Haberler

İtalya’da Yaşayan Senem Önen Koronavirüs Videosu ile Gündeme Oturdu

İtalya'da bir üniversitede biyolog olarak çalışan ve İtalya'da olan Senem Önen yaptığı açıklamalar ile gündemde kendine geniş yer buldu. İşte koronavirüs gerçekleri.

İtalya’da bir üniversitede biyolog olarak çalışan Senem Önen koronavirüs hakkında video çekerek Türkiye’deki vatandaşlarımıza seslendi ve çeşitli açıklamalar yaptı.

Videosuna ilk önce İtalyadaki durum ve İtalya’daki durumun geçmişi ile başlayan Senem Önen, koronavirüsün etkileri ile alakalı insanların herhangi bir önlem almadığını ve devletin ilk etapta bu işi çok yavaş ele aldığını söyledi.

Koronavirüse yakalanan insanların çok sancılı bir süreç geçirdiğinden bahsediyor ve kovid-19 kapan kişinin nefes zorluğunun günden güne arttığını ve en sonunda da boğularak öldüğünü söylüyor.

Senem Önen bizlerin sosyal medyada İtalya’da insanların balkondan şarkılar söylediğini gösteren videoları izleyip şirin bulduğumuzu da söylüyor ancak asıl olayları hastanelerde yaşandığını söyleyerek hastaneleri de mutlaka görmemiz gerektiğini belirtiyor.

Yaşanan koronavirüs salgını nedeniyle durumdan en çok etkilenen ülkelerden birisi İtalya oldu. Her gün yüzlerce insanın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ülkeye giriş çıkışlar tamamen durduruldu. Bununla birlikte hastaneler yetersiz yatak kapasitesi nedeniyle bazı hastaları geri çeviriyor ve ölüme terk ediyor. İnsanlar evlerinde karantinada ve zaruri ihtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkmak istediklerinde polislerden yazılı ve imzalı izin belgesi almak zorundalar. Okullar, işyerleri geçici olarak kapatılmış durumda.

İnsanlar yaşadıkları çaresizlik nedeniyle şaşkın ve üzgünler. Bizlerin de Türkiye’de aynı durumlara maruz kalmamamız için Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yayınladığı uyarılara ve önerilere uymamız gerekiyor. Eğer bir koronavirüs belirtisi gösteriyorsak;

  • Kuru öksürük
  • Yüksek ateş
  • Solunumda güçlük

ALO 184 koronavirüs hattını arayarak bilgi alabiliriz.

İtalya’dan seslenen Senem Önen’in işte o koronavirüs videosu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı