1. Anasayfa
  2. Haberler

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu: Nasıl Yapılır? Sorgulama & 400 TL Yardım

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu: Nasıl Yapılır? Sorgulama & 400 TL Yardım
1

İzmir Büyükşehir Belediye başkanı Tunç Soyer daha önce yaptığı açıklamada yardım başvurusu aldıklarını ve ihtiyacı olan ailelere 400 TL yardım yapılacağını açıkladı. Peki izmir büyükşehir belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? Başvuru sorgulama ve daha fazla detayı sizlerle Araba Teknik ailesi olarak paylaşıyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi de CHP’li belediyeler olarak yardım ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yardımına koştu. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz ve yardım yapan AK Parti CHP’li tüm belediyelere parti ayırmaksızın teşekkür ediyoruz. Özellikle bu dönemde CHP’li belediyelerin yaptığı yardımlar bütün halkımızın takdirini kazandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 2020 yılında 6 Nisan’dan itibaren belediye kayıtlarında bulunan işini kaybeden, ihtiyaç sahibi ailelere 400 TL yardım yapılacağını duyurmuştu. 2021 için başvuru nasıl yapılır hep birlikte bakalım.

İzmir Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu nasıl yapılır? 2021 GÜNCEL

Yardım başvurusu yapmak ve belediye kayıtlarına isim yazdırmak oldukça kolay.

Bunun için yapmanız gereken ilk şey aşağıdaki telefon numarası üzerinden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni aramak.

TELEFON -> 0232 293 17 02

Arama yaptığınızda İzmir Büyükşehir Belediyesi maddi yardım desteğinden faydalanmak istediğinizi belirtin. Eğer işinizi kaybettiyseniz işten ayrılma tarihinizi ve çalıştığınız şirketi/firmayı söyleyin. Bununla birlikte iş kaybı dışında ihtiyaç sahibiyseniz durumunuzu anlatarak yardımdan faydalanabilirsiniz.

Umuyoruz ki İstanbul, Ankara ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde devam eden belediye yardımları tüm ülkemize yayılır ve bütün Büyükşehir Belediyeleri bu kampanyalara kendi ili içerisinde katılır.

TUNÇ SOYER’in yaptığı tam açıklama şu şekilde;

Soyer, “Salgın, zaten var olan ekonomik krizi derinleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak şartlarımızı zorlayıp, 6 Nisan’dan itibaren, veri tabanımıza kayıtlı, ihtiyaç sahibi, işini kaybeden 40 bin aileye 400’er lira yatıracağız. Herkesin elini taşın altına koyma zamanı. Biz varız” ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer sözlerini şöyle sürdürdü;

“Tüm insanlık büyük bir sınavdan geçiyor. Biz de belediye olarak hem İzmirlilerin sağlığını korumak hem de günlük yaşamlarını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Salgının derinleştirdiği ekonomik krizin aileleri etkileyeceğini çok önceden görüp, kurduğumuz dayanışma hattımızla 10 günde, 65 yaş üstü geliri olmayan aileler önce olmak kaydıyla 10 bin yardım paketi dağıttık. Bu hafta da 10 bin aileye yardım ulaştıracağız”

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. İı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir