1. Ana Sayfa
  2. Kredi Kartları

Kredi Kartı Limit Arttırma Yöntemleri

Kredi Kartı Limit Arttırma Yöntemleri
0

Günümüzde kredi kartı kullanım seviyesi artış göstererek tüm parasal faaliyetler bu kartlar üzerinden yönlendirilebilmektedir. Ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren birçok bankanın, farklı seçenekleri ve kampanyaları sunan kredi kartları mevcuttur. Yaş gruplarına ve sektörlere olmak üzere kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kredi kartı limit arttırma yöntemleri, kredi kartı kullanıcılarının en çok sorduğu sorulardan bir tanesidir.

Kredi Kartı Limit Arttırma Yöntemleri

Kredi kartı limit arttırma işlemi, gelirleriniz, borcunuz, işiniz ve taksitleri geri ödeme düzeniniz ile ilişki halindedir. Düzenli bir gelire sahip olan kişiler bu geliri belgelendirmeleri halinde kredi kartı limit arttırma işlemini daha kolay ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ayrıca, limit arttırma başvuruları sırasında taksit ödemeleriniz incelenmektedir. Belgelenmiş aylık gelirinizi iki ile çarptığınızda karşınıza çıkan miktar kadar kredi kartı limiti alabilmeniz mümkün.

Bankaların kredi kartı limit prensipleri değişiklik göstermektedir. Birçok bankaya aynı belgeler ile başvuru yapıp farklı sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Alışveriş alışkanlığınız, geliriniz, borçlarınız ve geri ödeme işlemleriniz farklı şekilde yorumlanabilir.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Olabilir?

Kredi kartı limiti, geliriniz ile doğru orantılıdır. Geliriniz yüksek ise bankalardan yüksek limitli kredi kartlarına sahip olabilirsiniz. Bankaların belirlediği ortak karara göre, ilk yıl gelirinizin iki katı olacak şekilde kredi kartı limitine sahip olabilirsiniz. Daha sonraki seviyede borçlarınızın, gelirinizin ve geri ödemelerinizin incelenmesiyle birlikte limitiniz maaşınızın 4 katına kadar çıkarılabilir. Kredi notu diye tabir edilen ve tüm bankaların ciddiye aldığı, borçlarınızın geri ödemesi ile etkilenen bu notu yüksek seviyelerde tutmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Kredi kartı limitini yükseltmek için hesabınızın nakit akışı olarak aktiflik göstermesi gerekmektedir. Hesabınızın içerisindeki nakit akışının yükselmesi ve ödemelerinizi kredi kartı ile yapmanız kredi kartı limit arttırma talebinizin olumlu olarak sonuçlanmasına olanak sağlayacaktır.

  • Kredi kartı borçlarınızı düzenli ve zamanında ödemelisiniz.
  • Elektrik, su, doğalgaz, internet gibi fatura ödemelerinizi kredi kartı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede her ay bankanın düzenli müşterisi olduğunuz dikkate alınacaktır.
  • Kira ödüyorsanız kira işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kredi kartı limit arttırma başvurusu yapmadan önce borçlarınızı azaltmaya ve hesabınıza nakit girişi yapmaya çalışabilirsiniz. Bu sayede limit arttırma başvurunuz için daha pozitif bir görüntü çizmiş olursunuz.
  • Geliriniz yükseldiyse ve buna bağlı olarak kredi kartlı limit arttırma işlemini yapmak istiyorsanız geliriniz yükseldiği belgeleyerek daha kısa sürede bu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap