1. Ana Sayfa
  2. Kredi Rehberi

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Alabilir miyim? Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (2023 GÜNCEL)

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Alabilir miyim? Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar (2023 GÜNCEL)
0

Sizlerden çok sık gelen sorulardan birisi de gelir belgesi olmadan kredi alabilir miyim oluyor. Bu soru çok önemli olduğu için detaylıca izah edeceğiz bu sebeple sıkılmadan yazının sonuna kadar okumanızı önemle rica ediyorum. Hiçbir açık nokta kalmaması adına bu tavsiyede bulunuyorum. İyi okumalar!

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

İsterseniz ilk olarak kısaca gelir belgesiz kredi veren bankalar 2023 yılı itibari ile hangileridir ona bakalım. Aslına bakarsanız tam net cevabı yok ama uygulama da sorun çıkartmayan ve kredi veren bankalar şunlardır;

  • CEPTETEB
  • Enpara
  • N Kolay Kredi
  • ING Bankası
  • Odeabank (Gerek görürse isteyebiliyor)

Fark ettiyseniz bunların bazıları direk banka adı değil uygulama yada hizmet adı. Bazı bankalar uygulamaları üzerinden yada özel olarak sundukları hizmetler üzerinden de kredi verebiliyor. Bunun sebebi ise o uygulama yada hizmetin daha çok kullanılır olmasını istemeleridir. Bunların içerisinden ilk önereceğimiz Odeabank gelir belgesiz kredi başvurusu yapmanız yönünde olacaktır.

2023 Gelir Belgesiz Kredi Nasıl Alınır?

Gelir belgesiz kredi veren bankalar 2018 yazımızda şimdi sizlerle bu kredilerin nasıl alınacağı ve bazı ön şartlarla ilgili bilgiler paylaşacağız. İlk olarak kredi başvurusu yaptığınızda sizin kredi notunuza bakıyorlar. Kredi notunuz çok düşükse örneğin 1000’in altında ise o zaman başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali düşük oluyor. Bu rakamın üzerinde ise şansınız biraz daha fazla oluyor. Bunun yanında her ne kadar gelir belgesiz kredi dense de sistem üzerinden e-devlet aracılığı ,le sizin çalışan yada gelir sahibi olup olmadığınızı kontrol etmeye çalışıyorlar.

Gelir Belgesi İstemeyen Bankalar 2023

1- CEPTETEB İle Gelir Belgesiz Kredi: Teb Bankasının bir hizmeti olan CEPTETEB uygulaması üzerinden bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Bu kredi dosya masrafsız ve 30000 TL’ye kadar olabilmektedir. Fakat sigorta masrafları krediye dahil değildir. Yani ya siz ödeyeceksiniz yada kredi tutarından bu sigorta masrafı kesilecek. Eğer CEPTETEB müşterisi değilseniz yani bu sisteme üye değilseniz üye olabilirsiniz. Hatta adresinize bankadan görevliler gelip imzaları sizden direk bulunduğunuz yerde de alabilirler.

2- QNB Finansbank Enpara İle Gelir Belgesiz Kredi: Enpara müşterilerine özel bir kredidir. Eğer Enpara müşterisi değilseniz üzülmeyin. Çünkü dileyen herkes müşteri olabilmektedir. Hatta adres verirseniz onlar gelip sizin imzanızı alıp Enpara kaydınızı oluşturabilirler. 30000 TL’ye kadar krediyi gelir belgesiz olarak 48 ay vadeli şekilde alabilirsiniz. QNB Finansbank gelir belgesiz kredi durumu bu şekildedir.

3- Aktif Bank N Kolay İle Gelir Belgesiz Kredi: Binde birlik bir kredi masrafı ile 30000 TL kredi alabilirsiniz. Örneğin 10000 TL’lik bir krediye 50 TL gibi ufak bir kredi tahsis ücreti ödeyerek kredinizi çekebilirsiniz. Sizden herhangi bir evrak istenmiyor hesap açılışı ve sair işler için. Size bir kurye gönderiliyor ve bu kuryenin getirdiği evrakları imzalayarak hesap açılışınızı yapabiliyorsunuz.

4- ING Bankası İle Gelir Belgesiz E-Kredi: Tam 50000 TL’ye kadar kredinizi binde 5’lik bir kredi tahsis ücreti ödeyerel çekebilirsiniz. 48 aya kadar vade yapma şansınız bulunuyor. Kredi notunuz iyi durumda ise hiç bir gelir belgesine ihtiyaç durulmadan kredinizi alabilirsiniz. Eğer düşük bir nota sahip iseniz o zaman sizden gelir belgesi istenebilir.

5- Odeabank İle Nakit Hazır Gelir Belgesiz Kredi: Odeabank gerekli gördüğü takdirde sizden gelir belgesi isteyebiliyor. Fakat bu herkese uygulanan bir durum değil. Çok kötü bir sicile sahipseniz belki o zaman. 35000 TL krediyi 48 ay vadeli şekilde gelir belgesiz olarak çekebilirsiniz. Eğer Odeabank müşterisi değilseniz bir şubeye giderek yada PTT şubelerine giderek gerekli evrakları doldurup müşteri olabilir ve ardından kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Özellikle çalışmayana kredi veren banka hangisidir diye soracak olursanız bunları sayabiliriz. Bunların dışarısında da gelir belgesiz kredi alabileceğiniz bankalar bulunmaktadır. Bunlar gelir belgesi istemiyorlar fakat başka belgeler isteyebiliyorlar. Bu sebeple onlara hiç girmiyorum ve başka bir yazıya saklıyorum o konuyu. En güncel bilgiler için Araba Teknik’i takip etmeyi unutmayın!

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap