1. Anasayfa
  2. Kendin Yap

Kendin Yap-El İşi Cüzdan Tasarımı

Kendin Yap-El İşi Cüzdan Tasarımı
0

Anlatacağımız bu yöntem sayesinde kendi cüzdan ve pasaport kılıflarını,kendiniz tasarlayacaksınız.

Bu yöntem % 100 el işidir – kabartma, modelleme, boyama, montaj – her şey elle yapıldı.

İlk olarak kalıbı nemli deriye aktarıyoruz. Sonra kabartma ve modelleme işlemlerine başlıyoruz. Gerekli yerleri maket bıçağı ile kesiyoruz. Rölyef yapmak için kalın tabaklanmış deri kullanmanız gerekir. Daha sonra, modelleme araçlarını kullanarak, nemli deri ve tutkal krom tabaklanmış deri parçalarının arka tarafında gerekli rahatlamayı sağlıyoruz.

Bu araçları kabartma dokusunu oluşturmak için kullandım.

Kaplan figürünün detaylarını kalıbın üzerinden geçiyoruz.

Kabartma işleminden sonra akrilik boya veya deri boyası ile deriyi boyuyoruz. Daha sonra kabartma bir yüzey ve eskitme görüntüsü için vernik uyguladık. Tabii ki, her boya tek katman boya uygulamayacağız.

Yaklaşık 3 kat boyadım.Son katın kuruması 12 saat sürdü. Sonra detaylar üzerinden geçmeye  başladım, burada akrilik boyalar kullandım.

Boya tamamen kuruduktan sonra,vernikle üzerini birkaç kat  kapladım.

Son olarak Cüzdanın her yerine delik açıyoruz. Sonra parçaları düz mumlu iplikle dikiyoruz. Tüm kesikler ve kenarlar parlatıp ve boyuyoruz.Ve Sonuç!

 

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir