1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Finansbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Finansbank Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
0

Bankacılık kuruluşlarında yer alan banka hesaplarınızı çeşitli sebeplerden dolayı kapatma talebinde bulunabilirsiniz. 180 gün boyunca para hareketi bulunmayan hesaplar hareketsiz hesap olarak kabul edilse de ücretlendirme gerçekleştirilir. Hesap kapatma talepleri, müşteriler tarafından yapılmalıdır. Finansbank hesap kapatma nasıl yapılır adlı yazımızda, Finansbank’a ait hesabınızı hangi yollarla kapatabileceğiniz yöntemlerle birlikte açıklanmaktadır.

Finansbank Hesap Kapatma

Finansbank hesap kapatma işleminin gerçekleşmesi için hesap kullanıcılarının talepte bulunması gerekmektedir. Hesap kapatma talebinizi herhangi bir nedene bağlamadan gerçekleştirebilirsiniz. Hesaplarınız hareketsiz hesap konumuna düşse dahi sizlerin talebi olmadan kapatılma işlemi gerçekleştirilmemektedir. Finansbank hesap kapatma yöntemleri aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır;

  1. Finansbank şubeden hesap kapatma
  2. İnternet bankacılığı ile Finansbank hesap kapatma
  3. Finansbank müşteri hizmetleri ile hesap kapatma
  4. Mobil bankacılık ile Finansbank hesap kapatma

Finansbank Şubeden Hesap Kapatma

Finansbank şubeden hesap kapatma yöntemini kullanarak talebinizin hızlı bir şekilde işleme yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Türkiye genelinde bulunan Finansbank şubelerine giderek müşteri temsilcilerine hesap kapatma talebinizi iletebilirsiniz. Hesabınızın çeşitli koşulları karşılaması durumunda işleminizin gerçekleşmesi için herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Hesap kapatma talebinizi “Finansbank Hesap Kapatma Dilekçesi” ile müşteri temsilcinize iletmeniz gerekmektedir. Dilekçenin üzerinde kapatmak istediğiniz hesap numaranız, kişisel bilgileriniz yer almaktadır. Bu işlemi onaylayıp imzalayarak müşteri temsilcisinin işlemi gerçekleştirmesini onaylayabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ile Finansbank Hesap Kapatma

İnternet bankacılığı ile Finansbank hesap kapatma işlemini gerçekleştirmek için internet bankacılığı şifrenizin olması gerekmektedir. Banka müşterileri dijital bankacılığı kullanmak için ücretsiz bir şekilde şifre edinebilmektedir. İnternet bankacılığı giriş sayfasında üyeliğinizi oluşturduktan sonra kişisel bilgilerinizi girerek hesabınıza ulaşabilir ve bankalardan yapacağınız tüm işlemleri bu sayfada listeleyebilirsiniz.

İnternet bankacılığına giriş yaptıktan sonra “Hesaplarım” kısmına tıklayarak size ait olan tüm Finansbank hesaplarını listeleyebilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan kapatmak istediğiniz banka hesabına tıklayarak “Finansbank Hesap Kapatma” talebinde bulunabilirsiniz.

Finansbank Müşteri Hizmetleri ile Hesap Kapatma

Finansbank müşteri hizmetleri hesap kapatma talebiniz için işlem yapmaktadır. Müşteri hizmetlerine 0850 222 0 900 numarasından ulaşabilirsiniz. Finansbank müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede hesap kapatma talebinizi ilettikten sonra talebi veren kişinin hesabın gerçek sahibi olduğunu kanıtlamak amacıyla doğrulama sorularına cevaplar istenmektedir. Doğrulama işlemini gerçekleştirdikten sonra hesabınız kapanma sürecine girecektir.

Mobil Bankacılık ile Finansbank Hesap Kapatma

Mobil bankacılık, telefonlarınız üzerinden bankacılık işlemlerinizi yapmanıza olanak sağlayan uygulamalardır. Müşteriler, bireysel giriş bilgilerini oluşturduktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilmektedir. Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra finansal alandaki tüm işlemleri görüntüleyebilirsiniz. Seçenekler kısmından “Hesaplarım” sekmesine tıklayarak adınıza kayıtlı tüm banka hesaplarını görüntüleyebilirsiniz. Hesap kapatma talebinizi iletmek için kapatmak istediğiniz hesaba tıklayarak işlem yapabilirsiniz.

Finansbank Hesap Kapatma Ücreti

Finansbank hesap kapatma ücreti talep edilmemektedir. Bankacılık faaliyetleri boyunca borçlarını ve masraf ücretlerini ödeyen müşteriler bu işlemi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirler. Finansbank’a borcu olan müşterilerin öncelikle borçlarını kapatmaları, daha sonra kapatma talebinde bulunmaları önerilmektedir.

Finansbank Hesap Kapatma Şartları

Bankacılık sektöründe faaliyetlerini sürdüren kuruluşlar, hesap kapatma şartları olarak sundukları önceliklerin tamamlanmasını istemektedir. Finansbank hesap kapatma şartları olarak, hesabınızın üzerinde herhangi bir bakiye veya borcun bulunmaması istenmektedir. Aksi takdirde işleminiz gerçekleştirilemez.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap