1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Günlerdir Devam Eden Türkiye Geneli İshal Salgını Sosyal Medyanın Gündeminde

Günlerdir Devam Eden Türkiye Geneli İshal Salgını Sosyal Medyanın Gündeminde
0

Türkiye’de 7’den 77’ye günlerdir hatta haftalardır devam eden, yakın çevremizden sürekli duyduğumuz ishal salgını sosyal medyanın da gündeminde.

Yakın dönemde ailemizden, akrabalarımızdan, iş arkadaşlarımızdan ve yakın arkadaşlarımızdan sürekli duymaya başladığımız, kimimizin de söyleyemediği bu konu özellikle COVID döneminde herkesin ağzında. Ancak hem internetteki Türkiye’nin Google verisi hem de sosyal medya paylaşımları durumu daha da garip kılıyor.

Peki neler oluyor?

Öncelikle Google verilerine göz atmakta fayda var. Google Trends isimli araç üzerinden tamamen ücretsiz bir sorgulama ile son 12 aydaki “ishal” kelimesini içeren aramalara baktığımızda son 12 ayın en yüksek ve yoğun aramasının gerçekleştiğini gördük.

Verileri kendiniz de incelemek isterseniz link için buraya tıklayın.

Aynı zamanda Twitter paylaşımlarında da bir salgın olduğu iddiaları dolaşıyor. Sağlık yetkilileri bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmış durumda değil. Ancak bizler de ailelerimizden ve yakın arkadaşlarımızdan bu şikayetleri sık duymaya başladığımızı belirtelim.

Bu durumun COVID ile ilgili olup olmadığı ya da başka bir virüsün etmen olup olmadığını sadece bilimsel bulgular bize söyleyebilir. Ancak paylaşınlara baktığımızda Türkiye geneli bir problem olduğu da oldukça açık.

İşte Twitter paylaşımları

Yukarıdaki tweet sadece bir iddia içermektedir. Biz haber sitesi olarak bu iddiada çekimser kalıyoruz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap