1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Koronavirüs Ne Zaman Biter?


0

Koronavirüs, gerçekten de çok büyük bir bela ve musibet olmaya devam ediyor. Bu yazıyı kaleme aldığımızda yalnızda ABD’de ve yalnızda bir günde 1106 kişi yaşamını yitirdi. İtalya’da bu rakam 700’leri, İspanya ve İngiltere’de ise 600’leri geçmiş durumda. Yani gerçek anlamda çok zorlu bir sürecin içerisine girdik ve birçok muamma ile karşı karşıyayız.

 

Bir yandan Dünya’ya bu illeti ilk yayan Çin olmasına ve insanlar karınca gibi iç içe yaşamak zorunda kaldığından tedbir ne olursa olsun çare vermemesi gerekmesine rağmen, bu ülke neredeyse şu an bu virüsten en az etkilenen ülkelerden biri konumunda. Hatta, ilk süreci bir kenara bırakacak olursak, şu an Çin, dünyanın Koronavirüs açısından en güvenilir ülkesi olarak kabul ediliyor. Yani Allah aşkına akıl var mantık var. Sizce bu mantıklı mı? Mantıksızsa ne yapılabilir? Kim ne yapabilir? Trump, bu illete Çin virüsü derken çok mu yalan ya da yanlış söylemiş oluyor? Çin nasıl da bir anda bunu bir kenara itebiliyor? Hani bu insanlar hayvanları bu şekilde yedikleri için bu illete yakalanmışlardı? Geçenlerde aynı pazarların kurulduğunu ve canlı yayın yaptıklarını izledik. Peki sonuç? Neden bu durum?

 

Çin Aradan Sıyrıldı?

Bu gerçekten de aklın alamayacağı bir senaryo. Bir anda 10 bine yakın insan ölüyor. Ve bu miktarın çok az kişiyi temsil ettiği, rakamların aslında yüz binleri bulduğu söyleniyor. Bir yandan da sadece 2 hafta sonra, Çin’de dışarıdan gelenler dışında hiçbir yeni vaka olmadığı söyleniyor. Evet bu Allah’u Teala’nın elinde olan bir şey. Ancak bu durum, insan eli ile olduğu zaman Allah tarafından yapılmamış mı oluyor? Elbette Allah insanı sebep kılıp, tekrardan insanı deniyor. Yoksa buna izin de vermeyebilirdi. Yani küçük bir virüs nelere kadirdir dedirtiyor insan eli ile belki de.

 

Aslında bu virüs ne bir yarasa pazarından ne de başka bir şeyden yayılmadı. Bu virüs, ABD ya da İngiltere ya da İsrail tarafından da yapılmadı. Bu virüs tıpkı Trump’ın da dediği gibi tam olarak Çin virüsü ve Çin bunu dünyaya yaydı. Göreceksiniz çözümü de kendileri bulmuş gibi yapacak. Ve başta ABD olmak üzere tüm Dünya’ya pazarlayacak. Böylelikle başta ABD olmak üzere, bu sayede tüm dünyadan da öcünü alacak. Çünkü milyar dolarlık ambargolara Rusya ve İran gibi boyun eğmedi Çin. Ve nasıl ki Trump onları tehdit etti dolar ile ambargo ile. Şimdi de sıra Şi Cinping’te. Ve tüm Dünya’ya diz çöktürme sırası onlara geldi.

 

Birkaç Yılda İşler Tersine Dönebilir!

Birkaç yılda göreceksiniz artık Çin dünyaya yön verecek. Ve “Yeni Dünya Düzeni” Çin eksenli gerçekleşecek. Bu durum çok uzun sürmeyecek. Belki 3 belki de 5 yıl sonra. Ama kesinlikle 10 yıl olmayacaktır. On yıllar asla!

 

Birkaç yılda Çin artık dünyaya ambargo uygulamaya ve dünyayı ABD’ye ambargo yapmak için tehdit etmeye başlayacak. Birkaç yıl sonra ABD ile iş yapanlar ve ABD sermayesi ile ortaklık kuranlar, küresel sistemin dışına itilecek. Evet belki ABD yıkılmayacak. Çünkü ABD zaten yıkılmış durumda. Fakat, ABD, tıpkı Kanada gibi etkisiz ancak büyük bir ülke olarak kalmaya devam edecek. Kanada’nın arkasında ABD olduğu için bazı yerlere gelebiliyordu ve dünyada söz sahibi ülkelerden biri olarak kabul ediliyordu. Ancak artık o da yok. Ve artık ABD, sadece bir ülke olarak ve hem de ekonomisi beş para etmeyen doların itibarsız olduğu bir ülke olarak dünya sahnesinden silinecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir