1. Anasayfa
 2. Kredi
Trendlerdeki Yazı

İcralık Olana Kredi Veren Bankalar 2021 || (Komisyonsuz)


2

Avukatlık olana kredi veren bankalar, genellikle icralık olan ve kredi ihtiyacını karşılamak isteyen kişilerle çalışmaktadır. İcralık olana kredi veren bankaları sizin için detaylıca araştırdık. 2019 yılı itibariyle en uygun şartlarda icralık olanlara kredi veren bankaları en ince noktalarına kadar yazımızın devamında açıklıyoruz. Avukatlık veya icralık durumda olan kişiler kredi çekmekte çok fazla zorlandığı için bu yazımız rehber niteliği taşımakta ve en kolay krediyi nereden bulacağınızı anlatmaktadır.

Özellikle bir banka tarafından kredi borcunuzu ödemediğiniz için davalık olmuş olabilirsiniz ve bu borç yüzünden olumsuz şartlar altında kredi ihtiyacı duyabilirsiniz. Her ne kadar olumsuz durumlar altında kredi çekmek zor olsada anlatacağımız püf noktalar ile icralık olan kişiler kredi çekebilir. Özellikle icralık olana sorunsuz kredi veren bankalar sizi bu zor durum altında biraz rahatlamanıza yardımcı olabilir. Olumsuz havaya girmiş kişilerin en büyük çekincesi avukatlık ve icralık olan kişilerin kredi çekebileceğini bilmemesidir.

İcralık (Avukatlık) Olanlar Bankalardan Kredi Çekebilir mi ?

İcralık olan kredi çekebilir mi sorusu kredi ihtiyacı duyanlar arasında en fazla cevap aranılan sorudur. Normal şartlar altında bu sorunun cevabı olumsuzdur fakat bilinçli bir müşteri detayları araştırarak çok rahat bir şekilde kredi çekebilir. İcra takibine düşen birey öncelikli olarak bankayla uzlaşma yoluna gitmeli ve varsa o zaman ki ekonomik iyileşmesini bankaya göstermelidir. Banka yetkilisi eğer bu şekilde bir durumla karşılaşırsa en iyi ihtimalle borç yapılandırması yaparak icralık olan kişinin kredi çekmesine imkan sağlamaktadır.

İcralık olma durumu herkesin başına gelebilecek genel bir olaydır. İşten çıkarılma, sağlık sorunları veya herhangi bir sebeple ekonomik durumun bozulması gayet doğal bir olaydır. İcralık olana kredi veren bankalar bu durumları göz önüne almakta ve icralık olan kişinin daha öncesinde borçlarına ne kadar sadık olduğunu, düzenli ödediği fatura ve kredi borcundan çıkarmaktadır. Eğer siz daha önce temiz bir sicile sahipseniz banka yetkilisi tüm bu gerçekleri göz önünde bulundurarak yapılandırmaya gidebilir ve size kredi verebilir.

Tüm bunların dışında ekonomik durumunuzun iyiye gittiğini gösteren durumlar sizin kredi çekmenizi kolaylaştırır. Örneğin kredinizi ödemediğiniz için icralık olduktan sonra bir iş veya yeni gelir bulursanız, bankaya yeni gelir kapısı açtığınızı gösteren belgeler sunarak, yapılandırma ve yeni kredi isteyebilirsiniz. Bu durumda banka yetkilisi sizi yeniden değerlendirmeye alacak ve borç yapılandırma kredisi ayarlamaya çalışacaktır.

Avukatlık Olana Kredi Verilirken Aranan Şartlar 2019

Avukatlık olana kredi verilebilir fakat kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar sizden bazı şartları yerinize getirmenizi isteyecektir. Üzülerek söylüyorum ki herhangi bir şart veya kefil olmadan icralık olana kredi veren bankalardan ihtiyaç kredisi almanız çok zordur. Borç yapılandırılmasını kefilsiz veya şartsız halleden bankalar size ne yazık ki kefilsiz kredi vermemektedir. Bu zorlu yolda ilerlerken araştırma yapmak sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Her bankayı arayın gerekirse görüşmeye gidin belki size komik gelecek ama görüşmeye giderken üstüne başınıza dikkat edin çünkü ilk imaj banka yetkilisinde psikolojik bir etki bırakacaktır.

Bu püf noktaları tamamladıktan sonra bankaların icralık olana kredi vermek için aradığı şartlara gelelim. Öncelikle kredi için sizden bir kefil isteyeceklerdir. Kefil istecekleri kişinin icralık takibi olmamalı ve mümkün olduğunca kredi notu yüksek birisi olmalıdır. İcralık olana kredi veren bankaların ilk şartı budur. İkinci olarak ise her banka olmasada çoğu banka sizden olumlu geri dönüşler bekler, peki bu ne anlama geliyor ? Sizin sunacağınız olum ifadeler örneğin yeni bir iş edindim, yeni bir gelir kapısı oluşturdum gibi ifadeler onların hoşuna gidecek ve sizin kredi çekmenizi kolaylaştıracaktır.

İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Verdiğimiz püf noktaları sağladıktan sonra aşağıda yer alan listedeki bankaların bizzat şubelerine giderek görüşme gerçekleştirebilir. İcralık olana kredi talep edebilirsiniz. Görüşmeye bir yakınınızla gitmenizi sizin psikolojik olarak daha rahat gözükmenizi ve olum geri dönüşler almanızı sağlayabilir.

 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Aktif Bank
 • Vakıfbank
 • İş Bankası
 • TEB
 • Garanti
 • ING(ihtiyaç kredisi)
 • QNB Finansbank

2019 İcralık Borç Yapılandırılması ve Ziraat Bankası

Son çıkan yasalardan sonra devlet bankası olan Ziraat, icralık kişilere borç yapılandırma kredisi açmış durumda. Özel bankalara göre daha düşük faizlerle kredi imkanı sağlıyor. Bizim tavsiyemiz tüm bankalardan önce Ziraat bankası ile görüşme gerçekleştirerek kredi çekmeye çalışabilirsiniz. Ziraat bankası borç kapatma kredisi, özellikle icralık olanlar için çok faydalı olduğunu düşünüyoruz ve öneriyoruz.

Ziraat bankası dışında icralık olanlara kredi kampanyası düzenleyen Vakıfbank, İş Bankası, Garanti gibi bankalarıda göz önünde bulundurabilirsiniz.

İcralık Olanlara Tavsiyeler

Bu yıl yaşanan ekonomik durumlardan ötürü birçok kişi icralık duruma düştü. İcralık olanların yaptığı en büyük hata borcunu bir tefeci aracılığıyla yüksek faiz ödeyerek kapatmak. Bunu yapmanızı kesinlikle önermiyoruz çünkü tefeciden yüksek faiz ödeyerek alacağınız kredi size bir fayda sağlamayacağı gibi belinizi daha çok bükecektir. Bunun yerine mümkün olduğunca bir taşınmazı rehin göstererek veya bir kefil bularak bankalardan borç yapılandırması talep etmelisiniz. Bu bir yöntem olduğu gibi ayrıca bir bankadan borçlarınızı üstlenmesini isteyebilirsiniz. Bu şekilde borcunuzu bir bankadan diğerine faizle aktararak yapılandırabilir daha düşük faizle borcunuzu uzun vadeye yayabilirsiniz.

Ayrıca bankalara faiz ödemek yerine eş dosttan borç isteyerek kısa vadede borçlarınızı kapatabilirsiniz.

Evdepara.com olarak icralık olanlara kredi çekebilmeleri için yardımcı oluyoruz. Sizde iletişim bilgilerinizle yorum atarak bizden ücretsiz kredi danışmanlığı talep edebilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

 1. Kredi icin yardim istiyorum

  • Tabii ki Berk bey ücretsiz kredi danışmanlığı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bunun için iletişim bilgilerinizi bize iletebilirsiniz. Özellikle icralık olan kişilere kredi çıkması için yardımcı oluyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir