1. Ana Sayfa
  2. Telefon

Gizli veya Özel Numaradan Arayan Kişiyi Nasıl Bulabilirim?

Gizli veya Özel Numaradan Arayan Kişiyi Nasıl Bulabilirim?
0

Gizli numaradan arayan kişiyi bulmak veya özel numaradan arayan kişiyi bulmak çoğu kişinin merak ettiği sorulardandır. Kişiler bu yöntemi kullanarak numaralarını ve kimliklerini saklayıp, diğer kişilerle iletişime geçmektedir. Bu işlem aranan kişiler tarafından değerlendirildiğinde rahatsızlık yaratmaktadır. Gizli veya özel numaradan arayan kişiyi nasıl bulabilirim adlı yazımızda bu süreci ve çözümü detaylıca aktarılmaktadır.

Gizli veya Özel Numaradan Arayan Kişiyi Bulmak

Gizli veya özel numaradan arama işlemleri yapıldığında karşı tarafında bilgileri ve numarası gizlenmiş olur. Bu kişinin bilgilerine ulaşmak için zorlu süreçleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Arama detayları bilgilerinde gizli numaraya ait bilgileri bulabilmek mümkün ancak bu işlem her zaman gerçekleşmemektedir.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi hatlarınızda yaptığınız görüşmelerin faturalandırılması için arayan numara, sahibi ve konuşma süresi olarak kayıt altına alınır. Sizlerde bu bilgilere ulaşmak için sahip olduğunuz hattın resmi internet sitesine bireysel bilgilerinizle giriş yapabilir ve daha sonrasında “Fatura Detayı” seçeneğine tıklayarak daha önceki konuşmalarınızı kiminle ve kaç saniye gerçekleştirdiğinizi görebilirsiniz. Gizli numaradan arayan kişiyi bulmak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Uygulamalardan Gizli veya Özel Numaradan Arayan Kişiyi Bulmak

Gizli numaradan arayan kişiyi bulmak ve özel numaradan arayan kişiyi bulmak soruları en sık karşılaşılan sorulardan bir tanesi olduğu için mobil uygulama geliştiricileri bu konuya çözüm olarak uygulamalar sunmaktadır. Google Play Store ve App Store içerisinde bu konuya hitap eden birçok uygulama bulabilirsiniz ancak uygulamaların kişisel bilgilerinizi istemesinden kaynaklı bizler tarafından herhangi bir yönlendirme yapılmamaktadır. En son çare olarak bu duruma başvurabilirsiniz, tamamen sizlerin tercihine bağlıdır.

Gizli Numaradan Aramaya Kapatmak

Bu tür rahatsızlık verici durumları engellemek için kendi önlemlerinizi alabilirsiniz.  Hattınızı gizli numaradan aramaya kapatmak için operatör şirketiniz ile iletişime geçerek gerekli işlemleri yapabilirsiniz.  Hattınızı özel numaradan aramaya kapatmak ile bu tür durumlardan uzaklaşabilir ve karşı tarafın sizlere ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Turkcell gizli numaradan aramaya kapatmak için *253#

PTTCell gizli numaradan aramaya kapatmak için *253#

Türk Telekom gizli numaradan aramaya kapatmak için *253#

Vodafone gizli numaradan aramaya kapatmak için GİZLİ KAPAT yazıp 7046’ya gönderebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap