1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Google Meet Mikrofon Sorunu Nasıl Giderilir? (2021 ÇÖZÜLDÜ)

Google Meet Mikrofon Sorunu Nasıl Giderilir? (2021 ÇÖZÜLDÜ)
0

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de eğitim ve iş toplantıları, çeşitli görüşmeler artık internet üzerinden yapılıyor. Rakipleri ile birlikte en çok kullanılan araçların başında da Google Meet geliyor.

Bugün sizler için Google Meet mikrofon sorunu nasıl giderilir sorusunun cevabını paylaşacağız. Öncelikle bilgisayarınızdaki teknik sorunları giderme noktasında tüm yönergeleri takip ettiğinizden emin olmanız gerekmektedir. Eğer ses kartı sorununuz varsa ses kartının driver’ını güncellemenizi veya bir teknik servise danışmanızı tavsiye etmekteyiz.

Hazırsanız Google Meet mikrofon sorunu ile ilgili çözüm önerilerine başlayalım.

Google Meet mikrofon sorunu nasıl giderilir?

En sık karşılaşılan problemlerin başında izin sorunu gelmektedir. Eğer Google Meet mikrofon sorununuz varsa muhtemelen Google Chrome, Opera veya Mozilla üzerinden Google Meet’e izin vermemişsiniz demektir.

Tarayıcıda adres çubuğundaki kilit simgesine tıklayın ve mikrofon izinlerinin verildiğinden emin olun. Bu sayede Google Meet mikrofon engellendi, Meet mikrofon engellenmiş hatasını almayacaksınız.

Google Meet mikrofon ses gitmiyor, ses gelmiyor hatasını da gidereceksiniz. Bir diğer sorun ise eğer kulaklık takılı ise kulaklığın mikrofonu çalışmıyor veya sistemde bir hata nedeniyle Google Meet mikrofon izniyle çakışıyor olmasıdır. Bu durumda kulaklığı çıkarın ve mikrofonu bu şekilde deneyin. Eğer sorun çözüldüyse farklı bir kulaklık deneyerek sorunu test edebilir ve çözebilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir