1. Anasayfa
  2. Borsa

Hiç Düşmeyen Hisse Senedi Önerileri

Hiç Düşmeyen Hisse Senedi Önerileri
0

Şirketlerin hisse senetleri halka açık bir şekilde borsada işlem görmektedir. Kişiler bu hisse senetlerinden satın alarak kazanç sağlama düşüncesi içindedir. Hisse senetlerinin ait olduğu şirketin gelişim göstermesi ile yatırım yapanlar da kazanmaktadır ancak sürekli gelir sağlamak için araştırmalarınızı iyi yapmalı ve ekonomi tablosunu iyi okumalısınız. Hiç Düşmeyen Hisse Senedi Önerileri adlı yazımızda son yıllarda pozitif yönde ilerleyen hisse senetlerini derledik.

Hisse Senedi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Borsa, birçok kişiye güzel kazançlar sağlarken diğer taraftan birçok kişinin de kaybetmesine yol açmaktadır. Yatırımlarınızı gerçekleştirmeden önce ekonomiyi ve şirketleri iyi takip etmeli, daha sonrasında bu durumu yorumlayarak güvenli kararlar almalısınız. Hisse senedi alırken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Hisse senetleri, güvenli ve güvensiz olarak değerlendirilmektedir. Bazı şirketlerin kazanma ihtimalleri diğerlerine göre daha yüksektir ancak hiç beklenmedik şirketlerin yükselişi veya düşüşü de görülebilir.
  • Büyük endekslerden hisse senedi almak paranızı daha güvenli hale getirecektir. Daha az risk barındırmaktadır.
  • Borsada yeniyseniz tüm paranızı yatırmak yerine öğrenmek amacıyla küçük hamleler yapmalısınız.
  • Yatırımınızı tek bir hissede tutmak yerine bölebilir ve portföy oluşturabilirsiniz. Bu sayede bir şirketten zarar ederken diğerinden kazanç sağlayabilirsiniz.
  • Araştırmalarınızı sektör bazında yapabilirsiniz. İlerleyen süreçte değer kazanmasını düşündüğünüz hisse senetleri düşük değere sahipken alabilir ve uzun vadede büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.
  • Yabancılar gelecek gördükleri şirkete yatırım yapmaktadır. Yabancılar çok ilgi gösterdiği hisse senetlerine yönelebilirsiniz.
  • Teknoloji şirketlerinin gelişimi uzunca bir süre devam edecektir. Yeni bir teknoloji ve cihazın ortaya çıkması hisse senetlerini yükseltecektir.
  • Uzun süreli yatırım yapmak daha güvenlidir. Al sat işlemlerinden kazanç sağlamak için ekonomiyi daha iyi okumak ve dalgalanmalardan yararlanmak gerekir. Borsada tecrübe edinerek bu durumdan da günlük kazançlar sağlayabilirsiniz.
  • Sanayi, silah, teknoloji ve tarım şirketlerinin son dönemlerde yükseleceği düşünülmektedir. Şirketleri araştırarak yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Hiç Düşmeyen Hisse Senetleri

Güçlü şirketler sene içerisinde dalgalanmalar yaşasalar da sene sonunda daha da değerlenerek yollarına devam etmektedir. Dalgalanmalardan etkilenmeyen hisse senetleri, uzun vadede kazandıran hisse senetleri olarak adlandırılmaktadır. 5 ve 10 yıllık süreçlerle değerlendirme yapacak olursak bu zaman dilimlerinde pozitif ilerleme kaydeden hisse senetlerini açıklayabiliriz.

Son 5 Senede En Çok Kazandıranlar Son 10 Senede En Çok Kazandıranlar
YESIL HEKTS
ISBTR ASELS
YATAS ISKUR
SASA SASA
ISKUR EGEEN
HEKTS SODA
ISFIN ARMDA
KLNMA ISFIN
ISATR ISBTR
NIBAS LOGO

 

Son senelerde pozitif yönde ilerleme gösteren hisse senetleri yatırımcıların ilgisini çekmektedir. Büyük şirketlere ait oldukları için yatırımcıya güven vermekte ve önceki dönemdeki performansları gelecek hakkında daha net bilgiler sunmaktadır.

Yukarıda belirtilen hisse senetleri ve yorumlar yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım kararlarınızı düşünerek almanızı önerir oluşabilecek kayıplardan sorumlu olmadığımızı bildiririz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir