1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Güneşte Gariplikler: Bilim İnsanları Güneşte Bilinmeyen Olayları Araştırıyor! Kıyamet Alametleri mi?

Güneşte Gariplikler: Bilim İnsanları Güneşte Bilinmeyen Olayları Araştırıyor! Kıyamet Alametleri mi?
0

Güneşte gariplikler yaşanıyor. Bilim insanları bir anlam veremiyor! Uzun süredir Güneş’in solar minimum evresi üzerinde araştırmalarını sürdüren bilim insanları güneşte gariplikler yaşandığını raporladılar. Temelinde birer radyo pırıltısı gibi gelişen güneş üzerindeki bu garip olaylar, güneşin bazı yüzeylerinin daha sıcak olmasına yol açıyor. Olayın bilimsel açıklaması için çalışmaları sürüyor.

Henüz keşfedilemedi

Bilim insanları 2023’de yaşanan felaketlerin ardından bir kötü haber ile gündeme geldiler. Bu sefer kötü haberin kaynağı ise gezegenimizin yaşam kaynağı olan güneş. Güneşin üzerinde ne olduğu bilinmeyen ve daha önce görülmemiş bir olay keşfedildi.

Güneşte anlam verilemeyen olaylar video

Güneşin bazı yüzeylerinin normalden daha sıcak olduğu ifade ediliyor. Kötü olan haber ise bu noktaların güneşin pek çok yerine yayılmış olmasından kaynaklanıyor. Uzmanlar bu durumun açıklaması için çalışmalarını devam ettiriyor.

Radyo parıltıları nedir?

Bilim insanları bu durumuna radyo pırıltılarının sebep olabileceği üzerinde duruyor. Radyo parıltıları güneşin iki ayrı kutbunda yer alan koronal deliklerden güneşin yüzeyine fırlayan sıcak madde ve güçlü manyetik alanları tanımlıyor. Bu durumu keşfeden Juha Kallunki araştırmanın devam etmesi gerektiğini söylüyor. Çünkü durum sadece radyo parıltıları ile de açıklanamıyor.

Elektrik ağları bozulacak, radyo sinyalleri hata verecek

Güneşte daha önce 11 yılda bir solar minimum evresinin yaşandığı bilim dallarında ifade ediliyordu. Ancak güneşin düzensiz bir şekilde, etkilerinin en düşük seviyede olduğu solar minimum devirlerde olduğu da ifade ediliyor.

Şimdi buraya kadar sizlere çok bilimsel gelen bir açıklama yapmış olabiliriz. Basit Türkçe ile olayı anlatalım.

Güneş’te yaşanan bu garip olaylar bazı felaketlere yol açabilir. Şu an için aşırı endişeye gerek yok; ancak yaşanan olaylar neticesinde;

  • Güneş sistemine daha çok radyasyon gelebilir,
  • Daha soğuk havalar ile karşılaşabiliriz
  • Şiddetli fırtınalar yaşanabilir
  • Radyo iletişimi bozulabilir
  • Uydular bozulabilir
  • Elektrik ağları ve sistemleri bozulabilir
  • Güneş sistemindeki radyasyon astronotlar için tehlikeli olabilir.

Yaşanan durum kıyamet alametlerini de gündeme getirdi

Güneşte gariplikler konusu neticesinde insanlar kıyamet alametlerini de araştırmaya başladı. Önümüzdeki günlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap