1. Ana Sayfa
  2. Evde Ek İş

Evde Yapılabilecek Ek İş Fikirleri

Evde Yapılabilecek Ek İş Fikirleri
0

Evde Yapılabilecek Olan Ek İşler

Günlük olarak, zevk alarak yapmakta olduğunuz alışkanlıklarınız varsa bu alışkanlıklarınızı para kazanabilecek olduğunuz gelir kapılarına çevirebilirsiniz. Uzun zamandır yapmakta olduğunuz işlerden zevk alarak ve sıkılmadan, ev ortamından ayrılmadan ve mesai saati gözetmeden para kazanmanız mümkün olmaktadır. Yazının devamında, ev ortamında yapılabilecek ve para kazanılabilecek işlerden bahsedilmektedir. Sizler evde para kazandır iş fikirlerini topladık ve bunları rehber haline getirdik. 14 ve daha fazla iş fikrini sizin için sıraladık. Vakit kaybetmeden o iş fikirlerine geçelim:

Ev Onarım İşleri 

Özellikle mevsim geçişlerinde evlerin yeni gelecek olan havaya ve yağış türüne, sıcaklığa göre ayarlanması ve korunması adına bu işle uğraşan kişiler zaman zaman son derece aranır olmaktadırlar. Ev onarım işlerine eliniz yatkınsa, hangi alanda nasıl çalışılacak olduğunu biliyorsanız bu işten güzel paralar kazanabilir ve hatta ilerleyen zamanlarda kendi şirketinizi bile kurabilirsiniz. 

Evcil Hayvan Bakımı 

Evcil hayvan bakımı, hayvan sahiplerinin şehir dışına ya da yurt dışına, uzun ya da kısa süreli olarak gittikleri zaman, hayvanlarının bakımını üstlenmenize verilen addır. Evcil olarak beslenen hayvanların birbirinden farklı özellikleri ve huyları vardır, köpekler günlük olarak dışarıya birkaç kez çıkartılacak, tuvaletleri yaptırılacak ve yürütülecek; kedilerle oyun oynanacak, şımartılacak gibi sıralanabilecek ihtiyaçlar. Hayvan bakımı için hayvanları seviyor olmanız ve onlarla aranızda özel bir iletişim olması gerekmektedir. Aksi halde yapacak olduğunuz işten zevk almazsınız ve hayvanlar nasıl hissettiğinizi kısa süre içerisinde anlarlar. 

Yiyecek ve İçecek Hazırlamak 

Yemek pişirmek için zamanı ya da yeteneği, isteği olmayan kişiler için bu hizmet verilebilecek olduğu gibi toplantılar, günler, düğünlere, partiler ve benzeri sosyal toplantılar için de yemek ve içecek hazırlama görevini üstlenebilirsiniz. Hazırlayacak olduğunuz yemek ve içeceklerden ne oranda istendiyse zamanınızı ve malzemelerinizi ona göre ayarlayın, sipariş veren kişiler bekletmeyin ve ürünleriniz her zamanki gibi harika olsun. 

Pasta ve Kurabiye Hazırlamak 

Ev yapımı tatlılara kim bayılmaz ki? Evde hazırladığınız tatlılara, pasta, kurabiye ve keklere arkadaşlarınız ve aileniz son derece güzel iltifatlar ediyorlar ve bayılarak tüketiyorlarsa bu alanda yetenekli olmalısınız. Bu yeteneğinizi evde çalışarak para kazanmaya ve ek gelir elde etmek için yönlendirebilirsiniz. Hazırlayacak olduğunuz ürünleri, sipariş aldığınız evlere ve mekanlara siz teslim edebilecek olduğunuz gibi tatlıları hazırladıktan sonra kişilerle iletişime geçerek ürünlerinin hazır olduğunu ve alabilecek olduklarını da belirtebilirsiniz. Yeteneklerinizi para kazanma yoluna çevirmek aslında bu kadar kolay. 

Temizlik Hizmeti Sunmak 

Temizlik için zamanı ve enerjisi olmayan kişiler, evlerini ya da ofislerini temizlemeleri için bu işle uğraşan kişileri ararlar ve bu kişilerle anlaşırlar. Ödemeler genellikle günlük olarak verilmektedir. Temizlik yapma konusunda, eğilip kalkarken ya da temizlik aletlerini kullanırken herhangi bir sorun yaşamayacaksanız, bu işle ilgilenerek aylık binlerce TL kazanç sağlayabilirsiniz. İşi devam ettirirken bu işin kazançlı olduğuna karar verirseniz, ileride kendi temizlik şirketinizi bile açabilir ve ticari anlamda kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. 

Etkinlik Planlama 

Arkadaşlarınız ve aileniz tarafından iyi bir plan kurucu ve organize edici olarak biliniyorsanız, bu alanda doğuştan gelen bir yeteneğiniz olabilir. Bu yeteneğinizi eyleme dökerek aylık anlamda güzel paralar kazanabilirsiniz. Partiler ve düğünler için eğlence, zaman akışı gibi konularda planlamaları yürütebilir; insanların etkinlikten maksimum seviyede zevk almalarını ve eğlenmelerini sağlarken siz de bu işten para kazanabilirsiniz. 

Ev Ortamında İnternetten Yapılacak Olan İşler 

İnternet ve bilgisayar konusunda bilgi ve birikiminizin olması durumunda, bu imkanlardan faydalanarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. İnternet aracılığıyla para kazanmanın yollarından Affiliate marketin, e-ticaret, danışmanlık hizmeti vermek ve makale yazmak, bloggerlık gibi işler ile güzel paralar kazanabilirsiniz. Bir alanda özel bir ilginiz ve bilgi birikiminizin olması durumunda bu alanda çekecek olduğunuz ders videolarını internet üzerinde milyonlarca öğrenciyi bir araya getiren internet sitelerine yükleyebilirsiniz. Bu işlemlerinizden sonra video serinizi satın alacak öğrenciler belirlemiş olduğunuz paraları ödeyecek ve siz de bu işten para kazanmış olacaksınız.

Evden El İşi Ürünler Satmak  

Hobi olarak ve zaman geçirmek amacıyla yapmakta olduğunuz işlerden aslında güzel paralar kazanabilirsiniz. Kendinizi biraz daha aktif olarak bu işlere verdiğiniz zaman üretmekte olduğunuz ürünlerin sayısı da aynı oranda artacaktır. Üretmekte olduğunuz ürünleri internet ortamında satış sitelerinden satabilecek olduğunuz gibi bu ürünleri mağazalara ve dükkanlara vererek bu satış noktalarının hazır müşteri kitlelerinden de faydalanabilirsiniz. Üretecek olduğunuz ürünler sizin yeteneklerinize ve ürünlere olan talebe göre değişim gösterebilecektir. Bazen özel olarak bir istek alırsınız ve diğer ürünlerden farklı bir tane ortaya koymaya çalışırsınız, kazancınız daha fazla olur. 

Üretmekte olduğunuz patikler, kazak ve eldivenler, ahşap süs eşyaları, çantalar ve yeniden tasarlanmış kıyafetler, yağlı boya tablolarınız kolaylıkla alıcı bulacaktır. 

Evden Özel Ders Vermek 

Üniversite yıllarından hatırladığınız bilgiler hala taze ve bu bilgilere ek olarak kendinizi geliştirmeye, aynı zamanda başkalarına da faydalı olmayı istiyorsanız, özel ders vererek bu işe başlayabilir ve kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Özel ders vermek için öncelikli olarak bilgilerinizi yoklayın, ne kadar taze olduklarını ve ne kadarını hatırlayıp hatırlamadığınızı yoklayın. Daha sonra özel ders verdiğinizi yakın çevrenize; arkadaşlarınıza, dostlarınıza ve akrabalarınıza söyleyin, sosyal medya hesaplarınızdan bu işle ilgilendiğinizi belirtin. Derslerinde daha başarılı olmak ve daha yüksek notlar almak isteyen binlerce öğrenciden en az birkaçı sizden özel ders almayı kabul edecektir. 

Dersleri reel olarak anlatabilecek olduğunuz gibi, Udemy gibi platformlar için de ders videoları hazırlayabilirsiniz. Bu iş için iyi bir kamera ve mikrofon bulmanız ve Udemy yetkililerini, bu işte uzman olduğunuz ve eğitim verebilecek düzeyde olduğunuz konusunda ikna etmeniz gerekiyor. Tüm bu işlemleri atladıktan sonra, ders videosu serinizi çekebilir ve sisteme yükleyebilirsiniz. Sistem üzerinden dünya genelinde milyonlarca öğrenci ile buluşacak ve derslerinizi satın almalarını bekleyeceksiniz. Ders anlatılacak diller arasında yalnızca İngilizce değil Türkçe de bulunmaktadır.

Ders demişken, Udemy üzerinde programlamadan hackerlığa, matematikten gitar çalmaya kadar bin bir alanda hazırlanan videolara rastlayabilirsiniz ve siz de uzman olduğunuz alanda eğitim videoları hazırlayarak para kazanabilirsiniz. 

Güzellik Hizmetleri 

Hazır olarak alacak olduğunuz ya da özel olarak sizin hazırladığınız güzellik kürleri ve bakım paketleriyle, yoğun bir haftayı geride bırakan ve biraz rahatlamak isteyen kişiler için hizmet verebilirsiniz. Masaj terapisi, yüz ve vücut bakımı ve bunların yanında manikür pedikür gibi hizmetler sunabilirsiniz. 

Dikiş ve Tadilat İşleriyle Uğraşmak 

 İnsanlar, aldıkları kıyafetlerin üzerlerine tam olarak oturmasını ve bir bütünün parçaları gibi görünmek isterler. Günlük olarak kullanılan kıyafetlerden özel gecelerde giyilecek olanlara kadar birçok kıyafet için tadilat işlemi uygulanmaktadır. Dikiş makinesi ile aranız iyiyse bu işle evinizden uğraşabiliyor olduğunuz gibi evlere iş vermekte olan dikiş firmaları ile çalışarak buradan gelecek olan işlerle de ilgilenebilirsiniz. Performansınıza ve gelecek olan ürünler ve talep edilen işlemlere göre değişecek olan kazancınız, siz ne kadar çalışırsanız o kadar yüksek olacaktır. 

Antrenörlük Hizmeti 

Herhangi bir alanda uzun yıllar deneyim kazanmış, bilgi ve beceri bakımından kendinize güveniyor ve başkalarını da bu alanlarda pozitif olarak etkileyebiliyorsanız kendi alanınızda antrenör olarak çalışabilirsiniz. Spor antrenörlerinin yapmakta olduğu gibi oyuncuları ve sporcuları daha iyi birer sporcu olmaları ve yüksek performans sergilemeleri için eğittikleri gibi siz de sizden hizmet alan kişileri kendi uzmanlık alanınızda nasıl daha başarılı olacakları konusunda eğiteceksiniz. Bu işten fazla efor harcamadan bile para kazanmanız mümkün olacaktır. 

Evde Muhasebecilik İşi ve Defter Tutma 

Muhasebe bilgisine ve yüksek hesaplama yeteneğine sahipseniz, şirketlerin kullanmakta oldukları muhasebe programlarına uygun olarak ya da kendi muhasebe programınızla da evinizden muhasebe kayıtlarını tutabilirsiniz. 

Çocuk Bakım Hizmeti 

Çocuklarla aranız hep iyi olageldiyse ve çocukların gürültüsünden, mızmızlanmalarından sıkılmıyorsanız bu işle uğraşarak para kazanabilirsiniz. Günümüz şartları gereği, eskiden olduğu gibi yalnızca evin erkeği çalışmakla kalmayıp, iyi bir hayat standardına ve yüksek hane gelirine sahip olmak için kadınlar da iş hayatına atılmış durumdalar. Anneleri işte olan çocuklara kimi zaman aile büyükleri baktığı gibi kimi zaman da çocuklarla arası iyi olan başka kişiler bakmaktadır. Annesi ve babası işte olan çocuklarla ilgilenmek ve ihtiyaçlarını gidermek için siz de bu işe başlayabilirsiniz. 

Yaşlı Bakım Hizmetleri 

Yaşlı insanlarla aranızda sıcak bir bağ varsa ve onlara arkadaş olmaktan, günlük ihtiyaçlarını gidermekten çekinmeyecekseniz bu işle uğraşabilirsiniz. Yaşlıların birçoğu yaşlı bakım evlerinde kalmak istemezler ve evlerinde bakılmayı, yaşlı bakım evlerine gitmeye tercih ederler. Bu kişilerin günlük olarak yemeklerini yapacak, ilaçlarını verecek, kişisel hijyenleriyle ilgilenecek ve kendilerine arkadaş olacaksanız bu işle ilgilenebilir ve para kazanabilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap