1. Anasayfa
  2. Bankalar

İş Bankası Banka Kartı Nasıl Alınır?

İş Bankası Banka Kartı Nasıl Alınır?
0

İş bankası banka kartı, internet üzerinden alışveriş yapma, ATM kullanarak para çekme, para yatırma, hesap izleme gibi pek çok işlemi yapmanızı sağlayan bir kart türüdür.  İş Bankası’nın kredi kartlarında Maxi puan özelliği vardır, bu özellik, İŞ Bankası üye işyerlerinde yapmış olduğunuz alışverişlere karşılık puan kazanmanızı sağlar, aynı özellik İş bankası banka kartlarında da geçerlidir, yani yapmış olduğunuz alışverişlerden puan kazanabilir ve kazandığınız puanları üye işyerlerinde gönül rahatlığı ile harcayabilirsiniz. Peki İş Bankası bankamatik kartı nedir? Nasıl alınır?

Banka Kartı, Para Kartı Nedir?

Banka kartı, vadesiz hesap bakiyenizi ön ödemeli bir karta aktaran bir bankacılık kart sistemidir. Banka kartı sayesinde, kredi kartı kullanmadan kart ile alışveriş işlemi yapabilirsiniz. Bankalardan borç almadan kart alışveriş yapmak isteyenler, banka kartı kullanırlar. Banka hesaplarına yatırdıkları parayı kartlarında kullanabilir ve alışveriş yapabilirler.

Banka Kartı Kullanmanın Avantajları

  • Nakit para taşımanıza engel oluyor. Banka kartı kullandığınızda nakit para taşımanıza gerek kalmıyor.
  • Yaptığınız harcamalardan puan kazanmanızı sağlıyor.
  • İnternet üzerinden alışveriş yapmanızı sağlıyor.
  • ATM’den para yatırma ve para çekme avantajı sağlıyor.
  • Fatura, vergi gibi pek çok kurum ödemesini yapmanızı sağlıyor.

İş Bankası Banka Kartına Nasıl Başvurabilirsiniz?

İş Bankası bankamatik kartını alabilmek için, ilk olarak vadesiz bir banka hesabı açmanız gerekiyor. Bunun için en yakın İş Bankası şubesine gidebilir ve kimliğiniz ile hızlı bir şekilde vadesiz mevduat hesabı açabilirsiniz. Yaptığınız hesap açılış işleminden kısa bir süre sonra başvurunuz onaylanarak kartınız adresinize teslim ediliyor.

Kart başvurunuzu en yakın İş Bankası şubesi vasıtasıyla yapabilirsiniz. Adınıza açılacak bir vadesiz hesap dahilinde kısa sürede kartınız adresinize gönderiliyor. Banka hesabınıza para yatırdığınız an itibariyle bankamatik kartı ile de alışveriş yapabiliyor ve güvenle ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Neden İş Bankası Banka Kartını Kullanmalısınız?

İş Bankası bankamatik kartı oldukça fazla avantaj sağlıyor. Normalde bir banka kartı ile yaptığınız alışverişlerden puan kazanamaz ve kazanılan puanları üye işyerlerinde harcayamazsınız ancak İş Bankası tıpkı bir kredi kartı ürünü gibi, kartınız ile yaptığınız alışverişler için Maxi puan veriyor. Biriktirdiğiniz maxi puanları yine bir İş Bankası üye işyerinde harcayabilir ve gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

  • İş Bankası banka kartı, yurtdışı alışverişlerde de kullanılabiliyor, yurtdışına çıktığınızda tüm ödemelerinizi bu kart vasıtasıyla kolayca halledebiliyorsunuz.
  • İş Bankası bankamatik kart, nakit taşıma zorunluluğunuzu ortadan kaldırıyor. Bu kart sayesinde nakit taşımaktan vazgeçiyor ve tüm harcamalarınızı kendi kartınız ile yapabiliyorsunuz.
  • Bankamatik kart sayesinde, internet alışverişleri yapabilir ve geleneksel mağazalarda pos cihazı vasıtasıyla da alışveriş yapabilirsiniz.
  • Yaptığınız tüm harcamalardan bonus puan kazanabilir ve kazandığınız bu puanları istediğiniz üye işyerinde harcayabilirsiniz.

tiktok izlenme satın al

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir