1. Ana Sayfa
  2. Bilgi

(İbrahim Saraçoğlu Dövme Silme) Geçiçi Dövme Nasıl Silinir?

(İbrahim Saraçoğlu Dövme Silme) Geçiçi Dövme Nasıl Silinir?
0

Günümüzde genç insanlar, sık sık dövme yaptırabiliyorlar. Tabii ki dövme çeşitleri iki ana gruba ayrılıyor. Bu gruplardan birisinde kalıcı dövme yapılırken, diğerinde geçici dövme yapılıyor. Dövme yaptırmak isteyen insanlar için, tabii ki geçici dövme daha güzel bir alternatif olabiliyor.Çünkü geçici dövme, hem vücudunuzda kaldığı müddetçe kendiniz iyi hissedersiniz, hem de pişmanlık duyduğunuz zaman silinmeme gibi bir problemle karşılaşmazsınız. Kalıcı dövme ise, gerçekten çok zor işlemlerden ve seanslardan geçildiğinde silinir. Bu durum hem can sıkıcı bir zaman alır, hem de yaptığınız dövmenin acısı da yanınıza kalır. Peki, geçici dövme yaptıran birisi bu dövmeyi nasıl silebilir? İbrahim Saraçoğlu dövme silme içeriğimize hoş geldiniz.

Geçici Dövme Nasıl Silinir?

Geçici dövmeyi silme yöntemleri arasında, birden fazla yöntem ağızdan ağza dolaşıyor. Bunlardan bazılarına örnek verecek olursak aseton, çamaşır suyuyla ovalamak ve sürekli dövmenin bulunduğu yerleri keselemek gibi durumlardan bahsedebiliriz. Bu yöntemler gerçekten işe yarar görünse de aslında vücudunuza çok büyük zararlar verebilir. Kullanılan malzemelerin hepsi kimyasal maddelerden oluştuğu için, bu maddeleri vücudunuza çok sık değdirmemelisiniz. Ayrıca sürekli kese yapmak ve ovalamak da vücudunuzda ciddi tahriş etkileri bırakabilir.

Geçici dövme, deri üzerinde rahat bir kuruma imkanı bulan kınadan yapılır. Genellikle yaz aylarında yapılan geçici dövme, güneş ışınlarında daha fazla kuruyarak kalıcılık etkisini uzatır. Geçici dövmeyi silebilmek için, dövmenin olduğu bölgeyi sık sık sabunlu suyla yıkayabilirsiniz. Ayrıca bir parça pamuk alarak, pamuğu zeytinyağına batırabilir ve sürekli dövme olan yere ovalama yapabilirsiniz. Son derece faydalı olan bu yöntemler, size biraz geç sonuç verse de vücudunuza asla zarar vermeyecektir. Evinizde, zeytinyağı imkanınızbulunmuyorsa bir parça pamuğun üzerine el veya vücut kremi sürerek, dövmenin bulunduğu yeri ovalayabilirsiniz. Bu yöntemleri sık sık uygularsanız, yavaş yavaş dövmenin uçup gittiğini görebileceksiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap