1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Korgeneral Sinan Yayla Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Vikipedi ve Annesi Hakkında Bilgiler

Korgeneral Sinan Yayla Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında? Vikipedi ve Annesi Hakkında Bilgiler
0

Bahar Kalkanı harekatı başladı. Allah, Mehmetçiğimizin ayağına taş değdirmesin inşallah. Bahar Kalkanı harekatını yönetecek olan Korgeneral Sinan Yayla günün en çok konuşulan isimleri arasına girdi. Peki Korgeneral Sinan Yayla kimdir?

Sinan Yayla 2.Kolordu komutanıdır. Daha önce Tümgeneral olan Yayla daha sonra Korgeneral olmuştur. 2.Kolordu, ülkemizi doğudan gelecek olası tehlikelere karşı korumaktadır.

Sinan Yayla kimdir?

Sinan Yayla 1962 yılında Giresun Görele ilçesinde doğmuştur. 58 yaşındadır. Daha önce 55.Mekanize Piyade Tugay komutanlığında görevli olan Yayla Tuğgeneral idi. 30 Ağustos 2014’te YAŞ kararı ile Tuğgenerallikten Tümgeneralliğe terfi ettirildi. 9 Ağustos 2016 tarihinde Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı’na atanmıştır.

30 Ağustos 2017’de YAŞ kararı ile Tümgenerallikten Korgeneral rütbesine terfi edilmiştir ve 7.Kolordu Komutanlığı’na atandı.

2 Ağustos 2018’de 30 Ağustos 2018’den itibaren geçerli olmak üzere 2.Kolordu Komutanlığı’na atandı.

Bakan Akar “Meşru müdafaa kapsamında hedefimiz sadece birliklerimize saldıran Rejim askerleri ve unsurları olacaktır. Birlik, gözlem noktası ve mevzilerimize yönelik saldırılara, meşru müdafaa kapsamında karşılık verileceğinden kimsenin şüphesi olmasın” dedi. Kaynak: Bahar Kalkanı Harekatı’nı Sinan Yayla yönetiyor.

Sinan Yayla daha önce TSK’ya kurulan hain kumpas olan Ergenekon sürecinde de yargılanmıştır.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap