1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Evde Gelin Buketi Hazırlama İşi – Ek İş


4

Aktif çalışma hayatında olan kişiler ile serbest olarak çalışanlarla ev hanımlarının evden yapabilecekleri ve hane gelirine katkıda bulunabilecekleri birçok iş bulunmaktadır. Evden yapılacak olan işlerle ay sonunda güzel ek gelirlere ulaşılabilecek ve gerekli olan ihtiyaçlar bu paralardan karşılanabilecek ya da para biriktirilmesi mümkün olacaktır. Ak akçe kara gün içindir sözünün dediği gibi kara günler için hazırlıklı olmak ve bir miktar birikime sahip olmak herkes için son derece önemlidir. Ek işlerle elde edilecek olan getiriler, uzun zamandan beri sürekli ileri tarihlere atılan ihtiyaçların karşılanması için kullanılabilecek olduğu gibi biriktirilerek ileride doğabilecek ihtiyaçların karşılanmasında da kullanılabilecektir.

Evde yapılabilecek olan işler için internette arama yaptığınız zaman karşınıza birçok alternatif çıkacaktır. Bu alternatifler arasından kendinize ve zevkinize en uygun olanı seçerek siz de evinizden kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Ev ortamında gerçekleştirilebilecek olan işlerden bir tanesi de evde gelin buketi- gelin çiçeği yapmaktır.

Size Özel Gelin Buketi Modelleri Bulun

Gelinlerin en mutlu günlerinde kıyafetlerini tamamlayan ve geleneksel olarak, genç kızların kapmak için uğraştıkları o güzel gelin buketlerini siz de hazırlayabilirsiniz. Kendinizin katılmış olduğunuz düğünlerden beğendiğiniz modeller, aklınıza gelen ve uygulanabilecek olan modeller ve internet üzerinden bulmuş olduğunuz modellerden sizin ve müşterilerinizin beğenmiş olduğu modelleri oluşturabilirsiniz. Gelinlerin bu özel günlerinde tamamlayıcı aksesuarları olan gelin çiçekleri, sizin marifetli ellerinizle ayrı bir anlam kazanacaktır. Şık gelin buketi modellerini internetten bulabilirsiniz.

Gelin Buketi Paketleme İşi İçin Gerekli Malzemeler

Bu işe başlamadan önce gözden geçirmeniz ve dışarıdan edinmeniz, satın almanız gereken bazı malzemeler bulunmaktadır. Bu malzemeleri tuhafiyecilerden ya da internet üzerinden herhangi bir siteden temin edebilirsiniz. Hangi türlü daha ekonomik olacaksa o satın alma yoluna yönelmeniz, sizin maliyetinizi azaltacak ve kar oranınızı arttıracaktır. Gereken malzemeler; çeşitli renklerde ve boyutlarda, cinslerde yapay çiçekler(gelinlerin istemesi halinde gerçek çiçekler), çeşitli renklerde ve genişliklerde kurdeleler, çeşitli renklerde sim, çiçekleri süslemek ve parlatmak için parlatıcı sprey, çiçeklerin ve süslemelerin görüntüsünün korunması için sağlamlaştırıcı ve koruyucu sprey, çeşitli renklerde, boyutlarda ve cinslerde kumaş parçaları, sıcak ve soğuk silikon tüpleri ve tabancaları gibi malzemelerdir. Bu malzemeler dışında da çiçeklerde kullanabileceğiniz ve sizin işinize yarayan, işinizi kolaylaştıracak olan bazı malzemeler olabilir. Bu malzemeleri ve kendi ekleyecek olduğunuz malzemelerin bir listesini yapın ve bulabildiğiniz uygun ve kaliteli olan malzemeleri satın almaya çalışın.

Malzemelerinizi satın aldıktan sonra evin bir köşesinde, kendinize ve işinize ayıracak olduğunuz bir alanın olması, çalışma hızınız ve ortaya çıkacak olan işin kalitesi bakımından son derece önemlidir. Eğer mümkünse kendinize bir çalışma alanı oluşturmaya çalışın. Bu çalışma alanı gürültülü oturma odası dışında başka bir oda olabileceği gibi misafir odasındaki bir masa da olabilecektir. Gelin buketi paketleme işi kısacası her ortamda yapılabilir.

Çiçek oluşturmaya başladıkça yaptığınız iş için gereken ilham da kendiliğinden gelecektir. Eliniz zamanla yapmakta olduğunuz işe alışacak ve aynı işleri daha kısa süre içerisinde tamamlamaya başlayacaksınız. Gelin çiçeklerini kendi aklınızdan tasarlayabilecek olduğunuz gibi internet üzerinden mazı modellerden ilham da alabilecek olduğunuzu unutmayın. Şimdiden iyi çalışmalar.

Evde Gelin Buketi Hazırlama İşine Nasıl Başvururum ?

Öncelikle daha önce bu işi yaptıysanız veya bir tecrübeniz varsa bunu belirten bir yorum yazmalısınız daha sonra iletişim bilgilerini belirterek bu yorumu altta bulunan yorum bölümünden göndermelisiniz. Örnek bir başvuru yorumu:

Merhaba adım Gülsüm, daha önce hiç gelin buketi hazırlama işi yapmadım fakat başka paketleme işleri yaptım bu yüzden elim bu işlere yatkındır. 2 kişilik bir ekibim var, verilen işi kısa sürede tamamlayabiliriz. Bana ulaşmak için şu numarayı arabilirsiniz 0544-444-44-44 veya [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bu şekilde bir yorum atarak işverenin size ulaşmasını beklemeniz gerekiyor.

Ayrıca şu ek işlere de bakabilirsiniz:

Evde Ütü Yap ve Para Kazan ! Evde Dikiş Dikerek Para Kazanma Paketleme İşi Veren Firmalar

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. 4 sene önce

    Adım perihan paketleme isi yapıyorum elim hızlıdır ve bu işe çok ihtiyacım var lütfen yardım edin

  2. ev hanımıyım elim hızlıdır ne kadar cok verilirse yaparım tekli veye 3 kişilik grupluda yaparım geri dönüş olursa sevinirim

  3. Merhaba adım Ece daha önce gelin buketi yaptım el becerilerine hakimim bu işi severek yapabileceğime inanıyor ve güveniyorum ilginiz için şimdiden teşekkürler.

  4. Adım Seyhan bende gelin çiçeği yapmak istiyorum. Daha önce hiç yapmadım ama yapabilirim kendime güveniyorum. Takdir edersiniz ki tlf no yu burdan yazamam anlayışınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir