1. Ana Sayfa
 2. Evde Ek İş
Trendlerdeki Yazı

Evde Yoğurt Yaparak Para Kazanmak 2023 GÜNCEL

Evde Yoğurt Yaparak Para Kazanmak 2023 GÜNCEL
3

Bu fikir kulağa ilginç gelebilir fakat evde yoğurt yaparak para kazanmak mümkün.Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar bu işi yaparak ayda binlerce lira kazanabilirler.Artık insanlar doğal ürün bulma konusunda oldukça zorluk çekiyorlar.Yoğurt tüketimi insan sağlığı açısından çok önemlidir.Sigara içen ve işi nedeniyle kimyasal gazlara maruz kalan kişilerin mutlaka düzenli olarak yoğurt tüketmesi gerekir.Evde yoğurt yapmak kolay ve zahmetsiz bir iştir.Şehir hayatının her konuda doğallığını yitirmesi sebebi ile evde yapıp satacağınız organik yoğurtlar sizi zengin edebilir.

Peki nasıl olacak bu iş gelin hep birlikte inceleyelim;

Yoğurt’un nasıl yapıldığı hakkında bilginiz olduğunu varsayarak nasıl satacağınız kısmına geçiyorum.Eğer yapılışı hakkında bir fikriniz yoksa youtube gibi platformlardan tariflerini izleyip evde kolayca kendi yoğurdunuzu yapabilirsiniz.

Evde Yoğurt Yaparak Nasıl Para Kazanırım?

Eskiden hayvancılıkla uğraşan kişiler günlük taze yoğurt yaparak mahalle bakkallarına satarlardı.Bizlerde yoğurt ihtiyacımızı bakkallardan 1’er 2’şer kilo satın alarak karşılardık.Fakat bu zamanla yerini süpermarketlerde satılan hazır yoğurtlara bıraktı.Marketlerde satılan yoğurtların gerçek inek sütü ile değil de, süt tozuyla yapılması vücudun kalsiyum ihtiyacını tam olarak karşılamıyor.Sağlığımız açısından ev yapımı doğal yoğurt tüketmeliyiz.

Günümüzde insanlar yediğinden içtiğine her şeyin doğalını arıyor.Eğer evde doğal yoğurt yaparak para kazanmak istiyorsanız yaptığınız yoğurdu nerelerde satabileceğiniz hakkında birkaç fikir verebilirim;

 • Öncelikle yaşadığınız şehirdeki yakın köylere giderek,hayvancılıkla uğraşan kişilerden doğal inek sütü alın.
 • Almış olduğunuz bu doğal inek sütüyle yapacağınız yoğurtları kavonozlayıp buzdolabınızda muhafaza edin.
 • Semtinizde kurulan halk pazarlarına giderek satış yapan kişilere doğal ev yoğurdu yaptığınızı ve satmak istediğinizi söyleyin.(Başlangıç için müşteri potansiyeli olan kişiler aracılığı ile satmanız daha kolay olacaktır.)

Yapmış olduğunuz yoğurdu komşularınız veya akrabalarınıza da satabilirsiniz.Fakat semt pazarları müşteri bulma açısından çok daha kolay olacaktır.Emin olun kilosunu 3,5-4 Liraya mâl edeceğiniz doğal yoğurdu 7,5-10 Liraya çok kolay satabilirsiniz.Hele ki yaptığınız yoğurt insanlar tarafından sevilirse haftalık düzenli olarak yoğurt siparişi alabilirsiniz.Yoğun iş hayatı yüzünden doğal yoğurt yiyemeyen onlarca kişi var bu kişiler sizin en sadık müşterileriniz olacaktır.

Bu konumuzda sizlere evde ek iş olarak yapabileceğiniz kazanç potansiyeli yüksek doğal yoğurt yaparak satma işinden bahsettik.Bir diğer konumuz olan Kumaş Poşet Satarak Para Kazanma konumuzu da inceyele bilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (3)

 1. 5 sene önce

  Kefir kürü yaptim, on beş gün boyunca hergun bir bardak kefir yedim. Yedim diyorum çünkü evde köy sütü ile mayalanınca baya katı oldu yoğurt gibi.Hem sağlıklı hem lezzetli oluyor tavsiye ederim

 2. 5 sene önce

  anadolu illerinde bu işi yapan çok var.kayseride 90 lı yıllarda görev yaparken sokaktan “yoğurt vaaar”diye bağırarak satan çok insan vardı

 3. 5 sene önce

  babanemin köyde 2 liraya maal ettiği yoğurdu izmir merkezde kilosunu 14 tl den yiyoruz şaka gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir