1. Ana Sayfa
  2. Kredi Rehberi

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırması 2023 – Nasıl Yapılır? (DETAYLI)

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırması 2023 – Nasıl Yapılır? (DETAYLI)
0

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırması yapmak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilir ve kart yapılandırması yaparak borcunuzu düzenli bir şekilde ödemeye başlayabilirsiniz. Halk bankası kredi kartı kullanan müşteriler eğer borçlarını ödemekte zorlanıyorsa ve kredi kartı yüzünden icralık olmak istemiyorsa bankanın yaptığı yapılandırma kampanyalarına katılarak borçlarını uzun vadelerde ödeyebilirler. Bunun için banka kredi kartı borçlarınızın avukatlık olmaması yani yasal takipte olmaması gerekmektedir.

Halkbank kredi kartı borcu yapılandırması yaparak biriken kart borçlarınızı geri ödemesinde kolaylık yapabilir ve kartınızı iptal ederek aydan aya kredi gibi kart borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Avukata düşmemiş ve yasal takip olmayan kredi kartlarını yapılandırma yapmak istiyorsanız 72 ay vadeye kadar %1.89 faiz oranları ile uzun vadeli bir şekilde Halkbank yapılandırma kredisi alabilirsiniz. Bunun için tekrar söylemek gerekirse kart borcunuzun avukatlık olmaması gerekiyor. İcralık olan banka borçları için banka yapılandırma yapmamaktadır.

Halkbank Kredi Kartı Yapılandırma

Halkbank üzerinden bu kredi başvurusu yapmak için banka şubelerine gitmeniz gerekmektedir. Banka şubelerinden kolay bir şekilde anında yapılandırma hakkında bilgi alabilir ve tüm bankaların ve Halkbank’ın kendi kredi kartlarını kapatarak kredi gibi ödeme yapabilirsiniz.

Halkbank kredi kartı yapılandırmasını borcunuzun miktarına göre 12-24-36-48-60-72 ay vade yapmaktadır. Genel olarak uzun vadeli kredi başvurusu yapmak istiyorsanız 72 ay vadeli yapılandırma kredisi başvurusunu yapabilirsiniz.

Bu kredi başvurusunu yaptıktan sonra tüm banka kredi kartlarınızın kapatılacağını da söylemek istiyoruz. Ayrı ayrı kartlarınızı kapatmak isterseniz banka bu krediye yanaşmayacaktır.

Borç Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Tüm bankaya olan kredi kartı borçlarınızın kapatma bakiyelerini kartınızın bağlı olduğu bankadan öğrenerek, evraklarınız ile birlikte en yakın Halkbank şubesine giderek kart kapatma kredisi adı altında verilen borç yapılandırma kredisini kullanabilirsiniz. Bankaya gittiğiniz zaman bireysel müşteri temsilcisi sırası almanız ve sıranız geldiğinizde borç yapılandırma kredisi almak istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Halkbank harici diğer bankalarda da avukatlık bir durumunuz varsa bu kredi sicilinizin bozuk olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda olan müşteriler kredilerini alamazlar.

Halkbank 72 Ay Vadeli Kredi Kartı Yapılandırma

Halkbank tüm kendi müşterilerine ve banka müşterisi olmayan kişilere 72 ay vadeye kadar kredi vadesi imkanı tanımaktadır. Bu durumda da eğer kart borçlarınız yüksek ise uzun vadelerde icraya düşmeden tüm borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca kredi notunuzun ve kredi sicilinizin de bozulmasına engel olursunuz.

Bir icralık durumda olduğunuz zaman bildiğiniz gibi uzun yıllar bankalardan kredi alamayacaksınız. Bu yüzden icralık olmadan eğer borçları gerçekten ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız borç yapılandırma kredisi başvurusunu yapabilirsiniz. Eğer borçlarınızı kısa vadelerde ödeyebilirseniz 12 ay ve 24 aylık kredi kampanyalarını seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Diğer Bankaların Kredi Kartı Yapılandırma Kampanyaları

Halkbank üzerinden kredi kartı borcu yapabildiğiniz gibi diğer tüm bankalardan da bu işlemi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası ve Vakıfbank üzerinden de kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Kamu bankalarından daha uygun faizlerle işlem yapabilirsiniz. Özel bankalar ve katılım bankalarından da kredi kartı yapılandırması ve kredi yapılandırması kredileri alabiliyorsunuz.

Bunun için banka şubelerini tespit ederek en uygun faiz oranı veren bankayı tercih edebilirsiniz. Bankalardan kredi kartı ve kredi yapılandırması kredisi almak istiyorsanız en fazla 60 ay vadeli olarak işlem yapabilirsiniz. 72 ay vadeli krediler sadece kamu bankalarından verilmektedir.

Kredi Kartı Yapılandırması Ödenmezse Ne Olur?

Bu bankadan yapılandırma yaptığınız zaman belirli dönemlerde ödemeler yapmanız gerekiyor. Bu aynı kredilerde olduğu gibi belirlediğiniz bir günde aylık olarak ödenecektir. Kredi yapılandırmasında eğer kredi taksitlerinizi ödemezseniz 1.ay uyarı alırsınız. Bu uyarı da ayrıca kredi notunuza da etki edecektir.

Daha sonraki aylarda da bu uyarılar devam edecek ve 3 ay boyunca yapılandırma borcunuzu hiç ödemezseniz kredi yapılandırması bozulacak ve icralık olacaksınız. Bu durumda banka sizi avukata vermiş olacak ve bankalardan bir daha kredi alamayacak müşteri grubuna gireceksiniz. Bir yapılandırma yaptığınızda bir daha yapılandırma hakkınız olmayacaktır.

Sizlere bu yazımızda Halkbank üzerinden verilen kredi kartı yapılandırması kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde eğer gerçekten borçlarınızı ödeyemeyecek güçteyseniz bu yapılandırmayı yapmayı deneyiniz. Hangi bankadan kredi kartı kullanıyorsanız o bankadan kredi veya kredi kartı yapılandırması yapabilirsiniz. Yapılandırma kredileri ile ilgili bizlere sormak istedikleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmında bize yazarak sorabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap