1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Harici Canlı Ders Nasıl Oluşturulur? EBA (2023 GÜNCEL)

Harici Canlı Ders Nasıl Oluşturulur? EBA (2023 GÜNCEL)
0

EBA’da öğretmenler artık harici ders de oluşturabiliyorlar. 2023-2023 eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte EBA ile ilgili merak edilenler de artmaya başladı.

Son günlerin en çok sorulan soruları arasında harici canlı ders nasıl oluşturulur yer alıyor. Sizler için bu sorunun cevabını sizler için paylaşıyoruz.

EBA harici canlı ders nasıl oluşturulur?

EBA harici ders özelliği Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunmuş olduğu telafi eğitimi döneminde aktifti. Ancak bu yeni dönem ile birlikte öğretmenler EBA panel üzerinde harici canlı ders panelini görmeye başladılar. Öğretmenler belli bir yer programa bağlı kalmaksızın danışmanlıklarını yaptıkları, dersine girdikleri sınıflar için canlı ders oluşturabiliyorlar.

EBA harici canlı ders oluşturma resimli anlatım

EBA harici canlı ders oluşturma için resimli, görsel anlatımı da hemen paylaşalım.

Öncelikle EBA giriş ekranı üzerinde sol menüden EBA Harici Canlı Ders sekmesini açıyoruz.

Harici Canlı Ders Ekle butonuna tıklıyoruz.

Sonraki ekranda gelen bilgileri dolduruyoruz. Ders linki ve ders şifresini Zoom üzerinden aldığımız linki ve şifresini yazıyoruz ve kaydediyoruz.

EBA harici canlı ders oluşturma videolu anlatım

Yararlı Kaynaklar

EBA Harici Canlı Ders Nasıl Oluşturulur ? Eba Zoom Ayarı Nasıl Olmalıdır ?

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap