1. Ana Sayfa
  2. Kendin Yap

Kendin Yap-Ev Yapımı Cilt Maskesi

Kendin Yap-Ev Yapımı Cilt Maskesi
1

Güzellik merkezine gidecek vaktiniz yok ya da fazla pahalı geliyor olabilir.Kaliteli kremlerin pahalı olduklarından satın alamamanız gibi bir gerçekle karşılaştığınızda, muhtemelen bu  konuda ne yapabileceğimiz konusunda arayışa gireriz.Fakat endişelenmeyin! Çözüm sizin sihirli parmaklarınız da! Gelin hep birlikte evde yapabileceğiniz en iyi cilt maskelerine göz atalım.

Cildi Etkileyen Faktörler

  • Güneş ışığına fazla maruz kalmak
  • Makyaj malzemeleri ve sabun gibi kimyasal maddelerin çok fazla kullanımı
  • Alkol  Tüketimi
  • Tütün kKullanımı
  • Dengesiz ve Sağlıksız beslenme

Cildiniz için doğal bir maskeden daha tazeleyici bir şey olamaz. Doğal bir cilt maskesi, ciltteki ölü hücreleri onarır ve cildi nemlendirerek çizgileri sıkılaştırır. Her Ciltte gösterdiği etkiye göre değişik cilt maskesi çeşitleri vardır, o yüzden hangisini hazırlayacağınızı seçmek için cildinizin ihtiyacını göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Ölü Derileri Soyucu (Peeling) Maskeleri

Bal ve Bademli Maske;

Bu harika ölü deri soyucu maskeyi yapmak için yalnızca bir çorba kaşığı bal ve iki adet bademe ihtiyacımız var. Bademleri ince bir toz haline gelinceye kadar dövün ve bal ile karıştırın. Ardından bir çay kaşığı limon suyu ekleyin. Dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Kuruması için 15 dakika bekleyin ve daha sonra ılık suyla durulayın. Cildinizin yenilendiğini  hissedeceksiniz.

Sıkı Ciltler İçin Bal Maskesi

Sıkı ve yumuşak bir cildiniz var ise bal maskesi ile cildinizin daha parlak görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Yüzünüzün tamamına bal sürün, 15 dakika bekletin ve bl soğuk suyla durulayın. Ne kadar iyi hissedeceğinizi göreceksiniz.

Yumuşak Bir Cilt İçin Yulaflı Maske

Yulaflı maskeyi uyguladıktan sonra cildinizdeki yumuşaklığa inanamayacaksınız. Yarım fincan yulafı iyice ezin ve yarım çay kaşığı bal, iki çorba kaşığı süt, iki damla sardunya çiçeği yağı ve iki damla papatya yağı ekleyin.İyice karıştırın ve parmaklarınızla dairesel hareketlerle uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Cildinizin bebek yumuşaklığına ulaştığını fark edeceksiniz. Eğer yağlı bir cildiniz var ise 5 damla limon suyu da ekleyebilirsiniz.

Nemlendirici Cilt Maskeleri

Salatalık Maskesi

alatalığın yenileyici özelliğini bilmeyenimiz yoktur.Salatalığın cildinizde yaratacağı değişikliklere de inanamayacaksınız. Hele ki yaz aylarında plajda çok güneş altında kalmışsanız, etkisini daha iyi fark edeceksiniz.

Muz Maskesi

Soyulmuş bir muzu püre haline getirerek yüzünüze ve boynunuza daireler çizerek uygulayın. 15 dakika bekleyin ve kan akımını hızlandırmak için maskeyi soğuk suyla temizleyin.Etkisini göreceksiniz!Ayriyettten muz maskesinin sivilce kurutma özelliği de vardır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir