1. Ana Sayfa
  2. Kredi

Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi

Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi
0

Kredi notu ve bazı sebeplerden dolayı bankaların kredi desteklerinden yararlanamayan kişiler, alternatif yollar kullanarak nakit ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. Hat üzerinden kredi çekme yöntemi de alternatif yollardan bir tanesidir. Adınıza kayıtlı faturalı telefon hattı bulunuyor ise kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi adlı yazımızda, bu işlemin ne olduğu ve nasıl gerçekleştirildiği hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi Nedir?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom gibi GSM operatörlerine ait faturalı hattınız bulunuyor ise çeşitli yöntemler kullanılarak adınıza kredi ödemesi yapılmaktadır. Bu işlem bankaların kredi sistemi ile benzerlik göstermektedir. Sizlere ödenen nakit kredi miktarı, faiz eklenmiş şekilde taksitler halinde geri alınır. Banka kredileri ile benzerlik gösterdiği için hat üzerinden kredi çekme yöntemi olarak adlandırılmaktadır.

Kullandığınız GSM operatörünün mağazasına giderek hat üzerinden kredi çekme talebinizi bildirerek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Faturalı hat kullanıcıları faturalarına ek olarak telefon sahibi olmaktadır. Yine bu yöntem kullanılarak kredi sunulmakta ve nakit ihtiyacı giderilmektedir. Hat üzerinden kredi çekme yöntemi nasıl yapılır;

  • Faturanıza ek telefon almanız için işlemler yapılır.
  • Telefon ücretinin bir miktar altı sizlere nakit olarak verilir. Telefon GSM operatör mağazasında kalır ve başka müşterilere satışı yapılabilir. Örnek: 5.000 TL’lik telefon faturanıza ek olarak yansıtılır. Sizlere 4.500 TL nakit ödeme yapılır.
  • Mağaza ile sizin aranızda işlem sonlanmıştır. Telefon faturanızdaki taksit miktarını kredi taksiti gibi ödeyerek borcunuzu kapatabilirsiniz.

Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemi Şartları

  • Kredi çekme talebinde bulunacak kişi ile hat sahibi aynı olmalıdır.
  • Faturalı hat sahibi olması gereklidir. Faturasız hatlar geçerli değildir.
  • Faturalı hattını 6 ay boyunca aktif olarak kullanmış olması gereklidir. Süre arttıkça kredi miktarı da artacaktır.
  • En az 2 yıl boyunca aynı evde ikamet etmeniz ve bunu kanıtlayacak faturanın olması gereklidir.

Yapacağınız işlemler belgelendiği için oluşan borçlarınızı GSM operatörlerine ödemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yasal süreçten doğacak borçlar da eklenerek sizden tahsil edilecektir. Hat Üzerinden Kredi Çekme Yöntemine başvurmadan önce kararınızı iyi vermelisiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap