1. Ana Sayfa
 2. Bankalar

Garanti Bankasında Hesap Nasıl Açılır?

Garanti Bankasında Hesap Nasıl Açılır?
0

Garanti Bankası hesap açma işlemi nasıl yapılır? Türkiye’nin en büyük özel sermayeli bankası olan Garanti Bankası’nı Türkiye’de milyonlarca insan kullanıyor. Uygun kredi faiz oranları, kolay kredi kartı kullanımı nedeniyle pek çok kişinin tercih ettiği bankalardan biridir. Garanti Bankası’nda hesap açabilmek için, bazı işlemleri takip etmeniz gerekiyor, yapacağınız kısa süreli birkaç işlem ile Garanti Bankası hesap açma işlemini hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Garanti Bankası, vadeli mevduat hesabı, vadesiz hesap, döviz, altın ve yatırım hesabı gibi pek çok bankacılık hesap ürünlerine sahiptir. Türkiye’nin en çok kullanılan bankalarından biri olan Garanti Bankası’nı kullanabilmek için, aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

Hesap Açılışı İçin Hazırlanın

Bir banka hesabı açmak, bundan 20-30 yıl öncesine göre çok daha kolaydır, bankaya götürdüğünüz bir nüfus cüzdanı ile hızlı bir şekilde hesap açabilirsiniz. Ancak kredi kartı, kredi veya mevduat gibi ürünlere başvuru yapmak için bir kimlik belgesinden daha fazla belgeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

 • Sadece vadesiz bir hesap açmak istiyorsanız, kimlik belgesi yeterlidir.
 • Borsa ve yatırım hesap açılışı için birden fazla form imzalamanız gerekebilir.
 • Bazı hesap açılışları için, ikametgâh adresi ve bir adet ödenmiş bir fatura talep edilebilir.

Şubeye Gidin

Hesap açılış başvurusunda bulunabilmek için, bankaya uğramanız gerekiyor. En yakın Garanti Bankası’na giderek hesap açılış işlemi için başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • Garanti Bankası hesap açma işlemi için, en yakın şubeye giderek sıra alınız.
 • Sıranız geldiğinde gerekli belgeleri banka görevlisine teslim ediniz.
 • Gerekli belgeler genelde kimlik, ikametgâh kâğıdı ve bir miktar para olabilir.
 • Hesap açılış işleminizi tamamlayın.

Hesap açma işlemlerini tamamladıktan sonra, ek bir talep ileterek internet bankacılığını da kullanmak istediğinizi söyleyin. Banka hesabını açtıktan sonra internet şubesi otomatik olarak açılmıyor, şubeye giderek internet şubesi açtırmanız gerekiyor. İnternet şubesini açtıktan sonra, tüm bankacılık işlemlerinizi internet şubesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Şubesi Kullanmanın Avantajları

 • Para yatırma işlemlerini internetten zaman kaybetmeden yapabilirsiniz.
 • Faturalarınızı internetten ödeyebilirsiniz.
 • Yatırım işlemlerinizi internetten yönetebilirsiniz.
 • Bankacılık işlerinizi burada halledebilirsiniz.

Hesaplarınız ile ilgili tüm işlemleri aynı gün bitirin ve tekrar tekrar bankaya gelmek zorunda kalmayın. Genelde tüm bilgileri banka görevlisine verdiğinizde hızlı bir şekilde banka hesabı açılabilmektedir. Eğer döviz hesabı açtıracaksanız yine bunu banka görevlisine söylemeniz gerekiyor. Banka kartı, tüm müşterilere veriliyor, hesap açılış başvuru yaptıktan yaklaşık 5-10 gün içerisinde adresinize teslim ediliyor.

Hesabınızı Kullanmaya Başlayabilirsiniz

Garanti Bankası hesabınızı ister internet şubesinden ister mobil ister telefon şubesinden hızlı ve kolay bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ödenmesi gereken faturalar varsa yine internet şubesi üzerinden bunları hızlıca halledebilirsiniz. Banka hesabınızdan para çekmeniz gerekiyorsa da bunu internet şubesi üzerinden hızlı bir şekilde gerçekleştirmek mümkün oluyor.

Garanti Para Card

Garanti bankası hesap açma işlemlerinizi tamamladıktan sonra, adresinize gelen Para Card ile ilgili tüm sorularınızı Garanti Bankası müşteri hizmetlerini arayarak sorabilirsiniz. Para Card ile internet üzerinden alışveriş yapabilir, para çekebilir ve pos cihazından ödeme yapabilirsiniz. Garanti Bankası Para Card ile ilgili sorularınız için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap