HaberlerSosyal Yardımlar

İstanbul Valiliği Sosyal Yardım Başvurusu: 300 Bin Aileye Gıda ve Para Yardımı

Koronavirüs salgını ile mücadele kapmasında ihtiyaç sahiplerine yardım kampanyası başlatıldı! İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bu yardımlarına kimler ve nasıl başvuru yapacak? Gıda paketi neleri kapsıyor ve nakit yardımı için nasıl başvuru yapılır?

İstanbul Valiliğinin Açıkladığı Yardımları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kimlere Verecek?

Ülkemizde de vakaların bulunduğu ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) hastalığı nedeniyle mücadele etmektedir. Bu mücadele de hastalığın herhangi bir aşısının bulunmaması hastalığın ne zaman biteceği konusunda akıllarda soru işareti bırakıyor.

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de bu durumu kontrol altına almak ve önüne geçmek adına tüm çalışmaların devam ettiği bilinmektedir. Bu kapsamda ülkemizde tüm illerimizde valiliklerin ve belediyelerin düzenlediği para ve gıda yardımı bulunmaktadır.

İstanbul Valiliği de yaptığı açıklama ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 300 bin kişiye gıda ve nakit yardımı yapacağını açıkladı. Bu yardımlar 65 üstü ve ihtiyaç sahibi olan ailelere yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da bu kapsamda başlatmış olduğu yardım projeleri diğer belediyelerimizi de harekete geçirmiş ve koronavirüs  (covid-19) mücadelesi için yardıma muhtaç kişilere ulaşmayı hedeflemiştir.

TIKLA DESTEK AL: Yardım Başvurusu Yapmak İstiyorum: Maddi Yardım Başvurusu Yap (DURUMU KÖTÜ OLAN VATANDAŞLARA 2020 Korona Destekleri İÇİN BURAYA TIKLA)

Bu yardımdan kimler yararlanabilir ve kimle hangi şehirlerde nasıl başvuru yapabilir kafalarda soru işareti oluşturmuştur.

Nakit Para ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusunu Kimler Nasıl Yapacak?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 300 bin koli gıda yardımına başlanacağı  ve ek olarak nakit yardımında nereden nasıl başvuru yapılacağını açıkladı. Gıda kolisi için çalışmalar hızla devam ederken, ihtiyaç sahipleri açısından bu yardımın nasıl alınacağı merak edilen konu oldu.

İhtiyaç sahiplerine bu koliler Getir uygulaması ile evlere götürüleceğini dile getiren Vali Ali Yerlikaya bu yardımların ücretsiz şekilde teslim edileceğinin bilgisini verdi. Bu kampanyanın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da yardım kampanyası başlatığını duyurdu. Ülkemizde koronavirüs salgını ile mücadele için başlatılan bu yardımlar İstanbul’da yaşayan ve özellikle sokağa çıkması sağlık sorunu teşkil edeceği 65 yaş üzeri ihtiyaç sahibi olan ailelere, kişilere ulaştırılacak.

Gıda kolisi ile ilgili detayları ve nasıl başvuru yapılacağını açıklayan Ekrem İmamoğlu, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız içinde yardım hattı da oluşturdu. Birlikte Başaracağız sloganı ile gıda kolisi yardımı dağıtan Başkan İmamoğlu, bu yardımlar için  444 00 93 telefon numarası ve 0 552 153 0034 numaralı WhatsApp hattı üzerinden ulaşılabileceğini ve başvuruların bu kanallar ile yapılacağının bilgisini verdi.

İhtiyaç sahiplerinin adaletli ve gerçekten durumu olmayan kişilerin kurallara uygun olarak seçileceğine ve 250 ile 300 bin aileye gıda ve nakit yardımı yapılacaktır. 39 ilçe belediyesi ile de irtibat halinde olup ve bu yardımlaşmaya dayanışma ile devam edileceğini söyledi.

Gıda Kolilerinin İçinde Yer Alan Ürünler

-Ayçiçek Yağı (1 Lt)

-Makana (3 paket)

-Bulgur / Nohut / Mercimek (1 kg) –

-Çay 48’lik demlik poşet

-Bisküvi / Helva / Gofret

-Salça 1 kavanoz -Zeytin 500 gr

-Un 1 kg

-Tuz -Şeker

Aynı zamanda maddi olarak varlıklı ailelerin yardımlarını isteyen belediye, yardımlar için banka hesabının açılacağını ve bu hesap üzerinden gıda kolisi için bağış toplanacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu