1. Ana Sayfa
  2. Kredi Rehberi
  3. KKTC Bankalarından Kredi Çekmek 2021 – Kıbrıs Kredi Veren Yerler

KKTC Bankalarından Kredi Çekmek 2021 – Kıbrıs Kredi Veren Yerler

featured

KKTC Bankalarından Kredi Çekebilir Miyim?

Türkiye bankalarından ümidini kesen birçok kişi gözünü KKTC bankalarına çevirmekte ve bu bankalar aracılığıyla kredi çekmek istemektedirler. Kıbrıstan kredi almak, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak hakkınızdır. Bu nedenle Kıbrıs bankalarından kredi almanız konusunda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Kıbrıs’tan kredi alabilmek adına öncelikle, Kıbrıs bankalarıyla yüz yüze görüşme yapmanız gerekmektedir. Bu görüşmenin ardından ise değerlendirmeye alınmanız ve kredi başvurunuzun onaylanması olası bir durumdur. 

Kıbrıs kredi verenler konusunda, birçok kişinin bu yola başvurduğu görülmektedir. Kıbrıs üzerinden, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve zaman zaman taşıt kredisi gibi kredi imkanlarının sağlandığını söylemek mümkün olmaktadır. Bu nedenle kredi konusunda sorun yaşıyorsanız, Kıbrıs bankalarını denemenizde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Kıbrıs Bankalarında Kredi Çekmek İçin Gerekli Olan Şartlar

Nasıl Türkiye bankalarından kredi çekmek için bazı şartlar gerekiyorsa, Kıbrıs bankaları içinde durum aynen geçerli olmaktadır. Örnek olarak; yakın doğu bank kredi hesaplama sonuçlarına göre, Kıbrıs’tan kredi çekmek size gayet uygun geldi ve bu nedenle de gidip Kıbrıs bankalarından kredi çekmek istiyorsunuz. İşte tam da bu noktada Kıbrıs bankalarının sizlere karşı sunmuş olduğu bir şart karşınıza çıkıyor. Kktc halk bankası kredi hesaplama sonucunda kredi çekmeye karar verdiyseniz(bu herhangi bir KKTC bankası da olabilir), Kıbrıs bankaları bu konuda size 1 yıl kadar Kıbrıs’ta ikamet etmiş olma şartı sunmaktadır. Bunun dışında Kıbrıs bankalarından kredi çekebilmeniz adına herhangi bir ekstra şart bulunmamaktadır.

Kıbrıs Bankalarının Kredi İçin Talep Etmiş Olduğu Belgeler

Creditwest kredi hesaplama işleminin ardından bankanın yolunu tutma kararı aldınız. Ancak bu konuda öncelikle birtakım evrakların yanınızda olması gerekmektedir. T.C. nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, ikametgah belgesi, Kıbrıs’ta 1 yıl ikamet ettiğinize dair belge, gelir belgesi ve kredi formu, sizden talep edilecek olan belgelerdir. Kredi türüne göre istenilen belgelerin değiştiğini söylemek mümkün olmaktadır. Örnek olarak; kktc ziraat bankası konut kredisi için istenilen evraklar evle ilgili olabilirken, ihtiyaç kredisi için istenilen evraklar şahısla ilgili olabilmektedir. Bu evrakları gittiğiniz zaman yanınızda bulundurmanız, birtakım sorunların önüne geçecektir.

Kıbrıs Bankalarında Nasıl Kredi Çekilir?

Kktc kredi hesaplama ve kredi detaylarını gözden geçirdikten sonra, bankanın yolunu tutarak kredi çekebilme imkanınız bulunmaktadır. Ancak nasıl çekeceğinize dair aklınızdaki soru işaretlerini gidermek istiyorsanız, doğru içerikte olduğunuzu söylemek isteriz. Kktc ihtiyaç kredisi veya herhangi bir başka kredi türü için, kredi sicilinizi çok mükemmel olmasa da, en azından bir miktar düzgün olması, sizin avantajlı bir konumda olmanıza neden olacaktır. Kredi sicilinin yanı sıra, sabit bir gelirinizin olması, mal varlıklarınızın olması ve bunları belgelere dökmeniz, kolaylıkla KKTC bankaları üzerinden kredi kullanabilmenize neden olacaktır. Bu nedenle bu unsurları göz önünde bulundurarak kredi başvurusu yapmanızda büyük bir fayda olduğunu söyleyebiliriz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap