1. Anasayfa
  2. Kendin Yap

Kendin Yap-Görmeniz Gereken Bodrum Tadilatı Fikirleri

Kendin Yap-Görmeniz Gereken Bodrum Tadilatı Fikirleri
0

Bu konumuzda özellikle bodrum katını yenilemek isteyenler için, Görmeniz gereken  bodrum tadilat fikirlerini listeledik. Bodrum katı tadilat için göz korkutucu olabilir. Dağınık, karanlık ve soğuk olan bodrum katları genellikle ev sahiplerini dikkatlerini evdeki diğer projelere yöneltmeye ikna eder. Ancak bodrum katları böyle kalmak zorunda değildir. Sadece evin geri kalanıyla bütünleşmekle kalmayarak, aynı zamanda ev için güzel ve değerli bir varlık haline gelebilecekleri şekilde tadilat edilebilir.

Ev sahiplerinin gerçekleştirdiği muhteşem bodrum tadilatını gördüğünüzde, bu ağır fakat değerli projeye imza atmak için ilham kaynağını hissedeceksiniz. Bu bodrum katı zaten sağlam, hazır durumdaydı, kocası için bodrum katı bir ev ofisine dönüştürmeye karar veren bir kadın tarafından tasarlandı.

Kadın bu ofisi kesin bir şekilde erkeksi özelliklerle tasarladıktan sonra, ahşap özellikleri, güçlü renkler ve spor konularına önem vererek “bir ofis” olarak tasarladı.

Önce: Ahşap Detaylar

Bodrum alanı yeterince büyüktü  ancak tasarım konusunda önemli bir kusur vardı: çok kötü görünüyordu. Aslında, “Gördüğün en kötü bodrum” diyor. Birinci adım: yapay ahşap panelleri soyun ve alçıpan takın .

Sonra:Aile Ortamı

Bodrum katını yeniden yapılandırıldı, güzel, konforlu ve aydınlık bir alan oluşturdu. Merkezinde , ailesi ile toplamaya, oynamaya, sosyalleşmeye ve birlikte dinlenmeye davet eden geniş, kadife dilimli bir kanepe koydu.

Önce: Korkutucu ve Yaşanmaz

Bu bodrum hakkında iyi bir şey söylenebilir mi? Neyse ki tasarlamayı kafasına koyan kadın,kocası ile birlikte, bu bodrumun karanlık, zindan benzeri halinin ötesinde görmek için yeterli vizyona sahipti.

Sonra:Dönüşüm

Çiftler, birçok ihtiyaç için birden fazla bölge yarattı: eğlence için ayrı, çalışmak için ayrı bölümler oluşturdu. Çalışma alanını da ayrı ayrı olacak şekilde tasarladı.

Bodrum katında, çocuklar için etrafta dolaşıp oynamaları için alan sağlandı. Tasarım konusunda etrafı doldurmanın ve alana daha fazla işlev kazandırmanın zamanı olduğuna karar verdi.

Sonuç:Herkes için oda

Çocukların tüm oyun ekipmanlarını arka bahçeye sürgün eden çift, bodrum katını,yani evin büyük ölçüde göz ardı edilen bir alanını yeniden tasarladı. Tam bir yaşam alanına çevrilen bodrum katını, aileleri toplanmaya, uyandırmaya, konuşmaya ve oyun oynamaya davet ediyor. Şık  sarkıt lambalar , gömme ışıklarla birlikte alanı daha yaşanılır bir hale getirdi.


Bu konumuzda evinin bodrum katını yenilemek isteyen,ancak bir türlü cesaret edemeyen kişilere ilham kaynağı olabilmesi adına muhteşem tasarlanmış bodrum katını tanıtmak istedik.Dilerseniz sitemizde bulunan Kendin Yap kategorisine göz atarak,daha farklı ilham ve fikirler edinebilirsiniz.

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir