1. Ana Sayfa
 2. Ekonomi
Trendlerdeki Yazı

Kredi Kartı Sigortası Nedir,Nasıl Başvurulur?

Kredi Kartı Sigortası Nedir,Nasıl Başvurulur?
0

Bu yazımız da işsiz kalma,olası bir sağlık durumlarında kredi kartı sigortası yaparak ödemelerinizi nasıl güvence altına alabileceğinizden bahsedeceğiz.Kredi kartı başvurusu yapacak olan; öğrencilerin,özel sektörde çalışanların veya riskli işte çalışıp da olası bir iş kazası durumu yaşayabilecek olan kişilerin en çok korktukları şeylerden biri de “işsiz kalırsam borcu nasıl öderim” konusudur.Bu tür durumlarda ülkemizde birçok bankanın kredi kartı sigortası adı altında ödemeleri güvence alan sistemi bulunuyor.Şimdi gelin kredi kartı sigortasını yapan bankalar hangileridir?Şartları neler? inceleyelim.

Kredi Kartı Sigortası Nedir?

Hayatta başımıza beklenmedik durumlar gelebilir. Kredi Kartı Sigortası, işler yolunda gitmediğinde, siz yeni bir iş buluncaya ya da işinize tekrar dönünceye kadar geçecek sürede kredi kartı borçlarınızın ödenmesine destek olan bir sistemdir.Bu sistem sayesinde,işsiz kaldığınız süre boyunca borcunuzu ödeme konusunda banka tarafından kolaylık sağlanarak,olası bir kara liste ye düşme durumunun önüne geçilir.Peki kredi kartı sigortasını hangi bankalar yapıyor?Başvurmak için hangi adımları izlemeliyim?

Yapı Kredi Bankası Kart Ödeme Güvencesi

Yapı Kredi Bankasının kart ödeme güvencesi sistemi kapsamında;

En son hesap özetindeki ileriye yönelik taksitler de dahil olmak üzere, kredi kartı harcamalarınızın ödenmesini güvence altına alır.Siz tekrar iş buluncaya veya işinizin başına dönünceye kadar geçecek sürede, kredi kartı borçlarınızın bir yüke dönüşmesini önler.

Kredi Kartı Ödeme Güvencesi, aynı zamanda bir yaşam sigortasıdır. Sigorta süresi boyunca olası bir ölüm veya  maluliyet durumunda da kredi kartı borcunuz güvence altındadır.

 • Bordrolu Çalışanlar İçin Olağan Dışı İşsizlik
 • Serbest Meslek ve Devlet Memurları İçin Geçici İş Görmezlik
 • Öğrenciler, ev hanımları ve emekliler için kaza veya hastalık sonucu 3 günden daha fazla hastaneye yatma durumlarında

Yapı Kredi Bankası müşterileri Kart Ödeme Güvencesi sisteminden faydalanabilir.Başvuru ve daha fazla bilgi almak için Yapı Kredi Bankası şubelerini ziyaret edebilir veya 0850 222 0444 numarasını arayarak müşteri hizmetlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

DenizBank Kart Borcum Güvende

DenizBank Kart Borcum Güvende sistemi,kredi kartı sahibi olan kişinin hayatını kaybetmesi veya kaza -hastalık sonucu sürekli sakatlık durumunda,kritik hastalıklar risklerine karşı kredi kartı borçlarının ödenmesini sağlayan bir hayat sigortasıdır.

DenizBank Kart Borcum Güvende sistemi;

 • Sigortalı çalışanın 18 yaşında olma zorunluluğu vardır.Başvurma durumunda sigortaya sahip olan DenizBank kredi kartı sahibi 65 yaşını tamamlayıncaya kadar sigortası her yıl yenilenir.
 • Kredi kartının borç bakiyesi tutarında teminat imkanı sağlar.
 • Vefat, kaza veya hastalık sonucu kalıcı sakatlık, işsizlik,kritik hastalıklar durumunda ailenizi ve kendinizi 15.000 TL’ye kadar güvence altına alırsınız.
 • Sigortalının DenizBank kredi kartı kullanıma açık olduğu ve ürün iptal edilmediği sürece sigorta geçerlidir ve bu sigortanın süresi 1 yıldır.

Kart Borcum Güvende sistemi ilgili detaylar için hafta içi 08:30 – 17:30 saatleri arasında 0850 222 0 638 (MET) MetLife İletişim Merkezi’ni arayabilir yada DenizBank şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

Kredi kartı harcamasının yalnızca %1’i kadar aylık prim ödeyerek Garanti Kredi Kartı İşsizlik Sigortası sahibi olabilirsiniz.Vefat, kaza veya hastalık sonucu daimi ve geçici maluliyet, bordrolu çalışanlar için, işsizlik, serbest meslek sahibiyseniz de kaza veya hastalık sonucu hastanede yatma durumlarında son ekstredeki toplam harcamanız Garanti Emeklilik tarafından güvence altına alınır. Olası bir kaza sonucu tedavi görme durumunda oluşan tedavi masrafları ise, sertifikada belirtilen tedavi masrafları limiti ile sınırlı olmak üzere sigorta kapsamındadır.

Bilgilendirme Formu Detaylarına BURAYA tıklayarak ulaşabilir veya 444 0 333 numarasını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

AkBank Kredi Kartı İşsizlik Sigortası

AkBank Kredi Kartı İşsizlik Sigortası yaptırarak,ayda 100 TL’lik borca karşılık 1,7 TL ödeyerek, işsizlik durumunda kredi kartı borcunuzun 12.000 TL’ye kadar olanının ödenmesini sağlayabilirsiniz.Bu sigortadan yararlanabilmek için gerekli şartlar;

 • Akbank kredi kartı sahibi
 • Yaş aralığı 18-65
 • En az 3 aydır aynı iş yerinde kesintisiz çalışma

şeklindedir.Ticari amaçla yapılan alımlar kapsam dışında tutulacaktır. Kredi kartı borcu kart başına en fazla 12.000 TL’ye kadar teminat altına alınabilir. Ayrıca diğer masrafları karşılamak için 50 TL’lik ek bir teminat sunulur.

AkBank Kredi Kartı İşsizlik Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için 444 25 25 numaralı Akbank Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilir veya size en yakın olan AkBank şubesini ziyaret edebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası

İş Bankası, Kredi Kartı Destek Sigortası ile maaşlı çalışan müşterilerin olağan dışı işsiz kalmaları durumunda sigorta kapsamındaki kredi kartlarının, risk gerçekleşmeden önceki son hesap özeti borcunu, gelecek aylara ilişkin hesap özetinde bulunan taksitler dahil olmak üzere, güvence altına alınabiliyor.

Çalışmayan emekli, öğrenciler  ve ev hanımları da hastaneye yatırılma durumunda aynı güvenceden yararlanabiliyor. Ayrıca yaşam kaybı, tam ve kalıcı sakatlık durumlarında da ise tüm kredi kartı borcu ödeniyor.

İş Bankası Kredi Kartı Destek Sigortası başvuruları yalnızca İş Bankası şubelerinden yapılıyor.Destek sigortasından faydalanmak isterseniz,size en yakın olan şubeyi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.


Bu yazımızda kredi kartı sigortası sağlayan bankaları listeledik.Dilerseniz BURAYA tıklayarak da Banka Hesabı Sorgulama konumuza göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap