1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Instagram Hesap Çalma

Instagram Hesap Çalma
0

Instagram, 2010 yılından beri Türkiye’nin en sevilen sosyal medya platformlarından biri haline geldi. Pek çok kişi bir tanıdığının veya sevgilisinin instagram hesabını çalmaya çalışmaktadır. Bunun en büyük nedeni hesap çalma işlemiyle kişinin kaydettiği fotoğraflara bakmak, beğendiği yorum ve paylaşımları görmektir. Bu yazımızda sizlere nasıl Instagram hesabı çalacağınızdan bahsedeceğiz.

 

Instagram Hesap Çalma Mesajları

Günümüzde çok sayıda kişinin instagram hesabına hesap çalma mesajları gelir, bu mesajların oldukça büyük çoğunluğu tamamen hesabı ele geçirmek niyetlidir. Hesap çalıcılar, instagram hesabınızdan size mesaj gönderir ve hesabınızı kurtarmak için bahsettikleri linke tıklamanızı isterler. Bu mesajlar genelde şu şekilde olur;

 

 • Hesabınıza İstanbul ilinden giriş sağlandı, eğer girişi siz yapmadıysanız, hesabınızı kurtarmak için aşağıdaki linke tıklayınız.
 • Hesabınıza biri girmeye çalışıyor, siz değilseniz lütfen hesabınızı kurtarmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

 

Sevgilimin Instagram Hesabını Nasıl Çalabilirim

Özellikle internette pek çok insan sevgilisinin instagram hesabını çalmak için çeşitli yöntemler arıyor, öncelikle bunun pek de kolay bir şey olduğu söylenemez. Zira Instagram çok katı uygulamalara sahip, fakat yine de hesap çalmak kesinlikle imkânsız değildir ve istediğiniz zaman biraz gayretle hesap çalabilirsiniz.

 

 • Sevgilinizin telefonunun kilidini öğrenin.
 • Ardından Instagrama giriş yapın.
 • Kendi hesabınızla da Instagram hesabına giriş yapın.
 • Gelen mesajı sevgilinizin telefonundan onaylayın.
 • Tüm bu işlemlerden sonra Instagram hesabı rahatlıkla çalınmış olacaktır.
 • Şifre kırma ile ilgili tüm mesajları sevgilinizin telefonundan silmeniz gerekmektedir.

 

 

Yanıltıcı Mesajlar

Instagram hesap çalma ile ilgili en çok kullanılan metodlardan biri de yanıltıcı mesajlardır. Bu işlem aslında aşırı basittir. Sizin telefonunuza Instagram’dan ulaştığını söyleyen birisi bir mesaj atar. Mesaj, paylaşımlardan herhangi birisinin telif haklarını ihlal ettiği ve 24 saat içerisinde linke tıklayıp itiraz etmediği takdirde hesabın silineceğini söyler.

 

Kişinin sayfası yüksek takipçili ise bu ciddi anlamda sorun yaratır. Yanıltıcı mesajların engellenebilmesi için yapılması gereken şeyler oldukça basittir. Size böyle bir mesaj geldiğinde kesinlikle o mesaja tıklamayın ve o mesajı açmayın.

 

Hiçbir Instagram yetkilisi size böyle bir mesaj göndermeyecektir. İşte bu sebepten dolayı böyle mesajlara asla itibar etmeyiniz. Mesajı gönderen hesabı Instagram’a bildirebilirsiniz bu sayede oldukça rahat bir şekilde bu tarz taciz mesajlarından korunursunuz.

Instagram Hesap Çalanlar Ne Yapıyor?

Hesap çalanlar, çaldıkları sayfalardan pek çok yöntemle para kazanabilirler.

 

 • Hesap Satma
 • İletişim Bilgilerini Satma
 • Sayfa sahibine geri satma

 

Hesap Satma Yöntemi

Bu kişiler çaldıkları sayfaları paket haline getirip satarlar. örneğin 100 sayfa çaldıklarında ortalama 25-30 bin takipçili bir kitle elde ederler, böyle bir takipçi kitlesinin satış fiyatı 1000 lirayı bulabilmektedir.

İletişim Bilgilerini Satma

E-posta, telefon ve adres gibi bilgileri 5-10 TL karşılığında satarlar.

 

Sayfa Sahibine Geri Satma

Çaldıkları sayfa sahiplerinin yeni hesaplarını bulup mesaj gönderir veya paylaşımların altına yazarlar. Genelde 50-100 lira karşılığında hesabı kurtarıyormuş gibi görünse de aslında çaldığı bir şeyi geri iade eder. Tabi bu sayfanın değerine göre de değişebilir.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir