1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi

Gelecek Vaat Eden Coinler 2023

Gelecek Vaat Eden Coinler 2023
0

Bu konumuz da 2023 yılında gelecek vaat eden coinler i listeledik.Kripto para piyasası Bitcoin sayesinde ülkemizde de oldukça popüler hale geldi.Piyasa da yaklaşık olarak +2000 coin bulunsa da bunların çoğu scam yani çöp coin olarak adlandırıyor.Sizler için hazırladığımız liste de 2023 da önünün açık olduğu düşünülen coinleri listeledik.Fakat bu yazı KESİNLİKLE bir Yatırım Tavsiyesi Değil,sadece uzmanların kendi fikirleridir.

1-Augur (REP)

Augur coin’in genel çalışma mantığını bahis ya da ikili opsiyon gibi bilindik sistemlerle benzer bir sisteme sahiptir.  . Piyasa da tüm tahmin edilecek sonuçlar belirli bir merkezden çıkar. Şampiyonlar kupasını hangi takımın kazanacağı, Euro’nun 1 gün içerisinde yükselip düşeceği tahminleri ve bunlara verilen oranlar belirli merkezlerce yönetilir. Augur, hiçbir merkeze bağlı olmaksızın, Ethereum alt yapısıyla birlikte çalışır.Örneğin ” Galatasaray 2023 da şampiyon olacak mı?” sorusu Augur’da bir kullanıcı tarafından oluşturulur ve oylamaya sunulur . Sonuçta verilen tarihte ortaya çıkan durum, Augur sahipleri tarafından onaylanır ve doğru tahmin yapan kişilere sonucu onaylayan Augur sahipleri sistem tarafından ödüllendirilir.

2015 yılında piyasaya sürülen Augur Coin’in giriş fiyatı 1,47 Dolar seviyesindeydi.Bu yazının yazıldığı tarih itibari ile değeri 14,50 Dolar seviyelerindedir. 2018’in haziran ayında 108 Dolar seviyesine ulaşarak zirvesine ulaşmıştır.Kripto para uzmanları tarafından yapılan ön görüye göre 2023 yılında gelecek vaat eden coinler listesinin en başında geliyor.

Augur (REP) Coin’i Buraya tıklayarak Binance Borsasından Satın Alabilirsiniz.

2-Mixin (XIN)

Mixin coin’de, onaylayıcı madencilere ihtiyaç duyulmuyor. Birçok coin de olduğu gibi her bloğun tek tek onaylanmasına gerek kalmadığı için enerji kullanımını açısından da tasarruf sağlanıyor. Ayrıca Mixin sistemi her geçen gün geliştirilerek saldırılara karşı dayanıklı hale geliyor.

Mixin’in ağı üzerinde merkezsiz uygulamalar geliştirilmesine izin veriyor. Mixin’in kendi uygulaması Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi  birden fazla cüzdan hizmeti sunuyor. Mixin uygulaması içinde mesajlaşma özelliği de bulunuyor.Mobil uygulaması ile mobil kimlik oluşturulabiliyor, böylece kopyalanamaz sanal kimlikler yaratılmasına olanak sağlıyor.

2018 yılında piyasaya sürülen Mixin Coin’in giriş fiyatı 2,300 Dolar seviyesindeydi.Bu yazının yazıldığı tarih itibari ile değeri 142,50 Dolar seviyelerindedir. 2018’in haziran ayında 2,350 Dolar seviyesine ulaşarak zirvesine ulaşmıştır.Kripto para uzmanları tarafından yapılan ön görüye göre 2023 yılında gelecek vaat eden coinler arasında bulunuyor.

Mixin (XIN) Coin’i  Bit-Z Borsasından Satın Alabilirsiniz.

3-Factom (FCT)

Factom,uygulamaların oluşturulması için pratik bir blok zinciri çözümü olarak tasarlanmış bir coin’dir. Factom’a uygulama oluşturmak isteyen herkesin erişebilmesine rağmen,öncelik olarak kurumsal oluşturuculara hizmet veriyor. Temel teknolojisi ile Factom, insanlara veri ve dijital varlıklarla işbirliği sunmayı amaçlıyor. Mevcut sistemlerle uyumlu olması sebebiyle,çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

2015 yılında piyasaya sürülen Factom coin’in giriş fiyatı 0,20 Dolar seviyesindeydi.Bu yazının yazıldığı tarih itibari ile değeri 6,80 Dolar seviyelerindedir. 2018’in haziran ayında 80 Dolar seviyesine ulaşarak zirvesine ulaşmıştır.Kripto para uzmanları tarafından yapılan ön görüye göre 2023 yılında gelecek vaat eden coinler arasında bulunuyor.

Factom(FCT) Coin’i Bitrex Borsasından Satın Alabilirsiniz.

4-Pivx (PIVX)

Pivx coin,merkezi olmayan, açık kaynaklı, gizlilik odaklı bir kripto paradır.Hedefledikleri amaca tam olarak ulaşmış olmasalar da, işlem süreleri, diğer tüm kripto para birimleri arasında en hızlılarından bir tanesidir.Pivx coin,zerocoin protokolünü uygulamak için halihazırda büyük çalışmalar yaptığı biliniyor. Bu çalışmaların sonuçlanması ile birlikte PIVX coin’in değeri daha da artacaktır.

2016 yılında piyasaya sürülen Pivx coin’in giriş fiyatı 0,001 Dolar seviyesindeydi.Bu yazının yazıldığı tarih itibari ile değeri 0,81 Dolar seviyelerindedir. 2018’in haziran ayında 13,80 Dolar seviyesine ulaşarak zirvesine ulaşmıştır. Kripto para uzmanları tarafından yapılan ön görüye göre 2023 yılında gelecek vaat eden coinler arasında bulunuyor.

Pivx Coin’i Buraya tıklayarak Binance Borsasından Satın Alabilirsiniz.

5-Tezos (XTZ)

Tezos coin,akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar için geliştirilmiş bir platformdur. Tezos, kendi kendi yöneten merkeziyetsiz bir Blockchain projesidir. Tezos resmi doğrulama yapmayı kolaylaştırdığı gibi,protokolde yapılması planlanan değişiklikler oylama prosedürü de dahil için oy kullanılmasına olanak sağlıyor.

2017 yılında piyasaya sürülen Tezos coin’in giriş fiyatı 1,66 Dolar seviyesindeydi.Bu yazının yazıldığı tarih itibari ile değeri 0,81 Dolar seviyelerindedir. 2017’in aralık ayında 11,20 Dolar seviyesine ulaşarak zirvesine ulaşmıştır. Kripto para uzmanları tarafından yapılan ön görüye göre 2023 yılında gelecek vaat eden coinler arasında bulunuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:En Değerli Para Birimi Nedir?Kripto Para Borsaları 2023

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap