1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? 2023

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır? 2023
0

Instagram’ın son yapmış olduğu güncelleme ile birlikte artık instagram mavi tik alma işlemi kolaylaştı.Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan instagram’da mavi tik’li, yani onaylı hesap olmak kullanıcılar arasında prestij olarak görülüyor.Peki instagram mavi tik alabilmek için ne yapmak lazım?Hangi hesaplar mavi tik alabilir gibi merak edilen soruların yanıtına bakalım.

Instagram Mavi Tik Nedir?

İnstagram ile para kazanma işleminin yaygınlaşmasıyla birlikte, kullanıcıların güven duyması adına onaylı hesaplar çok önemlidir. Para kazanmanın yanında tanınmış kişi ya da markalar da, takipçilerine daha güvenli bir izlenim sağlanması adına instagram mavi tik başvurusu yapıyor.

Mavi tik alma konusunda bilinen en büyük yanlışlardan biri de,kullanıcı sayısı az olan kişilerin mavi tik alamamasıdır .Bu tamamen yanlıştır.

Mavi tik başvurusu yapabilmek için 2 yöntem vardır.Bunlar;

  • Uygulama üzerinden başvuru yapmak.
  • Bir haber sitesi ya da blog da mavi tik almak istenilen kişi ya da hesabın adını kullanmak.

İlk olarak uygulama üzerinden başvurunun nasıl yapılacağını anlatalım.

Uygulama Üzerinden Doğrulama Talebi

  • İnstagram Uygulamasını açıyoruz
  • Profile giriyoruz(Sağ üst köşedeki 3 nokta)
  • Ayarlara tıklayın
  • Hesap Kısmına tıklayın
  • Doğrulama Talebi

Burada sizden Ad Soyad ,Bilinen Ad ,Ne tür bir hesap olduğu hakkında bilgi ve Kimlik Fotoğrafı isteyecektir.Tüm alanları eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra tamamlaya tıklıyoruz.

Bilinen Ad kısmına,hesabın kullanıcı ne diye biliniyorsa onu yazalım.Eğer kişisel olarak başvuru yapılacak ise,yine aynı şekilde isim soy isim olarak yazabilirsiniz.

Eğer başvuru yapılacak olan hesap kişisel hesap ise,Other’ı seçmeyi unutmayın.Doğrulama talebi oluşturduktan sonra cevap size 1-2 gün içerisinde gelecektir.

NOT: Doğrulama talebi yapan hesapların herkese açık olması gerekmektedir.Eğer gizli bir profile sahipseniz, doğrulama talebi yapmadan önce mutlaka hesabı herkese açık konuma getirmelisiniz.

Diğer Yöntemler İle Mavi Tik Alma

Piyasa da para ile mavi tik hizmeti satan kişilerin kullanmış oldukları yöntem ise,doğrulanması istenilen kullanıcı adı ile ilgili haber sitelerinden ya da blog’lardan tanıtım yazısı almak.Burada yapılan şey,hesabı doğrulamaya gönderirken yazılan bu tanıtımların ekran görüntüsünü alarak tanınmış kişi havası yaratmak.Ancak bu yöntemi önermiyoruz.Sebebi ise,eğer instagram ileri de sizin gerçekten tanınmış bir kişi olmadığınızı anladığı zaman mavi tik’i geri alacaktır.

İnstagram hesabınıza mavi tik almak için bir başkasının yardımına ihtiyacınız yoktur. Yukarıda anlatmış olduğumuz adımları uygulayarak siz de doğrulanmış hesap sahibi olabilirsiniz.Dilerseniz Buraya tıklayarak bir diğer konumuz olan İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri konumuza göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap