1. Ana Sayfa
  2. Kredi Kartları

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Öğrenme

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Öğrenme
0

Kredi kartı son kullanma tarihi, kartınızın geçerlilik süresini belirtmektedir. Kredi kartınızı kullanmaya başladığınız ilk günden itibaren ileriye dönük son kullanma tarihi belirlenmektedir. Kredi kartı son kullanma tarihi öğrenme adlı yazımızda da son kullanma tarihini nasıl görebileceğiniz ve son kullanma tarihi geçen kartlar için hangi işlemleri yapmanız gerektiği hakkında açıklamalar yer almaktadır.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Neyi İfade Eder?

Kredi kartı son kullanma tarihi, sizlere verilen kredi kartlarının son işlem tarihini ifade etmektedir. Düzenli aralıklarla kartların değiştirilmesi amacıyla ve kartların yıpranma payı hesap edilerek bu tarihler belirlenmektedir. Kredi kartı son kullanma tarihi geldiği günden itibaren işlemleriniz için sınırlandırma getirilmektedir ve kartınız pasif duruma düşmektedir. Bu durumda banka hesaplarınız etkilenmemektedir.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Nerede Yazar?

Kredi kartı son kullanma tarihi, kredi kartlarının üstünde ay ve yıl olarak yazmaktadır. Kartınızın geçerlilik süresi orada belirtilen tarihe kadar sürmektedir. Belirtilen son kullanma tarihinin geçmesinden itibaren kartınız kullanıma kapatılacağı işlemleriniz pasif hale gelmektedir.

Kredi kartınızın son kullanma tarihi geçtikten sonra banka aracılığıyla sizlere yeni kart gönderilmektedir. Tahsis edilen yeni kartın üzerinde yeniden ileriye dönük son kullanma tarihi belirtilecektir. Kartların kullanım süreli bakımından bu işlem döngü şeklini almaktadır ancak belirtilen kredi kartı son kullanma tarihi uzun süreli olduğu için sizler için can sıkıcı bir durum olmayacaktır.

Kredi Kartı Son Kullanma Tarihini Nasıl Öğrenebilirim?

Kartınızın üzerindeki hesap numarası, son kullanma tarihi, CV gibi detaylar kullanıma bağlı olarak aşınabilir ve görünürlüğünü kaybedebilir. Bu durumda internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla kartınızı görüntüleyebilirsiniz. Bilgilerinizi öğrenmek için müşteri hizmetleri temsilcisi ile ve banka şube müşteri temsilcisi ile görüşerek gerekli bilgilendirmeleri alabilirsiniz.

İşlevselliğini kaybetmiş, aşınmaya uğramış veya hasarlı kredi kartlarını yenilemek için banka şubeleri ile iletişime geçebilirsiniz. Hasar görmüş kredi kartları düşük ücretlerle yenilenmektedir. Kredi kartı son kullanma tarihi geçen kredi kartlarının yenilenme işlemlerinde herhangi bir ücret talep edilmemektedir ancak hasar görmüş olan kartlarda bu işlem için bankaların hizmet politikalarına bağlı olarak ücret talep edilebilmektedir.

Yazar Hakkında

Araba Teknik araç ve otomobil inceleme ile yola çıkan bir güncel blog olmayı hedeflemiş ve daha sonradan gündeme dair pek çok içeriği, haberi bünyesinde barındıran, Google News kayıtlı bir web sitesine dönüşmüştür. Bu yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkürler. Sloganımız; "İçerisi şampiyonlar ligi..."

Yorum Yap