1. Ana Sayfa
  2. Kosgeb

Kosgeb Teşvikleri Nelerdir?

Kosgeb Teşvikleri Nelerdir?
0

KOSGEB, küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme idaresi başkanlığı olarak açılıyor. Peki, Kosgeb teşvikleri nelerdir?

İşletmelerin kendisini geliştirmesi açısından sunulan bu destekler, belli şartların sağlanması ile sizlere sunuluyor. Kosgeb teşvikleri nelerdir sorusuna verilen olacak yanıt sayesinde, siz de direkt olarak bu teşvikler üzerinden gelişmek adına talepte bulunabilirsiniz.

Kosgeb Teşvikleri

Kosgeb, düzenli olarak oluşturulan krediler ile sizin maddi anlamda desteklenmeniz demektir. Bunun için hibe ve destek kredileri oluşturulur. İşverenlerin gerekli şartları sağlaması durumunda ise direkt olarak destek alması sağlanır.

  • Kurumsallaşma
  • AR – GE gelişimi
  • Büyümek
  • Kapasite arttırmak

Gibi pek çok amacınız için destek alabilirsiniz. Desteklerden yararlanmak isteyen kişilerin ilk etapta online olarak sistem üzerinden kayıt yapmaları, sonrasında ise diledikleri gibi harekete geçerek işlemlerini tamamlamaları yeterli olacaktır. Kosgeb desteği almak bu şekilde son derece kolayca gerçekleşebilir. Başvuru işlemi ve online işlemler ücretsizdir.

Kosgeb Kredisi Almak

Kredi almanız için yapmanız gereken de öncelikle sistem üzerinden online kaydın oluşturulmasıdır. Sonrasında ise direkt olarak kredi almak için sunulan seçenekleri değerlendirerek, şartları da sağlamanız durumunda sorun yaşamadan işlemlerin tamamlanmasının sağlamanız olacaktır. Destek kredisi almak için gereken işlemlerin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

  • Kayıt olmak
  • Giriş yapmak
  • Bilgileri kaydetmek (vergi numarası yazılması gerekiyor)

Şartlar;

Elbette sağlanması gereken şartları var. Belirlenmiş olan sektörler üzerinden destek alınabilir. Baktığınızda pek çok sektörün kredi desteği almak için kapsamı alanında olduğunu göreceksiniz. Bina inşaatı, gıda ürün imalat, toptan  perakende ticaret, bilgisayar, teknoloji gibi aklınıza gelebilecek çok sayıda sektör için destek verilir. Diğer özel şartların da sağlanması durumunda herhangi bir sorun yaşanmadan Kosgeb kredi desteği şartları sağlanması ile siz de kredi alabilirsiniz. Seçim sizin.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap