1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Filozof Çocuk Atakan Kayalar İçin Deccal İddiaları Sosyal Medyayı Karıştırdı!

Filozof Çocuk Atakan Kayalar İçin Deccal İddiaları Sosyal Medyayı Karıştırdı!
0

Sosyal medyaya sürekli olarak yeni ve altı dolu bilgilerle yer almayan iddialar atılıyor. Bugün ortaya atılan iddialar ise pes dedirten cinsten. Filozof çocuk Atakan Kayalar için deccal iddiası Twitter’ı salladı geçti.

Başlamadan önce Deccal kimdir?

Deccal, İslam dinindeki inanışa göre kıyamet öncesinde ortaya çıkacak ve insanları yanlış yola sürüklemeye çalışacak olan kişidir. İnsanların arasında olacaktır ve dolaşacaktır. Olağanüstü güçlere sahip bir kişi olarak nitelendirilmektedir. Deccal inanışı Hıristiyanlık ve Yahudilik’te de vardır. Yahudi dinî literatüründe ilk defa milâttan önce II. yüzyıldan itibaren, “son günler”de Allah’a karşı gelecek güçlü bir varlıktan bahsedilmeye başlanmıştır (Daniel, 7/8 vd., 11/40) Kaynak: Türkiye İslam Ansiklopedisi

Hıristiyanlık’ta deccâl, “anti-christ” tabiriyle mesîhin düşmanı olarak Kitâb-ı Mukaddes’teki Yuhanna’nın mektuplarında yer alır (I. Yuhanna, 2/18-22, 4/3; II. Yuhanna, 7). Âhir zamanda zuhur edecek düşman şeklinde telakki edilen deccâl Yeni Ahid’de birçok yerde geçer (Matta, 12/28; Luka, 11/20; Vahiy, 12/8, 13/1, 16/13, 20/1-7; Selânikliler’e II. Mektup, 2/3-12).

İşte Twitter’da yer alan Atakan Kayalar için atılan deccal tweet’leri;

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap