1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

İş Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?
0

İş Bankası, Türkiye’nin ilk özel bankası olarak Cumhuriyet döneminden günümüze kadar bankacılık hizmetini sürdürmüştür. Günümüzde halen faaliyetlerini sürdüren İş Bankası, Türkiye genelinde binin üzerinde şubeye sahiptir. İş Bankası hesap kapatma nasıl yapılır sorusunu cevaplandırmak için aşağıdaki bilgilendirmelerden ve işlem talimatlarından yararlanabilirsiniz.

İş Bankası Hesabını Nasıl Kapatabilirim?

İş Bankası hesap kapatma işlemi müşteri hizmetleri aracılığıyla, banka şubesi aracılığıyla ve internet bankacılığı aracılığıyla olmak üzere 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Gerekli doğrulamaların ve işlemlerin yapılmasıyla birlikte kurallara uygun olan hesaplarınızı kapatabilirsiniz. İş Bankası hesabınızın borçsuz olması ve hesabınızda bakiyenin bulunmaması gerekmektedir. Hesabınızda bakiye var ise bu miktarları başka hesaplarınıza yönlendirmelisiniz.

Şube ile İş Bankası Hesap Kapatma

İş Bankası hesap kapatma işlemini en hızlı şekilde gerçekleştirebileceğiniz seçenek şubeye giderek yapılmaktadır. Türkiye genelinde binin üzerinde şubeye sahip olan İş Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek, hesap kapatma dilekçesini yazmanız ve teslim etmeniz gerekmektedir. Hesabınızın kapatmaya uygun olması sonucunda kimlik ve dilekçeniz ile işleminizi kısa sürede gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri ile İş Bankası Hesap Kapatma

İş Bankası müşteri hizmetleri 0850 724 07 24 numaralı iletişim kanalından hizmet vermektedir. İş Bankası hesap kapatma işlemlerinizi de müşteri hizmetleri aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine hesap kapatma isteğinizi ilettikten sonra hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için size yöneltilen soruları doğru cevaplamanız gerekmektedir. Doğrulamaların ardından İş Bankası hesap kapatma talebiniz işleme girmiş olacaktır.

İnternet Bankacılığı ile İş Bankası Hesap Kapatma

İş Bankası www.isbank.com.tr sitesi üzerinden işlem görmektedir. İş Bankası hesap kapatma işlemi için internet sitesine giriş yapabilir daha sonra internet bankacılığına ulaşabilirsiniz. Size ait bilgileriniz ile internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden “Hesaplarım” sekmesine tıklayın. Burada hesaplarınız ile ilgili işlem yapma alanı ile karşılaşacaksınız. Hesap kapatma talimatı vererek gerekli doğrulamaları yaptıktan sonra İş Bankası hesap kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası Hesap Kapatma Gereklilikleri

İş Bankası hesap kapatma işleminizi gerçekleştirmek için;

  • Hesabınızda herhangi bir borcun bulunmaması gerekmektedir. Borcunuzu ödedikten sonra işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Hesabınızda bulunan nakit bakiyesini başka hesabınıza yönlendirmeniz gerekmektedir. Bu talimatları gerçekleştirdikten sonra işleminiz olumlu sonuçlanacaktır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap