1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

Google Adsense İle Para Kazanma 2023 TAKTİKLERİ

Google Adsense İle Para Kazanma 2023 TAKTİKLERİ
4

Google para kazanma konusunda başvurabileceğiniz şüphesiz en iyi şirkettir.Dünyanın en büyük arama motoru olan google’ın birçok servisi bulunmaktadır.Peki nedir bu google adsense ve buradan nasıl para kazanılır? gelin hep birlikte inceleyelim.

Google Adsense Nedir?

Google adsense bir reklam ağıdır.Bu ağ Adwords ve Adsense olmak üzere 2 türden oluşur.Reklam yayınlayanlar Adsense’i,Reklam verenler ise Adwords’u kullanır.Eğer mevcut bir internet siteniz var ise google adsense’e başvurarak sitenizde reklam yayınlayabilir,bu reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.Fakat google başvuru kabulü konusunda oldukça titiz çalışır.Eğer siteniz google’ın reklam prosedürlerine uymuyorsa başvurunu red edecektir.

Google Adsense İle Para Kazanmak Mümkün Mü?

Eğer kaliteli bir web sitesi yada blog sahibiyseniz kesinlikle çok güzel paralar kazanabilirsiniz.Site ya da blog’unuzun oturmuş bir kitlesi varsa,ziyaretçi trafiğiniz yoğunsa google’a reklam yayıncısı olmak için başvurabilirsiniz.Hesabınız onaylandığı takdir de google’ın vermiş olduğu reklam kodlarını sitenizde yayınlayarak hayal edemeyeceğiniz rakamlar kazanabilirsiniz.Google adsense şu şekilde çalışır;

Başvuru esnasında reklamları yayınlayacağınız sitenizin adresini belirtirsiniz.

Google bu sitenizi inceler ve olumlu/olumsuz size geri dönüş sağlar.

Dikkat etmeniz gereken nokta sitenizin özgün ve zengin içerik sahibi olmasıdır.Yeni açılmış,içerisinde özensiz ve çalıntı bilgiler paylaşılmış siteleri google red edecektir.

Eğer siteniz özgün ve zengin içerik sahibi ise adsense başvurunuz onaylanır.

Adsense hesabınız onaylandıktan sonra google size sitenizin reklam alanlarına eklemeniz için reklam kodları verir.

Sitenizde yayınlamış olduğunuz bu reklamlara tıklandıkça siz para kazanırsınız.Fakat google bu konuda çok dikkatlidir.Eğer para kazanmak için reklamlarınıza kendiniz tıklarsanız,yapacağınız bu sahte tıklamaları fark edeceğinden sitenizde reklam yayınlamanızı yasaklayabilir,hatta sitenizi arama motorundan bile engelleyebilir.

Adsense ile Ne Kadar Kazanabilirim?

Google adsense ile kazanacağınız paranın bir miktarı yoktur.Aylık 100 TL de kazanabilirsiniz 100.000 TL de.Bu oran sitenizin insanlar tarafından bilinirliği,günlük ziyaretçi sayınız ve sitenizin konsept’ine göre farklılık gösterir.Örneğin,bir finans sitesi sahibiyseniz ve günlük ortalama 1000 ziyaretçiniz var ise aylık 3500-7000 TL arası para kazanırsınız.Eğer güncel ve özgün bir siteniz var ise,(Adult,şikeli maç..vs tarzı haricinde)kesinlikle google adsense e başvurmanızı öneririm.Kazanacağınız para aylık 10 TL de olsa bunu başarmak sizi daha fazlasını yapmaya itecektir.

Bu konumuzda sizlere kısaca google para kazanma servisi olan adsense’i anlatmaya çalıştık.Yine bir google hizmeti olan youtube dan para kazanmanız için gereken yolları anlattığımız bu konumuza da göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (4)

  1. 5 sene önce

    Gidin Google adsense e başvurun,parayı google dan kazanın.Hem tribi yok hem gereksiz tavırları…En iyi patron google’dır!

  2. 5 sene önce

    bende blogumu açtım yaz tatillerindeki anılarımı yazıyorum adsense e başvurdum onaylandı ancak çok büyük paralar getirmiyor sebebi ney diye araştırdığımda sanırım blogun ziyaretçi sayısı ne kadar çok olursa o kadar fazla kazanıyormuşuz

  3. 5 sene önce

    adwords le adsense in arasındaki fark nedir? 2 side google un diye biliyorum ama farkı ne

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir