1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

İsviçre’de Banka Hesabı Açmak Nasıl Olur?

İsviçre’de Banka Hesabı Açmak Nasıl Olur?
0

Ülkemizdeki birçok insan birikimlerini Avrupa’daki bankalarda tutarak değerlendirmeye çalışmaktadır. Bu ülkelerden en çok tercih edilen ülkelerden biri ise İsviçre’dir. İsviçre’deki bankalar, müşterilerine fırsatlar ve daha yüksek kazanç imkanı sunmaktadır. İsviçre’de banka hesabı açmak nasıl olur adlı yazımızda banka hesabı açış yöntemlerini, koşullarını ve ücret bilgilerini aktarmaktayız.

İsviçre’de Banka Hesabı Açmak

İsviçre bankacılık faaliyetlerinde bireysel ve kurumsal banka hesaplarına hizmet sunarak çeşitli olanaklardan yararlanmalarını sağlamaktadır. Ülkedeki bankacılık sektörü içerisinde yer alan rekabet oranın yüksek olması müşterilerin birikimlerindeki faiz oranlarına da yansıtmakta ve daha yüksek oranda kazanç getirmektedir. Çevrimiçi bankacılık ve yatırım stratejilerini içeren banka işlemlerini en iyi özellikler ile sunmaktadır.

İsviçre’de banka hesabı açmak için bazı şartlardan ve uygulamalardan geçmeniz gerekmektedir. Banka hesabı açmak isteyen her kişi bu imkandan yararlanamaz. Ülkelerin bu konudaki önlemlerinin sebebi kara para aklamayı önlemektir. Kara para aklamayı önlemek ve müşterileri ile iyi iletişim kurmak amacıyla müşterini tanı prosedürleri devreye girmektedir. İsviçre’de banka hesabı açmak isteyen ama ikamet ettiği ülke farklı olan müşteriler için bu prosedürler zorlu düzeyde olabilmektedir.

İsviçre’de banka hesabı açmak avantajlar da sunmaktadır. Maddi olarak getirisinin daha yüksek olmasıyla birlikte gizlilik konusunda da hassas çalışmalar yürütmektedir. Hesabınız onaylandıktan sonra gerçek isminizi “Kullanıcı Adı” verilen takma isim veya kodlara çevirerek gizlilik yaratabilirsiniz. Maddi olanakları ile güvenli bir hizmet sağlayan İsviçre bankaları, gizliliğe verdiği önemle de dünya genelinde banka müşterilerinden ilgi görmektedir.

İsviçre’de Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İsviçre’de banka hesabı nasıl açılır sorusunun değişik çözümleri mevcuttur.

  1. İsviçre’de faaliyette bulunan bankaları araştırabilir ve üyelik başvurusunu online olarak yapabilirsiniz.
  2. Hem Türkiye’de hem de İsviçre’de faaliyetlerini sürdüren bankacılık kuruluşları ile iletişime geçerek İsviçre’deki şubelerinden banka hesabı açma talebinde bulunabilirsiniz.
  3. Aracı kurum veya kuruluşları kullanarak (temsilci ofisi, finansal uzman, danışman) adınıza kayıtlı hesap açabilirsiniz.

Online bir şekilde İsviçre’de banka hesabı açmak talebinde bulunabilirsiniz ancak gerekli doğrulamaları yapmanız gerekmektedir. Bankalar sizlerin kimlik doğrulamanıza büyük önem vermektedir ve bu doğrulamayı kimlik veya pasaport gibi resmi belgelerle gerçekleştirmeniz istenmektedir. Kimlik doğrulamasının yanı sıra bulunduğunuz adresi de doğrulatmanız gerekmektedir. Sizlerden istenecek belgeler seçeceğiniz banka kuruluşlarına göre değişiklik göstermektedir ancak temel olarak doğrulanması gereken bilgiler kimlik ve adreslerinizdir.

İsviçre’de Banka Hesabı Açma Maliyeti

İsviçre’de banka hesabı açma maliyeti, seçeneğiniz bankanın politikasına göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama olarak belirtilen fiyatlandırmalar 550 ile 750 dolar arasındadır. Hesap açma işlemlerinden sonra banka hesabına yatırdığınız her ücret ayrıcalıklardan yararlanarak ülkemize göre daha yüksek miktarda faiz geliri bırakmaktadır.

İsviçre’deki banka kuruluşları, hesabınıza yatırdığınız para miktarlarının kaynağı ile de ilgilenmektedir. Kara para aklama işlemlerine karşı yoğun mücadele veren kuruluşlar, hesabınıza giren büyük miktarların kanıtlanmasını istemektedir. Büyük meblağlarda para girişi gerçekleştirecek iseniz sizlere zorluklar çıkarabilir.

İsviçre’de Gizli Banka Hesabı Açmak

İsviçre’deki banka kuruluşları, müşteri gizliliğine büyük önem vermektedir. Öyle ki hesabınızın kimliğini gizleyebilir ve anonim olarak işlemlerinizi yürütebilirsiniz. İsviçre’de gizli banka hesabı açmak için aşağıdaki adımlar takip edilmektedir.

  1. Hesap başvurusu yapılır. Kimlik ve adres bilgileri banka kuruluşlarına onaylattırılır ve gerçek bir kişilik olduğunuz tespit edilir.
  2. Hesabın aktifleşmesi için istenen ilk ücret yatırılarak tüm engeller ortadan kaldırılır.
  3. İsviçre’de gizli banka hesabı açmak için talebinizi ilettiğinizde, örnek olarak kişinin adı A. B. ise, J982K şeklinde gizli kodlamalarda gizlenebilmektedir. İşlemler isim ile değil bu kodlama üzerinden yürütülmektedir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap