1. Anasayfa
  2. Haberler

İstanbul Valiliği Sosyal Yardım Başvurusu 2021: 300 Bin Aileye Gıda ve Para Yardımı

İstanbul Valiliği Sosyal Yardım Başvurusu 2021: 300 Bin Aileye Gıda ve Para Yardımı
1

Ülkemizde de vakaların bulunduğu ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) hastalığı nedeniyle mücadele etmektedir. Bu mücadele de hastalığın herhangi bir aşısının bulunmaması hastalığın ne zaman biteceği konusunda akıllarda soru işareti bırakıyor. 2020 yılında destek paketlerini açıklayan resmi kurumlar 2021 yılında da desteklere devam ediyor. İstanbul Valiliği sosyal yardımlaşma başvuruları ve destekleri devam ediyor.

İstanbul Valiliği Sosyal Yardım Başvurusu 2021

Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de bu durumu kontrol altına almak ve önüne geçmek adına tüm çalışmaların devam ettiği bilinmektedir. Bu kapsamda ülkemizde tüm illerimizde valiliklerin ve belediyelerin düzenlediği para ve gıda yardımı bulunmaktadır.

İstanbul Valiliği de yaptığı açıklama ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 300 bin kişiye gıda ve nakit yardımı yapacağını açıkladı. Bu yardımlar 65 üstü ve ihtiyaç sahibi olan ailelere yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın da bu kapsamda başlatmış olduğu yardım projeleri diğer belediyelerimizi de harekete geçirmiş ve koronavirüs  (covid-19) mücadelesi için yardıma muhtaç kişilere ulaşmayı hedeflemiştir.

Bu yardımdan kimler yararlanabilir ve kimle hangi şehirlerde nasıl başvuru yapabilir kafalarda soru işareti oluşturmuştur.

Nakit Para ve Gıda Kolisi Yardımı Başvurusunu Kimler Nasıl Yapacak?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya 300 bin koli gıda yardımını 2020 yılında açıklamıştı. Gıda kolisi için yeni çalışmalar 2021’de hızla devam ederken, ihtiyaç sahipleri açısından bu yardımın nasıl alınacağı merak edilen konu oldu.

Başvuru yapmak için İstanbul Valiliği web sitesini ziyaret edebilirsiniz (SYDV). Buraya tıklayın.

Geçen yıl Getir ile dağıtılmıştı

2020 yılı için durum şöyleydi: İhtiyaç sahiplerine bu koliler Getir uygulaması ile evlere götürüleceğini dile getiren Vali Ali Yerlikaya bu yardımların ücretsiz şekilde teslim edileceğinin bilgisini verdi. Bu kampanyanın yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da yardım kampanyası başlatığını duyurdu. Ülkemizde koronavirüs salgını ile mücadele için başlatılan bu yardımlar İstanbul’da yaşayan ve özellikle sokağa çıkması sağlık sorunu teşkil edeceği 65 yaş üzeri ihtiyaç sahibi olan ailelere, kişilere ulaştırılacak.

Gıda kolisi ile ilgili detayları ve nasıl başvuru yapılacağını açıklayan Ekrem İmamoğlu, yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımız içinde yardım hattı da oluşturdu. Birlikte Başaracağız sloganı ile gıda kolisi yardımı dağıtan Başkan İmamoğlu, bu yardımlar için  444 00 93 telefon numarası ve 0 552 153 0034 numaralı WhatsApp hattı üzerinden ulaşılabileceğini ve başvuruların bu kanallar ile yapılacağının bilgisini verdi.

İhtiyaç sahiplerinin adaletli ve gerçekten durumu olmayan kişilerin kurallara uygun olarak seçileceğine ve 250 ile 300 bin aileye gıda ve nakit yardımı yapılacaktır. 39 ilçe belediyesi ile de irtibat halinde olup ve bu yardımlaşmaya dayanışma ile devam edileceğini söyledi.

Gıda Kolilerinin İçinde Yer Alan Ürünler

-Ayçiçek Yağı (1 Lt)

-Makana (3 paket)

-Bulgur / Nohut / Mercimek (1 kg) –

-Çay 48’lik demlik poşet

-Bisküvi / Helva / Gofret

-Salça 1 kavanoz -Zeytin 500 gr

-Un 1 kg

-Tuz -Şeker

Aynı zamanda maddi olarak varlıklı ailelerin yardımlarını isteyen belediye, yardımlar için banka hesabının açılacağını ve bu hesap üzerinden gıda kolisi için bağış toplanacağını belirtti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 02/05/2020

    Eşim calişmiyor iki cocuk evim kira yardımda bulunmak istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir