1. Ana Sayfa
  2. Bankalar

Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Şartsız Kredi Veren Bankalar
0

Kefilsiz kredi, özellikle kredi notu düşük olan veya geliri nedeniyle kredi alamayan bireyler için çok önemlidir. Bildiğiniz gibi bankalar, kredi notu düşük veya yetersiz geliri olan bireylere kredi vermeye pek yanaşmıyor bu nedenle kefil veya ipotek talebi olabiliyor. Kefil ve ipotek talebi de tüketicileri en çok yıldıran, bezdiren isteklerden biri olduğu için, kefilsiz kredi veren bir banka tüketiciler için çok önemli. Peki hangi bankalar kefilsiz şartsız ipoteksiz bir şekilde kredi veriyor?

Kefilsiz Krediye Nasıl Başvurulur? Şartlar Nelerdir?

Kefilsiz kredi, herhangi bir şekilde kefil talep edilmeyen kredi ürünleridir. Kredi notu yüksek olan veya maddi durumu iyi olan birinin kefil olarak gösterilmesine gerek olmadan kredi almanızı sağlar. Tüm bunların yanında, her kredi de olduğu gibi, kefilsiz kredilerde de başvuru şartları vardır ve bu başvuru şartlarına uyulması gerekmektedir.

  • Kredi sahibi olabilmek için, borçlarınızın almak istediğiniz krediye oranla uygun sınırda olması gerekir.
  • Aylık geliriniz, tüm borçlarınızın taksitlerini en az iki kat geçmelidir.
  • Kredi notunuz en az iyi seviyede olmalıdır.
  • Gelir elde ediyor olmalısınız.
  • Adınıza daha önce bir haciz veya icra kaydı açılmamış olması gerekir.

Yukarıdaki şartlara uyan bireyler, bankalardan çok kolay bir şekilde kefilsiz kredi alabilirler. Tüm şartları sağlayan bireyler, kredi almak için herhangi bir kefil, ipotek veya teminat gibi gereksinimlere ihtiyaç duymazlar.

Hangi Bankalar Kefilsiz Kredi Veriyor?

Yukarıda belirtilen şartlara uyan tüketiciler, bankalardan çok kolay bir şekilde kredi alabilirler. Kefilsiz bir şekilde kredi veren bankalar, aşağıda verilmiştir.

ING Bank

Kredi çekme şartlarına uyan bireyler, ING Bank üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde kredi çekebilirler. ING Bank, 60 aya varan vadelerle kredi ürünü sunabildiğinden hızlı bir şekilde kredi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Tüm bunlara ek olarak, ING Bank, aldığınız kredi borçlarını en az 3 ay erteleme olanağı da veriyor. Aldığınız kredi borcunun taksitlerini ödeyemeyecek duruma geldiğinizde ING Bank erteleme başvurusunda bulunup kısa sürede borçlarınızı erteleyebilirsiniz. Ertelenen borçlar için aylık faiz alındığını lütfen unutmayınız.

İş Bankası

Kefilsiz kredi ürünü sağlayan İş Bankası, hızlı bir şekilde kullanıcılara kredi veriyor. Kredi için herhangi bir kefil talep edilmediği gibi, teminat veya ipotek gibi bilgiler de talep edilmiyor. Kredi alabilmek için, kredi notunun iyi seviyede olması ve buna bağlı olacak seviyede bir gelirinizin olması gerekiyor.  Söz konusu alınacak her bir kredi için en az 60 aya kadar geri ödeme seçeneği sunan İş Bankası, 40 bin TL’ye kadar kredi ürünü sunuyor.

Aktifbank

Hızlı bir şekilde kredi almak istiyorsanız, Aktifbank’ı tercih edebilirsiniz. Başvuru yapacağınız kredi için herhangi bir bilgi evrak veya belge talep etmeyen banka, düşük kredi notuna da kredi verebildiği için kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor. Aktifbank üzerinden kredi alabilmek için, başvuru yapmanız yeterlidir. Başvurunuz incelendikten sonra şubeye dahi gitmeden kredinizi hesabınızda görebilirsiniz.

Kefilsiz Krediye Başvurmadan Önce

  • Kefilsiz bir şekilde alacağınız kredi ürünlerinde iyi bir finansal geçmişe sahip olmanın önemli olduğunu idrak etmeniz gerekir.
  • Kefilsiz kredi ürünlerinde kredi notunuzun da iyi olması gerekir.
  • Borçlarınız gelirinizin yarısı kadar veya daha fazla olmamalıdır.
  • Adınıza kayıtlı bir icra olmamalıdır.

Tüm bu şartları sağlayan bireyler, kefilsiz bir şekilde kredi alabilmek için gereken şartlar yerine getirmiş sayılır ve kolay bir şekilde kredi alamazlar.

twitter retweet satın al

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap