HaberlerSosyal Yardımlar

İçişleri Bakanlığı Açık Kapı Projesi Nedir? Başvuru İle Para ve Gıda Yardımı!

İçişleri Bakanlığı aracılığı ile ihtiyacı olan vatandaşlarımıza sosyal yardım yapılacak. İçişleri Bakanlığı açık kapı projesi nedir başvuru nasıl yapılır tek tek anlatıyoruz.

Koronavirüs dönemi nedeniyle işyerleri zor günler geçiriyor. Bu dönemde işini kaybeden vatandaşlarımız ve işi olmayan aileler için sosyal yardım projeleri de ön plana çıkıyor. Bu projelerden birisi de İçişişleri Bakanlığı Açık Kapı projesi.

İçişleri Bakanlığı Açık Kapı Projesi Nedir?

Açık Kapı (Milletin Kapısı) olarak adlandırılan projenin amacı ihtiyacı olan her vatandaşın ihtiyacını devlete iletebilmesi amaçlı oluşturulan çevrimiçi bir projedir.

Güvenlik ile alakalı sorunların yanı sıra yaşadığınız problemleri İçişleri Bakanlığı’na iletebilirsiniz. Bakanlık aracılığı ile yaptığınız başvurular Valilik ve Kaymakamlıklara iletilmektedir.

2018 yılında hayata geçirilen Açık Kapı projesi devletimizin vatandaşın yanında olduğunu gösteren büyük bir projedir. Bu projeyi hayata geçiren devletimize teşekkür ediyoruz.

Açık Kapı Projesi başvurusu nasıl yapılır?

Açık Kapı projesine başvuru yapmak için tek yapmanız gereken bilgisayar veya telefon üzerinden https://www.acikkapi.gov.tr/ adresini ziyaret etmek.  Ardından e-devlet ile giriş yaparak başvurunuzu iletebilirsiniz.

Açık Kapı Projesi başvuru sorgulama nasıl yapılır?

https://www.acikkapi.gov.tr/Basvuru/BasvuruSorgula adresine girerek başvurunuzu sorgulayabilirsiniz. Başvuru sonrası gelecek olan SMS aracılığı ile başvuru numarası ve durum sorgulama yapabiliyorsunuz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı