1. Anasayfa
  2. Haberler

Hemşire Nöbette Hayatını Kaybetti! Sağlık Dünyası Kadir Saldız İçin Yasta

Hemşire Nöbette Hayatını Kaybetti! Sağlık Dünyası Kadir Saldız İçin Yasta
0

Acı haber Tarsus’tan geldi. Olay Twitter’da yapılan bir paylaşım sonrası patlak verdi.

Tarsus Devlet Hastanesi’nde COVID-19 yoğun bakımda hemşire olarak çalışan Kadir Saldız nöbet arasında dinlenmek için odaya geçti. Ancak nöbet saat geldiğinde kendisinden haber alınamaması üzerine odaya giren mesai arkadaşları Kadir Saldız’ın cansız bedeni ile karşılaştı.

Daha önce lenfoma tedavisi de gördüğü belirtilen Saldız’ın kalp krizi geçirdiği iddia edildi. Evrensel Gazete’sine konuşan sendika üyeleri ise cenaze işlemleri için daha sonra yapılan PCR testinin de pozitif çıktığı belirlendi. Saldız’ın cenazesi Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Kesin ölüm sebebi yapılacak otopsi ile belirlenecek.

38 yaşında olan Saldız’ın geçmiş yıllarda lenf bezi tedavisi gördüğü ve kanseri yendiği belirtildi. Saldız Lenfoma tedavisi görmeye devam etmediği için risk grubunda yer almıyordu. Arkadaşları da onu COVID bölümleri dışına yönlendiriyordu. Ancak vaka artışı ile birlikte hastanenin tamamen pandemi hastanesi olması sebebiyle Saldız COVIDli hastalar ile temas etmek zorunda kaldı.

https://twitter.com/emekci_hemsire/status/1343190141121212417

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir