1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Ivermectin Umudu Büyüyor: Koronavirüs İlacı Bulundu mu? Avustralyalı Bilim İnsanları Açıkladı

Ivermectin Umudu Büyüyor: Koronavirüs İlacı Bulundu mu? Avustralyalı Bilim İnsanları Açıkladı
0

Avustralyalı bilim insanlarından umut verici bir açıklama geldi. Dünya Sağlık Örgütü’nün de resmi olarak web sitesinden duyurduğu habere göre Ivermectin isimli ilacın koronavirüs ile mücadelede etkili olabileceği ve virüsü 48 saatte öldürebileceği söylendi.

Ivermectin nedir?

Ivermectin 1980’lerden bu yana köpeklerde parazit ilacı olarak kullanılıyor. İvermektin paraziter enfeksiyonlar için FDA onaylıdır ve bu nedenle tekrar üretme potansiyeline sahiptir.Olası tedavileri test etmek için şimdi birkaç klinik çalışma devam etmekle birlikte, COVID-19 salgınına dünya çapında yanıt büyük ölçüde izleme / sınırlama ile sınırlı kalmıştır ve çalışmalar devam etmektedir.

Ünlü bilim insanı Prof. Dr. Bengi Başer paylaşımında, “Avustralya’da IVERMECTİN adlı antiparaziter ilacın labratuar şartlarında 48 saat içinde COVID 19 u öldürdüğü gösterdi. En kısa zamanda klinik çalışmaların yapılması ve sonuçların olumlu çıkması halinde insanlık büyük bir beladan kurtulacak” ifadelerini kullandı.

 

Ivermectin ilacı daha önce Amerika Birleşik Devleti Sağlık Bakanlığı tarafından HIV, grip ve nezle için de kullanılmak üzere onaylanmış bir ilaçtır.

Koronavirüs ile mücadelede oldukça büyük bir ilerleme kaydedilerek bu virüsün etkisini tüm dünyada kesmek mümkün olabilir. Bu kapsamda çalışmalar devam ederken Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı açıklamaya da hemen aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.who.int/bulletin/volumes/82/8/editorial30804html/en/

ÖNEMLİ NOT: Ivermectin isimli ilacın aynı zamanda kansere yol açabilecek etken maddelere sahip olduğu da bilinmektedir.

 

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap