1. Ana Sayfa
  2. Sermayesiz İş Fikirleri
Trendlerdeki Yazı

İş Kurmak İstiyorum Diyenlere 5 Farklı Girişimcilik Fikirleri

İş Kurmak İstiyorum Diyenlere 5 Farklı Girişimcilik Fikirleri
0

Bu yazımızda, iş kurmak istiyorum fakat aklıma bir fikir gelmiyor diyenlerin ufkunu genişletecek 5 farklı girişimcilik fikirleri nden bahsedeceğiz.Günümüzde birçok kişi,kendi işini kurarak ekonomik özgürlüğünü eline almak istese de,ne iş yapacağı konusunda takılıp kalıyor.Mantar yetiştirmek,tavuk çiftliği kurmak gibi herkes tarafından bilinen girişimler çoğu zaman başarısızlıkla sonuçlanıyor.Eğer sizde sıradanlaşan iş fikirlerinden sıkılıp,yeni bir iş arayışı içindeyseniz doğru yerdesiniz!

Çay Kulübesi Açmak

Ülkemizde çay milli içecek sayılabilecek kadar popülerdir.Sabah kahvaltısında,öğle aralarında,akşam sohbetlerinde mutlaka çayı eksik etmeyiz.Peki çayı da tıpkı Starbucks kahvelerinin koyulduğu şık bardaklar içinde içmeyi hiç düşündünüz mü? Günümüzde yoğun iş hayatı temposundan çoğu zaman bir kafe yada pastane’ye oturarak çay içecek fırsat bulamıyoruz.Hal böyle olunca insanların alışveriş yaparken,manzara izlerken veya bir yerden bir yere giderken çay içebilmeleri pek mümkün olmuyor.İşte tam da burada siz girişimcilere fırsat doğuyor!

Sokak başlarına şık ve sevimli bir tasarım ile açacağınız çay kulübesi sayesinde zengin olabilirsiniz.Tıpkı Starbucks bardakları gibi havalı bardakların içerisinde çay satarak çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Bardak tasarımlarında yaratıcılığınızı kullanmanız,satışları büyük ölçüde etkileyecektir.Eğer sizde girişimcilik fikirleri arayışı içindeyseniz,mutlaka bu iş fikrini değerlendirmelisiniz.Kim bilir,belki de kısa zamanda işi büyüterek çay zinciri haline gelebilirsiniz..

Döner Dondurma Büfesi Açmak

Dondurma denilince herkesin aklına yöresel kıyafetler giyinmiş,bir kabın içerisinden kaşık ile dondurma çıkartıp şov yapan insanlar geliyor.Özellikle turistik bölgelerde bu sistem hala ilgi görse de,artık klasikleşen bir hal almış durumda.Sıcak yaz aylarının vazgeçilmez yiyeceği olan dondurmayı döner şeklinde satmak hiç aklınıza geldi mi?Tıpkı tavuk döner tezgahı gibi bir tezgaha dondurma dizerek,döner bıçağı ile kesip müşterilere incecik yufka arasında sunabilirsiniz.

Kapalı soğuk bir cam arkasındaki döner tezgahında duran dondurmayı,döner bıçağıyla kesip müşterilere yufka arasında vermek oldukça ilgi çekici bir iş fikridir.Özellikle turistik bölgelerde açacağınız döner dondurma büfesi sayesinde çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Büfe tasarımında şık ve sevimli figürler kullanmanız turistlerin oldukça ilgisini çekecektir.Kim bilir,belki de kısa zamanda işi büyüterek döner dondurma zinciri haline gelebilirsiniz..

Bozuk Para Bütünleme Makinesi

Bozuk para bütünleme makineleri ABD başka olmak üzere,birçok ülkede yaygın bir şekilde kullanılıyor.İnsanlar kumbaralarında biriktirdikleri madeni paraları,bozuk para makinesinin içerisine atarak belirli bir komisyon karşılığında tümleyebiliyor. Ülkemizde ise bu işleri genelde süpermarketler yapıyor ancak özellikle 5-10 kuruş gibi ufak paraları çoğu zaman tümlemek istemeyebiliyorlar.

Tıpkı jetonla çalışan oyuncak makineleri tarzında olan bozuk para bütünleme makinesini,alışveriş merkezileri ya da insanların fazla olduğu güvenli alanlara koyarak bütünlenen her bozuk paradan komisyon alabilirsiniz.İnsanların isteğine göre bozuk paralar ile sokak hayvanlarına mama desteği yapabilir ya da LÖSEV gibi kuruluşlara destek olmalarına aracılık edebilirsiniz.

Makinenin gözünüzde canlanabilmesi için,Amerika da hali hazırda kullanılan bir örneğini aşağıya bırakıyorum.

Uyku Kafesi(Odası) Açmak

Birçoğumuz ,yoğun ve stresli iş ortamlarından uzaklaşıp,birkaç saat’de olsa kendimizle baş başa kalmak istemişizdir.İşte uyku kafesi insanlara tam olarak bu imkanı sağlıyor.Uyku Kafesi açarak,ziyaretçilerinin sessiz ve rahat bir ortamda dinlenebilmeleri için gerekli bütün ortamı sağlayabilirseniz çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Tek kişilik odalardan oluşacak olan uyku kafesi,ziyaretçilerin huzurlu bir ortam ihtiyacını karşılayabilmesi için gereken her şey sağlayabildiğinizde muhteşem bir ortam oluşacaktır.Kitap okumak isteyenler,kaliteli bir uyku çekmek isteyenler ya da sadece sessiz bir ortamda kendini dinlemek isteyenler için oluşturulan bu uyku kafesi sayesinde çok iyi paralar kazanabilirsiniz.Eğer sizde yeni bir iş arıyorum diyorsanız Buraya tıklayarak Uyku Kafesi (odası ) açmak konumuza göz atarak detaylara ulaşabilirsiniz.

Eski Eşyalardan Yeni Tasarımlar Yaratmak

Ticarette getirisi en yüksek olan şeyler tartışmasız,2.el eşyaları yenileyerek satışını yapmaktır.2.el pazarlarından alacağınız ya da evinizdeki kullanılmayan eşyalarınızı yenileyerek satışını yapabilirsiniz.Örneğin;kullanılmış araba lastiğini yenileyerek çok şık bir sehpa tasarlayabilirsiniz.Eğer sermayesiz iş fikri arıyorsanız bu iş tam size göre olacaktır.Sermaye gerektirmeyen daha fazla iş fikirlerine ulaşabilmek için Buraya tıklayarak sitemizde bulunan diğer fikirlere göz atabilirsiniz.


Bu konumuzda iş kurmak istiyorum diyen kişiler için ufkunu genişletecek 5 farklı girişimcilik fikirleri nden bahsettik.Dilerseniz sitemizdeki diğer konulara da göz atarak,evde ek iş,internetten para kazanma gibi konulara ulaşabilirsiniz.Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz :)

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap