1. Anasayfa
  2. İş Dünyası

Home Ofis İş Modelleri

Home Ofis İş Modelleri
0

Yeni bir ofis kiralamak yerine home ofis iş modelini tercih etmek insanlara büyük bir avantaj sağlıyor. İşlerinizi gerçekleştirebilmeniz için bir alan kiralamanın giderleri ve toplam maliyeti gerçekten bir işletme sahibine büyük yük oluşturuyor. İşyerinin yenilenmesi ve periyodik olarak bakımının yapılması, ekipmanları satın alma bütçeye dahil edilen giderler arasında yer almaktadır. Bunlar bilinen giderler olarak şirketlerin hesaplamalarında yer alır. Ancak bir de öngörülemeyen giderler kişilerin bütçesini oldukça aşabilir. Tüm bu olumsuzlukları yaşamamak ve yaptığınız işin maliyetini en aza indirebilmek amacıyla home ofis çalışma tarzını benimseyebilirsiniz. Hizmet verilen ofis işi modeli konseptinde her şey dahil tüm giderleri düşünmeniz gerekir. Her ne iş yaparsanız yapın ofis ekipmanları, iletişim sistemleri, ofisin bakımı temizliği ve güvenliği gibi birçok detayı hesaplandırıp toplam kazandığınız tutardan gider olarak düşmeniz gerekmektedir.Bunun yerine tüm işlerinizi home ofis tarzında bir iş modeline taşımanız sizlere büyük bir avantaj sağlar.

Home Ofis Çalışmanıza İmkan Veren İş Fikirleri

Tüm dünyada son yıllarda giderek yaygınlaşan home ofis çalışma tarzı büyük bir yükselişe geçerek insanları merkezi bir çalışma alanından girişimciliğe kadar sürükleyen bir maceraya yönlendirir. Teknolojinin bize nasıl ve nerede çalıştığımızda oldukça esneklik sağladığı günümüz dünyasında home-office tarzı işler oldukça yaygındır. Kendi evinizi işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz bir ofis olarak kullanabilir, ticaretlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz. Düşük yatırım gerektiren bu konseptte maliyetiniz oldukça azalır. Ulusal ya da uluslararası ürün veya hizmet satma olanağınızda artış gösterir. Esnek bir çalışma programınız olur. Bu sayede iş ve özel hayat dengesini kurarak aile bireylerine de daha çok vakit ayırabilirsiniz. Zamanla home ofis çalışma konseptinizi aile üyelerinden birilerini ekleyerek şirketinizi büyütebilirsiniz.

Home ofis çalışma tarzının avantajları olduğu gibi dezavantajları da ortaya çıkıyor. Evin verdiği rahatlık ve ortaya çıkan boş zaman kişide birtakım disiplinsizlik belirtisi ile baş gösterebiliyor. Bu durumların önüne geçebilmek için home ofis çalışma tarzınızda günün belli saatlerinde yapacağınız işleri planlayabilir ve işlerinizi aksatmadan yürütebilirsiniz. Sizlere aşağıda home ofis olarak çalışabileceğiniz iş modellerinden birkaç örnek vereceğiz:

  • Ürünleri toptan veya perakende olarak online ortamlarda satın alma veya ürünlerin satışını gerçekleştirme
  • Ev yapımı ürünler satmak
  • Dropshipping yoluyla ürün satışı gerçekleştirmek
  • Baskı, grafik tasarım gibi işleri yapmak
  • Online hizmetler sunmak
  • Online özel dersler vermek
  • Uzman olduğunuz bir alanda kitle oluşturarak kişilere uzmanlığınız hakkında bilgiler vermek
  • E-ticaret yaparak istediğiniz ürünün satışını gerçekleştirmek
  • Video oyunları oynayarak internet üzerinden para kazanmak

Yukarıda da görüldüğü gibi home ofis çalışma tarzında oldukça çeşitli iş fikirleri mevcuttur. Yapmanız gereken tek şey evin rahatlığına kapılmamak ve gününüzü planlayarak verimliliğinizi arttırmaktır. Bu şekilde işlerinizi daha hızlı yapabilir ve normal fiziksel ofis ortamından daha fazla kazançlar sağlayabilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir