1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Halk Bankası HGS Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Güncel

Halk Bankası HGS Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Güncel
0

Halk Bankası HGS Başvurusu Hakkında Detaylı Bilgiler

HGS, hızlı geçiş sistemi kelimelerinin baş harflarinden oluşmaktadır. Adından da anlaşılabileceği gibi otoyol girişlerinde ve köprülerdeki ödeme noktalarında duraklama yapmalarına gerek kalmadan ödeme işlemlerini gerçekleştirmelerini ve yollarına devam etmelerini sağlayan bir sistemdir. Eski uygulamada köprü ve otoyollar için alınacak ücretler, buralara konumlandırılmış gişeler aracılığıyla alınmaktaydı. Para verimi ve para bozumu gibi işlemlerden dolayı da araçlar bu noktalarda beklemekte ve arkadan gelen araçlarla birlikte uzun kuyruklar oluşmaktaydı. HGS sistemi ile bunun üstesinden gelinde ve artık araçların bu ödeme noktalarında duraklamalarına gerek kalmadı.

Üzerinde HGS simgesi bulunan köprü ve otoyollarda bu ödeme yöntemi tercih edilerek % 20 kazanç sağlanabilir ve zaman kaybından kurtulunabilir.

HGS’ nin bu avantajlarını Halk Bankası, müşterilerine daha kolay ulaşılabilir hale getirmeye karar vermiş ve HGS ödemelerinin banka üzerinden yapılmasına olanak sağlamıştır.

Halk Bankası HGS Ödemeleri

Halk Bankası aracılığıyla HGS ödemelerini gerçekleştirmek ve HGS etiketine sahip olabilmek için öncelikle bu bankada bir hesaba sahip olmak gerekmektedir. Halk Bank’ ın sunduğu kredi kartlarından birinin kullanılıyor oluşu ya da bu bankada vadesiz bir hesaba sahip olmak HGS etiketi almak için yeterli gelmektedir. Bankanın sunduğu kredi kartlarından birini kullanmıyor ya da bankada herhangi bir hesabınız yoksa öncelikli olarak bunlardan birini edinmelisiniz.

HGS etiketi başvurusu için kişilerin HGS etiketi alackaları araca ait ruhsat ve kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. kişilerin üzerine kayıtlı olan birden fazla araç varsa bu araçlar için ayrı ayrı HGS etiketi alınabilmektedir fakat kişinin üzerine kayıtlı bir araç varsa bu araç üzerine birden fazla HGS etiketi alınamaz.

Halk Bank HGS Sorgulama İşlemleri

Halk Bankası’ nın HGS işlemleri menüsü altında bulunan sorgulama menüsünden kişilerin sahip olduğu her bir HGS etiketi için bakiye sorgulaması yapılabilmektedir. Yapılacak sorgulama sonrasında her bir HGS etiketi içerisinde kalan kullanılabilir tutara ulaşılacaktır. HGS sorgulama işlemleri, tüm Halk Bankası şubeleri, Halk Bankası internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

Halk Bankası’ nden HGS Ödemeleri

Halk Bankası HGS işlemleri menüsü altında yer alan ödeme işlemleri seçilerek HGS etiketine bakiye yüklenebilmektedir. Halk Bankası müşterileri arasında en çok tercih edilen HGS ödeme yöntemi, otomatik ödeme talimatı vermek. Verilen otomatik ödeme talimatı ile daha önceden kararlaştırılmış belirli bir limitin altına düşülürse sistem otomatik olarak kişilerin hesabından ödeme gerçekleştiriyor. Sürekli olarak ne kadar bakiye kaldığının sorgulanmasına da gerek kalmayan bu uygulama sayesinde size yalnızca yolların tadını çıkarmak kalıyor. Banka müşterileri diledikleri taktirde müşteri hizmetlerini arayarak ya da mobil bankacılık ve internet bankacılığını kullanarak, ödemeleri kendileri de gerçekleştirebilmektedirler.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap