1. Anasayfa
  2. Kredi Rehberi

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alabilirim? 2021 Faturalı Hatta Kredi Almak Güvenli mi?

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alabilirim? 2021 Faturalı Hatta Kredi Almak Güvenli mi?
0

Son zamanlarda finans gündeminde oldukça yer bulan faturalı hatta kredi çekme reklamlarını, bu yazımızda inceleyip sizlere faturalı hatta kredi çekmenin nasıl olduğunu, faturalı hatta kredi çekmenin güvenilir olup olmadığını anlatacağız. Faturalı hatta kredi çekme konusu ile ilgili aklınıza takılan sorularınızı konu altına ekleyebilirsiniz. En kısa sürede ekonomi yazarlarımız sizlere dönüş yapıp, sorularınızı cevaplandıracaktır.

Faturalı hat ile kredi nasıl çekilir?

Bazı kişi veya kurumlar faturalı hat sahiplerine 1.000 TL ile 5.000 TL’ye kadar kredi kullandırma fırsatı sunuyor. Özelliklede kredi alamayan, kara listede olan veya banka koşullarını taşımayan kişiler de faturalı hatlarına kredi alabilmektedirler. 6 ay boyunca faturalı bir hatta sahipseniz ödemelerinizde herhangi bir aksama yaşamadıysanız sizlerde bayilerden tarifeye ek cep telefonu alabilirsiniz.

Faturalı hatta kredi ile en fazla ne kadar para çekilebilir?

Bu yöntemde aracı kişiler anlaştıkları bayiden örnek vermek gerekirse bayide 5.000 TL değeri olan telefonu sizin adınıza aldırıyorlar. Ardından size 4.500 TL nakit para veriyor, geri kalan 500 TL’yi de aracı olan bayi ye veriyorlar. Fakat bu yöntemin yasal bir dayanağı yoktur. Kötü niyetli kişiler denk geldiğinde telefonu size aldırabileceği gibi size bir ödeme yapmadan kaybolabilirler.

Faturalı hattı paraya çevirme yöntemi

Sizlere en iyi önerimiz acil nakite ihtiyacınız var ve bankadan çekemiyorsanız. Kendiniz bayiye gidin, tarifenize ek bir cep telefonu alın. Ardından Letgo gibi ikinci el satış sitelerinden daha az zararla aldığınız cep telefonunu nakite çevirebilirsiniz. Hem de dolandırılma riskini ortadan kaldırmış olursunuz.

Faturalı hatta kredi çekmek güvenli midir?

Faturalı hatta kredi çekmenin iki yolunu yukarıdaki yazımızda açıkladık. Gelelim şimdi faturalı hatta kredi çekmenin güvenli olup olmadığına karar vermeye, eğer faturalı hatta krediyi kendiniz bayi’ye gidip istediğiniz kredi tutarına yakın bir cep telefon seçtiğiniz zaman faturalı hattınızın üzerine aldıysanız en güvenilir yöntem budur. Fakat bir aracı kuruluş veya kişiler ile birlikte faturalı hattınızın üzerine cep telefonu satın aldıysanız bu yöntem çok güvenli değildir. Aracı kurum veya kişiler art niyetli olduğu zaman sizin adınıza faturalı hattınızın üzerine cep telefonu aldırıp, sonra sizlere herhangi bir ödeme yapmayabilir.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir