1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş
Trendlerdeki Yazı

Evde Kumaş Oyuncak Yaparak Para Kazanabilirsiniz! 2023 GÜNCEL

Evde Kumaş Oyuncak Yaparak Para Kazanabilirsiniz! 2023 GÜNCEL
2

Piyasa da bulunan oyuncakların bir çoğunun yapımında atık malzemeler kullanılması sebebiyle,çocuklarımızın sağlığı açısından tehlike arz etmektedir.Organik oyuncakların çok pahalı olmasından dolayı,oyuncakları evde kendiniz yapmanız maliyet açısından avantajlı olacaktır.Bu konumuzda sizlere evde kumaş oyuncak nasıl yapılır onu anlatacağız.Özellikle evde dikiş dikmeyi sevenler için oldukça kazançlı olabilecek bu yöntem sayesinde, evinizde birbirinden güzel kumaştan oyuncaklar yapabilirsiniz.Üstelik yapmış olduğunuz oyuncakların satışını yaparak ek gelir de elde edebilirsiniz.

Kumaş Oyuncak Fil Yapımı

Kumaştan oyuncak fil yapımı için ister dikiş makinesi kullanır,isterseniz de elde iğne iplikle dikebilirsiniz.Bunun için gerekli malzemeler şu şekilde;

Malzemeler

 • Fil Kalıbı ( bunu internetten bulabileceğiniz gibi kendiniz de oluşturabilirsiniz)
 • Pamuklu Kumaş
 • İnce Keçe Kumaş
 • Elyaf
 • Makas
 • İğne,İplik
 • Kalem

Öncelikle boş bir kağıt üzerine Fil Kalıbımızı çizelim.

Çıkarmış olduğumuz şablonun gövde kısmını pamuklu kumaş üzerine,kulak kısmını ise keçe kumaş üzerine iğneyle tutturup kalem ile ölçüsünü alalım.

Kalem ile çizdiğimiz şablonu ister elimizde ister dikiş makinesinde çizgilerin üzerinden dikelim.Kulakların tamamını,gövde kısmının ise bir parça açık kalacak şekilde dikelim.

Açık bıraktığımız yerden kumaşı ters çevirip içerisine elyaf dolduralım ve doldurma işlemi bittikten sonra gizli dikiş ile kumaşı dikelim.

Gövde kısmını tamamladıktan sonra kulakları gövde üzerine dikelim.Fil’imizin göz kısmı için siyah boncuk kullanabilirsiniz.

Ve tüm aşamaları sorunsuz bir şekilde uyguladı iseniz kumaştan filiniz hazır!

Kumaş Oyuncak Ayı Yapımı

Kumaştan oyuncak ayı yapımı için gerekli olan malzemeler şu şekilde;

 • Boncuk(gözler için)
 • Arzu ettiğiniz renk de keçe kumaş(yanak burun gövde için)
 • Elyaf
 • Pamuklu Kumaş
 • İğne,İplik
 • Oyuncak Ayı Kalıbı
 • Makas

Şimdi malzemeler ile neler yapacağımızı adım adım görelim;

ilk önce resimde gözüktüğü gibi istediğimiz boyutta ayı kalıbımızı kağıt üzerine çizelim.

Oluşturduğumuz kalıbın üzerine kumaşı koyarak çizelim ve iğne yardımıyla tutturalım.Daha sonra kalemle çizdiğimiz yerlerden dikiş makinesi yada iğne iplik yardımıyla küçük bir yer açık kalacak şekilde dikelim.

Ardından kumaşımızın içini dışına çıkararak,boşluk bıraktığımız kısımdan içerisine elyaf doldurup gizli dikiş ile kumaşı dikelim.

Daha sonra renkli keçe kumaşlar ile yanakları dikelim.Gözler için boncukları dikelim ve son olarak siyah bir iplik ile ağız kısmını işleyelim ve bu kadar kumaş ayımız hazır!

Bütün oyunlar için aynı yöntemi uygulayarak dilediğiniz oyuncağı evinizde yapabilirsiniz.Oyuncakların yapımında farklı renk ve desende kumaşlar kullanmanız çocukların ilgisini çekecektir.

Kumaştan Oyuncak Yaparak Nasıl Satarım?

Kumaştan yapacağınız oyuncakların tamamen organik bir ürün olması sebebiyle satış konusunda hiç zorluk çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz.Evde farklı renk ve desenlerde kumaş oyuncaklar yaparak çevrenizdeki çocuklu ailelere ya da internet üzerinden diğer insanlara satabilirsiniz.Yapımının kolay ve maliyetsiz olması,para kazanmanız için oldukça kârlı bir yöntem olacaktır.Yapmış olduğunuz ürünleri oyuncak satan dükkanları ziyaret ederek ürününüzü tanıtabilir,dükkanlardan sipariş üzerine de satış yapabilirsiniz.Burada kazanacağınız paranın miktarı sizin tasarlamış olduğunuz ürünlerin güzelliği ve ticari yeteneğinize bağlıdır.

Bu konumuzda sizlere evde kumaş oyuncak yaparak satışını yapabileceğiniz para kazanma yönteminden bahsettik.Yapmış olduğunuz ürünleri satabileceğiniz gibi,evde kendi çocuğunuz içinde kullanabilirsiniz.Evde yapabileceğiniz daha farklı evde ek iş fikirleri için sitemizde bulunan diğer konulara da göz atmanızı öneririz.

Pet Şişeden Lamba Yaparak Para Kazanma Fikri İçin Tıklayın

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (2)

 1. Hem sağlıklı hem ekonomik olur.Yapimi gayet güzel anlamlı olmuş emeğinize sağlık paylaşım için teşekkürler

 2. 5 sene önce

  Satenimsi, kaygan bir kumaş ile parlak oyuncaklar yapmak çocukların daha çok ilgisini çekecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir