1. Ana Sayfa
  2. Karlı İş Fikirleri
  3. Kendi İşini Kurmak İçin Gerekenler 2022 GÜNCEL

Kendi İşini Kurmak İçin Gerekenler 2022 GÜNCEL

featured

Kendi İşini Kurmak İçin Gerekenler

Günümüz dünyasında insanlar yeni işler ve yeni gelirler kapısı açmak adına pek çok yolu denemektedir. Bu durum ülkemizde de aşağı yukarı böyledir. Özellikle son yıllarda yaşanan ekonomik ve toplumsal bunalımlar insanları bu yöne doğru itmektedir denilebilir. Bu çerçeveden bakıldığında pek çok kimse kendi işini kurmak için gerekenler nelerdir diye merakla araştırma yapmaktadır.

Yaptığı işten tam olarak memnun olmayan, kendisini farklı alanlarda hisseden, yeni yeni maceralara atılmak isteyen pek çok girişimci ruh kendi işinin patronu olabilmek hayaliyle yaşar. Bir kısmının birikmiş sermayesi bulunurken bir kısmında ise iş fikirleri olmasına rağmen sermayesi olmamaktadır. Bu aşamada ise krediler ve devlet destekli hibeler sıkça tercih edilmektedir.

İş Kurmak İstiyorum Ne Yapabilirim

Kendi İşini Kurma Hibe Desteği hakkında Bilinmesi Gerekenler - Memur Bilgi

İş kurmak istiyorum ne yapabilirim diye düşünen pek çok kimse bulunmaktadır. Çevremizde de bu düşüncelerde olan kimselere mutlaka rastlamışızdır. Siz de bunlardan birisi olabilirsiniz. Kendi işini kurmak isteyenlerin öncelikle yapması gereken ilk adım buna karar vermek olacaktır. Kendi işimin patronu olacağım diyen bir kimse bundan emin olduktan ve kararını verdikten sonra artık e iş yapacağı konusunda düşünmelidir. Adeta uçsuz bucaksız sektör ve iş dalı seçenekleri bulunduğu için bu aşama oldukça büyük önem arz etmektedir. Getirileri götürüleri, artıları eksileri en ince detaylarına kadar düşünülerek hareket edilmedi. Böylelikle olası olumsuz haller için önceden hazırlıklı olunabilir. Bu hususta dünya genelindeki gelişmeleri, ülkemizdeki eğilimleri ve iş alanlarını iyi takip etmekte fayda vardır. Tüm bunların yanı sıra daha önce kimsenin aklına gelmeyen, yapılmamış bir iş de seçilerek bu ilginç fikirden yepyeni bir kazanımlar elde edilebilir.

Kendi İşini Kurmak İş Fikirleri

Kendi işini kurmak iş fikirleri olarak öncelikle bu iş için tutkulu ve hırslı olmalıdır. Girişimci ruha ve isteğe sahip olmak son derece önemlidir. Böylelikle yeni yeni fikirler ortaya çıkabilmektedir. Ufku geniş tutmak, her türlü fikre ve düşünceye önem vermek, olaylara ve gündeme geniş açıdan bakabilmek gerekir. Bu da beraberinde parlak iş fikirleri ve güzel sonuçlar getirecektir. Düşünülen fikirler ve hayata geçirilen adımların uyum içerisinde olması işleri hızlandıracağı gibi aynı zamanda yolunda da gitmesine olanak tanıyacaktır.

Günümüz teknolojik imkanları sayesinde bilginin kaynağına doğrudan ulaşmak artık oldukça kolay olmaktadır. Özellikle internet ve sosyal medya araçları bu konuda aklın sınırlarını zorlayacak derecede güzellikler sunmaktadır. Bu da araştırmasını, okuması ve okuduğunu anlaması, anladığını irdeleyerek ortaya yeni fikirler ve sonuçlar çıkarmasını bilenler için adeta biçilmiş bir kaftan gibidir. Bu tür ortamlardan yeni yeni fikirler elde etmek daha kolaydır. Kimsenin aklına gelmeyen, belki de herkese saçma gibi gelen en ufak bir şey hiç hayal edilemeyecek kadar güzel sonuçlar doğurabilmektedir.

Bilginin nerede, ne zaman ve kimden alınacağı belli olmaz. Bazen bir sohbet ortamında bazen de bir haberde geçen ufak cümlede olabilir. Girişimcilik ruhuna sahip kişiler için bilginin kaynağı tek değildir kısacası. Herhangi bir şey, bir hayvan dahi onlar için ilham kaynağı olabilmektedir. Sıfırdan kendi işini kurmak bu tür kişiler için çok daha kolay olmaktadır.

Sıfırdan Kendi İşini Kurmak

Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin 50 İşaret | Yeni İş Fikirleri

Sıfırdan kendi işini kurmak isteyenlerin sayısının hızla arttığı dönemlerde yaşamaktayız. Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu koşulların bunda payı oldukça fazladır. Tüm bu durumlar içerisinde kendi işini kurarak adeta sıfırdan başlamak istenilmesi de gayet doğal olmaktadır.

Hemen herkesin aklında kendi işini kurmak 2020 yılı boyunca geçmiştir. Bu durum önümüzdeki sene ve senelerde de devam edecektir elbet. Bazıları bu düşüncelerini fiiliyata geçirecek kadar şanslı iken bazıları da bu kadar şanslı ve kısmetli olmayabiliyor.  Aslında sıfırdan iş kurarak kendi işinin başına geçmek kolaydır. Biraz cesaret biraz da azimle bu istek kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Fakat asıl önemli olan nokta bunu devam ettirebilmektedir. Bu noktada tabiri caizse cahil cesaretiyle hareket etmemek gerekir. Yani, belli bir plan ve program doğrultusunda iyi analizler yaparak sıkı bir çalışma ile yola çıkmak ve bu doğrultuda ilerlemek gerekir. Gündelik hayatta hemen her gün yeni iş yerleri açılmakta ve bunların maalesef birçoğu kısa bir süre içerisinde kepenk indirmek zorunda kalmakta. Elbette bunda pek çok etkenin payı olmakla birlikte en büyük etken şüphesiz plansız ve programsız bir şekilde hareket etmektir. Adeta kervan yolda düzülür mantığıyla hareket etmek oldukça risklidir. Hem büyük maddi ve manevi kayıplara yol açabilir hem de geri dönüşü mümkün olmayan hatalar zincirlerine sebebiyet verebilir. Bu hususları mutlaka göz önünde bulundurarak adımları sağlam basmak son derece önemlidir.

Sermayesiz Kendi İşini Kurmak

Sermayesi kendi işini kurmak fikri bilmeyenler için son derece komik gelebilir. Fakat böyle bir şey gerçekten mümkündür. Bu konuda en çok tercih edilen alan bayilikler olmaktadır. Ülkemizde ve dünya genelinde irili ufaklı pek çok firma, bayilikler aracılığıyla müşterilerine ulaşmaktadır. Her türlü sektörde yer alan bu tür işler için önemli olan hangi sektörde ve ne işle meşgul olunacağının belirlenmesidir. Üstelik bayiliklerin belli bir kriter çizgisinde olması gerektiği için şirketler iş yerini kendileri hazırlayarak adeta anahtar teslim şeklinde kurabilmektedir. Bu da sermayesiz kendi işinin patronu olmak için harika bir seçenek olarak önümüzde durmaktadır. Burada önemli olan hangi işin yapılacağının belirlenmesi ve bu doğrultuda hareket edilmesidir.

Sermayesiz iş kurmak için bayiliklerin yanı sıra daha pek çok farklı seçenekler bulunmaktadır. Örneğin internet üzerinden web sitelerine danışmanlık vermek veya onlara içerik üretmek bunlardan birisi olmaktadır. İyi olunan bir alanda biraz da kalemine güvenenler için bu iş fikri gayet mantıklı olmaktadır ve sıkça tercih edilmektedir. Firmalara danışmanlık yapmak, çevirmenlik, fotoğrafçılık, editörlük gibi daha pek çok iş alanları için herhangi bir sermayeye gerek duyulmamaktadır.

Parasız İş Kurmak İstiyorum

Çalışan Kişi Neden Mevcut İşinden Ayrılıp Kendi İşini Kurmak İster? | by  Ali Mutlu | Medium

Parasız iş kurmak istiyorum diyenlerin sayısı hiç de azımsanmayacak kadar çoktur. Yoğun ve stresli geçen iş hayatında başkalarına çalışmaktansa kendi ayakları üzerinde durarak kendi işini yapmak gayet anlaşılabilir bir fikirdir şüphesiz. Ama herkes sermaye konusunda eşit şartlara sahip olmadığından bazıları için hayalden öteye geçemeyebilir. Fakat şunun da bilinmesi gerekir ki her iş için belli bir birikimin olması şart değildir. Evet, doğru duydunuz. Kendi işini kurmak için illa ki paranın olması gerekmiyor. Parasız iş kurmak istiyorum diyenler için başta bayilikler olmak üzere pek çok farklı iş seçeneği bulunmaktadır. Uzmanı olunan bir alanda danışmanlık yapmak, ikinci el eşyaları alıp biraz iyi hale getirip satmak veya doğrudan al-sat olarak tabir edilen spotçuluk yapmak, kuryelik yaparak yemek, hediye, kargo vs taşımak gibi pek çok farklı iş seçeneği bulunmaktadır. Bunlar arasından en uygun olunanı belirlemek için biraz zaman gerekebilir. Fakat iyi bir araştırma ve analiz sonucunda en uygun seçeneğin belirleneceğinden emin olunabilir. Yeter ki kararlı ve azimli olunsun. Gerisi adeta çorap söküğü gibi gelecektir. Şunu da unutmamak gerekir ki mutlaka sabırlı olunmalıdır. İlk başlarda yavaş yavaş çıkılan merdivenler, ilerleyen günlerde çok daha hızlı kat edilecektir.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap