1. Ana Sayfa
  2. İnternetten Para Kazanma
Trendlerdeki Yazı

İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri

İnstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri
1

İnstagram takipçi arttırma nın global piyasa da ne kadar etkili olduğunu hepimiz biliyoruzdur.Markanızı instagram sosyal kanalı üzerinden tanıtmak, pazarlamak ve  bu tanıtımları satışa dönüştürmek istiyorsanız,sizlere anlatacağımız yöntemler sayesinde kısa sürede takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.İnstagram için hazırladığınız ve büyük bir heyecanla geri dönüş beklediğiniz gönderileriniz beklentilerinizi karşılamıyor ise,bunun sebebi büyük ihtimal takipçi sayınız dır. Takipçi sayınızın az olması sebebiyle emek verdiğiniz gönderilere geri dönüşlerde az olacaktır.Eğer instagram üzerinden e-ticaret yapmak istiyorsanız,takipçi sayınızın azlığı marka değerinizi kısıtlamakla kalmaz, hevesinizi de ciddi ölçüde kırabilir.

İnstagram Takipçi Arttırma Grupları

Özellikle Facebook’ta birçok grup, instagram sayfalarını büyütmek için birbirleriyle etkileşim halindeler. Bu tür gruplara katılarak, kısa sürede takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Grubun amacı,birbirlerinin instagram hesaplarını takip ederek büyümesini sağlamaktır.Hesabınızın ne kadar çok takipçisi olursa,insanlara o kadar çok güven verirsiniz.Fakat bu tür gruplardan hesabınıza gelecek olan takipçilerin,sizi fenomen yapmayacağını unutmamanız gerekir.

Hastag(Etiket)Kullanımı

Belki de en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri,paylaştığınız gönderilere içerik ile alakalı etiketlerdir. Etiket milyonlarca kişiye erişebilir,global çapta takipçiler elde edebilirsiniz. Üstelik etiket kullanımı için bir sınır da yoktur. Gönderinin içeriği ile alakalı olduktan sonra 25’e kadar etiket kullanabilirsiniz.Özellikle instagram sayfasından satış yapanların en sık kullandığı yöntem budur.

Büyük Sayfa Analizi

Eğer instagram üzerinden satış yapmayı düşünüyorsanız,sizinle aynı kategorideki büyük hesapları iyi analiz edin.Gönderileri ne sıklıkla paylaştığını,hangi etiketleri kullandığını,gönderi saatlerini,hikayelerini kısaca her şeyini iyi analiz edin.Özellikle paylaşımın yapıldığı saatler çok önemlidir.Eğer Türkiye odaklı bir hesap büyütmek istiyorsanız,gönderileri iş çıkışı saatine denk gelecek şekilde 17:00-18:00 arası yapmaya çalışın.Bu yöntemi uyguladığınız da farkı çok rahat göreceksiniz.

Ek olarak sizinle aynı konsept deki sayfalara yorum yapan kişileri takip edin.Takipçilerle ne kadar etkileşim halinde olursanız,o kadar güvenilir bir izlenim sağlarsınız.

İstikrarlı Profil

İstikrarlı bir profil olun. İçeriğiniz ne ise,onun dışına çok çıkmayın.Ayakkabı satışı yapmayı planlıyorsanız,hesapta komik videolar gibi alakasız gönderiler paylaşmaktan kaçının.Gönderileri genelde aynı renk tonlarında ve aynı saat de paylaşmaya özen gösterin.Eğer bu konuda istikrarlı olabilirseniz,şekilde takipçi sayınızın organik olarak arttığını göreceksiniz.

İnstagram Algoritması

İnstagram’ın size önerdiği kişileri mutlaka takip edin.Çünkü instagram algoritmasının bu kullanıcıları size tavsiye etmesinin altındaki sebep,sizinle aynı şeylere ilgi duymasıdır. Bunun için hesap ayarlarından Arkadaş bul ve davet et kısmına tıklayarak Önerilen Kullanıcılar aktif ederek,algoritmanın size önerdiği kullanıcıları görüntüleyebilirsiniz.

Gönderi Açıklaması

Paylaşmış olduğunuz gönderi ne ile ilgili olursa olsun,detaylı açıklama yapın.Özellikle satış odaklı bir sayfa iseniz satmış olduğunuz ürünün fiyatını gönderinin altına yazmanız etkileşimi büyük ölçü de artıracaktır.En ufak şey için “Bilgi için DM “yazdığınız da takipçilerinizi kaçırabilirsiniz.Paylaştığınız gönderilere,sayfanızı ziyaret eden kişilerin yorum yapmasını sağlayın.Bunun için açıklama kısmına “Siz ne düşünüyorsunuz?”En sevdiğin arkadaşını etiketle”gibi yazılar yazın.

Yapmamanız Gerekenler;

  • Sırf takipçi gelsin diye her önünüze gelen kişiyi eklemeyin.
  • Başkalarının gönderisi altında”GT” gibi itici cümleler kurmayın.
  • Takip ettiğiniz kişiler tekrar size döndüğünde onları hemen takipten çıkarmayın.
  • Sırf daha çok gözükmesi için sahte takipçi almayın.10K lık hesabın gönderi beğenisi 100 ise,bu gelecek olan kullanıcılar da iyi bir izlenim bırakmayacaktır.
  • Sizi takip eden kişilere sürekli,şu hesabı takip edin gibisinden sıkıcı hikayeler paylaşmayın.

Bu konumuzda organik olarak instagram takipçi sayınızı arttırma için yapmanız gerekenleri listeledik.Anlatmış olduğumuz şeyleri uygularsanız,kısa sürede hesabınızın büyüdüğünü göreceksinizdir.Dilerseniz sitemizdeki diğer konulara da göz atarak,Facebook’tan para kazanma gibi konulara da ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir