1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Koronavirüs Çalışmasıyla KKTC Prof. Dr. İbrahim Benter Tüm Dünyada Gündem Oldu!

Koronavirüs Çalışmasıyla KKTC Prof. Dr. İbrahim Benter Tüm Dünyada Gündem Oldu!

koronavirus-icin-umut-olan-turk-profesor-ibrahim-12945239_3532_o
3

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve daha sonra tüm kentin karantina alınmasına ve yüzlerce kişinin ölümüne sebep olan Corona virüsü için sevindirici bir haber yavru vatan KKTC’den geldi. Kıbrıs’ta çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. İbrahim Benter TRT Haber’e açıklamalarda bulundu. Benter “Virüs insan vücuduna girse dahi etkilerini ortadan kaldırabileceğiz.” ifadelerini kullandı.

İbrahim Benter çeşitli açıklamalarda bulundu.

“Bizim yapmamız gereken bu virüs vücudumuza girdikten sonra zararını nasıl önleyebiliriz? Benim 1991 yılında Amerika’da Cleveland Clinic Hastanesinde başlattığım çalışmalarda yeni bir sistemi ortaya çıkardık. Bulduğumuz yeni sistemde “angiotensin proteini” var. Biz bu proteini değişik şekillerde çalıştık ve birçok hastalığa da çare olabileceğini gösterdik.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kıbrıs’ta görüştüklerini söyleyen Prof. Dr. İbrahim Benter, “Sayın Bakanımız Fahrettin Koca ile bu konulardan da konuştuk. Sağ olsun bu çalışmaları çok ciddiye alıyorlar. Bir şeyler yapmak istiyorlar, çözüm bulmak istiyorlar. Bu konuda ben de destek verebileceğimi söyledim. İnşallah çalışırız, hem burada, hem Türkiye’de, hem Avrupa ve Amerika’da. Birçok insanın hastalanmasına ve ölümüne neden olan tarihte belki de ilk defa bu kadar ciddi bir problem yaşıyoruz. İnşallah buna bir çözüm buluruz.” diye konuştu.

Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Texas ve National Health Institute Benter’in geliştirdiği bir tedavi yöntemini kullanarak bu yöntemin doğru olduğunu duyurdular. KKTC İbrahim Benter’in tedavi yöntemi insan vücudundaki bir enzimin çalışma prensibi üzerinden tedaviye olanak sağlıyor. Benter’in bu tedavi metodu aynı zamanda ilgili kurumlar tarafından dünyaca ünlü Science dergisinde de kullanıldı.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap