1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

İşbankası Altın Hesabı Nasıl Açılır? Avantajlı mı? 2023 Güncel

İşbankası Altın Hesabı Nasıl Açılır? Avantajlı mı? 2023 Güncel
0

İş Bankası birikimlerinizi altın olarak değerlendirme fırsatı sunmaktadır. İşbank altın hesabı sayesinde dilediğiniz an hesabınızdaki altınları nakde çevirebilir ve acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Birikim yapmak isteyenler İş Bankası altın hesabının vadeli ve vadesiz altın hesabını tercih edebilirler.

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı

İş Bankası vadesiz altın hesabını kullanan müşteriler altın birikimlerini kaybolma ya da çalınma riski olmadan hesaplarında değerlendirme imkanına sahip olmaktadır. Vadesiz altın hesabı açtırmak isteyen müşteriler İşCep veya internet şubesi üzerinden hesabını açtırabilir ve altın yatırımı yapmaya başlayabilir.

Vadesiz altın hesabını tercih edenler küçük tutarlarla dahi işlem yapma imkanına sahiptir. Altın hesabı alış fiyatları İş Bankası altın geri alış fiyatlarıdır. Vadesiz altın hesabını tercih eden müşterilerden herhangi bir komisyon ya da masraf alınması söz konusu değildir.

Ayrıca altın alım satım işlemleri nedeniyle ortaya çıkan kazançlar için herhangi bir vergi kesintisi uygulanmamaktadır. Altın hesabı çerçevesinde hem ekranlarda hem de dekontlarda yapılan tüm işlemler saflık derecesiyle ifade edilmektedir.

İş Bankası Vadeli Altın Hesabı

İş Bankası vadeli altın hesabı tıpkı vadesiz altın hesabı gibi çalınma ve kaybolma riski yaşamadan altın birikimi yapma imkanı sunmaktadır.  Vadeli altın hesabı açtırmak isteyenler 6 aydan 1 yıla kadar vadeler üzerinden hesap açtırabilmektedir.

Vadesiz Türk Lirası hesabı olanlar Vadesiz altın hesabındaki altınları kullanmak suretiyle vadeli altın hesabı açtırma şansına sahiptir.  Şubeler veya internet bankacılığı üzerinden vadeli altın hesabı açtırmak mümkündür. Vadeli altın hesabından elde edilen faiz kazancı üzerinden %15 oranında stopaj uygulanmaktadır.

Altın Havalesi Nasıl Yapılır?

Altın havalesi yapmak isteyenler işlemlerini vadesiz altın hesabı üzerinden telefon bankacılığı internet bankacılığı veya şubeler vasıtasıyla gerçekleştirebilmektedir. Altın havalesi ile İş Bankası’nda yer alan vadesiz altın hesapları arasında gram altın transferi yapmak mümkündür.

Altın havalesi işlemleri küçük miktarlarda olsa dahi rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir. Altın havalesi yapmak isteyen müşteriler sadece yurtiçi şubeler arasında işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Altın havalesi işlem masrafı cüzi miktarda olup herkes rahatlıkla İş Bankası’ndaki vadesiz hesaplara havale yapma imkanına sahiptir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap